JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas padėtį apsauginių kaukių rinkoje pavadino beprotiška

(atnaujinta 16:08 2020.03.24)
JAV prezidentas taip pat pažadėjo, kad netrukus "milijonai" vienetų įvairių produktų ir įrangos keliaus į ligonines

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas situaciją pasaulinėje apsauginių kaukių ir dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų (DPV) rinkoje išvadino beprotiška, tačiau pažadėjo, kad netrukus įvairūs produktai ir įranga pateks į ligonines, praneša RIA Novosti.

"Pasaulinė kaukių ir ventiliatorių rinka išprotėjo. Mes padedame valstybėms įsigyti įrangos, tačiau tai nėra lengva. Ką tik gavome 400 ventiliatorių Niujorko merui Bilui de Blasijui", — Trampas parašė Twitter'yje.

Trampas taip pat pažadėjo, kad netrukus "milijonai" vienetų įvairių produktų ir įrangos keliaus į ligonines.

Maxima, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anksčiau "Tesla" generalinis direktorius Elonas Maskas savo Twitter paskyroje rašė, kad jo įmonė, jei prireiktų, savo gamyklose galėtų pradėti gaminti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus (DPV).

Atsakydamas Niujorko meras teigė, kad Niujorkas yra pasirengęs pirkti ventiliacijos aparatus iš "Tesla". Kalifornijos gubernatorius Gavinas Niusomas (Gavin Newsom) antradienį teigė, kad valstija iš "Tesla" gavo tūkstantį ventiliacijos aparatų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 330 tūkst. žmonių, daugiau nei 14,5 tūkst. mirė.

Taip pat skaitykite:

Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (773)
Dar šia tema
Trampas pasitraukė nuo gydytojos, kai ši pareiškė, kad negaluoja
Estijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 369