Tokijo olimpinių žaidynių antraštė

Tokijo olimpinės žaidynės atidėtos 2021 metams

(atnaujinta 16:12 2020.03.24)
Tuo tarpu Olimpinė liepsna ir toliau bus Japonijoje, o žaidynių pavadinimas liks toks pats — "Tokijas 2020"

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Tomas Bachas ir Japonijos ministras pirmininkas Šinzo Abė nusprendė, kad Olimpines žaidynes Tokijuje reikia atidėti 2021 metams.

"Esant dabartinėms aplinkybėms ir remiantis PSO šiandien pateikta informacija, TOK prezidentas ir Japonijos ministras pirmininkas nusprendė, kad Tokijo olimpinės žaidynės turėtų būti atidėtos po 2020 metų, tačiau turėtų būti surengtos ne vėliau kaip 2021 metų vasarą, siekiant apsaugoti atletų, visų Olimpinių žaidynių dalyvių ir tarptautinės bendruomenės sveikatą", — rašoma TOK svetainėje.

Tuo tarpu Olimpinė liepsna liks Japonijoje, išliks ir žaidynių pavadinimas — "Tokijas 2020".

"Vadovai nutarė, kad Tokijo olimpinės žaidynės gali tapti vilties švyturiu pasauliui šiuo neramiu metu, o Olimpinė liepsna galėtų būti šviesa tunelio, kuriame dabar atsidūrė pasaulis, gale", — pranešė TOK.

Anksčiau Abė kreipėsi į Bachą su siūlymu atidėti žaidynes, pabrėždamas, kad nėra nė kalbos apie Olimpinių žaidynių atšaukimą. Anot jo, Bachas į tai atsakė, kad sutinka "šimtu procentų".

2020 metų vasaros Olimpinės žaidynės turėjo vykti Tokijuje nuo liepos 24 iki rugpjūčio 9 dienos.

Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, visame pasaulyje užsikrėtė apie 330 tūkst. žmonių, iš kurių 14,5 tūkst. mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Tokijus, Olimpinės žaidynės
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Rusija padeda Italijai kovoje su koronavirusu — video
Ekspertė: rengti olimpines žaidynes be žiūrovų — visiška beprotybė
Kadras iš filmo Vienas namuose

Makolis Kalkinas palaikė idėją iškirpti epizodą su Trampu filmo "Vienas namuose"

(atnaujinta 16:48 2021.01.17)
Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik.  Filmuose "Vienas namuose" ir "Vienas namuose 2" vaidinęs aktorius Makolis Kalkinas palaikė pasiūlymus redaguoti antrąją filmo dalį, siekiant pašalinti iš jos dabartinį JAV prezidentą Donaldą Trampą.

Vienas iš socialinio tinklo Twitter vartotojų paskelbė redaguotą filmo ištrauką, kurioje Trampo nėra viešbučio fojė.

​"Bravo! — pakomentavo aktorius tviteryje. Jis taip pat palaikė vartotoją, raginantį pateikti peticiją, kad D. Trampą "Vienas namuose" pakeistų 40-metis Makolis Kalkinas.

Socialinio tinklo vartotojai pasiūlė kitas galimybes: Trampo vietoje jie mato išrinktą JAV prezidentą Džo Bideną ir aktorių Keanu Reevesą.

Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke.

Tegai:
Makolėjus Kalkinas, Donaldas Trampas
Džo Baidenas

NI Baideno sprendimą pavadino signalu Rusijai

(atnaujinta 15:21 2021.01.17)
Viktorija Nuland, einanti valstybės sekretorės pavaduotojos pareigas, laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Viktorijos Nuland paskyrimas valstybės sekretoriaus pavaduotoja gali reikšti, kad Džo Baideno vyriausybė renkasi santykių su Rusija bloginimo būdą, rašo "The National Interest".

Nuland laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai.

Leidinyje pažymėta, kad Nuland aktyviai rėmė Barako Obamos politiką Rusijos ir Ukrainos atžvilgiu, ir ji rekomenduoja kitam JAV prezidentui įvesti naujas sankcijas ir sukurti pasaulinį frontą, kad būtų suvaldyta Rusijos "karinė agresija".

Be to, pasak "The National Interest" autorių, Nuland paskyrimas "sukėlė džiaugsmą Kijeve", nes ji aktyviai palaikė 2014 metų riaušes Maidane: ji dalijo maistą Ukrainos protestuotojams ir susitiko su naująja Ukrainos vyriausybe. Visų pirma ji su Petro Porošenka aptarė Minsko susitarimo reikalavimų įgyvendinimą ir Ukrainos pažangą reformų klausimu.

"Žinutės apie artėjantį Viktorijos Nuland paskyrimą <...> tapo aiškiu signalu Maskvai, kad tikimybė prasmingai suartėti tarp JAV ir Rusijos pagal Baideno administraciją mažėja", — sakoma leidinyje

Baidenas paskyrė kandidatus į valstybės sekretorių pavaduotojų postus. Jis paskyrė Wendy Shermaną į pirmojo valstybės sekretoriaus pavaduotoją, kuris, vadovaujamas Obamos, vadovavo derybininkų komandai su Iranu branduolinės problemos klausimu. Brianas McKionas, Baideno užsienio politikos padėjėjas, taip pat galėtų tapti dar vienu pirmuoju pavaduotoju. Bonnie Jenkins buvo paskirta į valstybės sekretoriaus pareigas ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais. Ji geriausiai žinoma kaip "Spalvotų moterų", skatinančių taiką, saugumą ir transformuojančią požiūrį į konfliktus, lyderė.

Tegai:
Rusija, JAV, Džo Baidenas
Dar šia tema
Mirtinas triukas: Lenkija meta iššūkį JAV
JAV žurnalistas papasakojo, kur slypi Rusijos galia