Tankas T-14 Armata

"The National Interest" Rusijos tanką T-95 pavadino NATO "košmaru"

(atnaujinta 09:16 2020.03.25)
Šis tankas, kurį kurti pradėta TSRS žlugimo išvakarėse, su įrengta jame 152 mm patranka, pranoktų bet kurį analogą, įskaitant daugumą Vakarų tankų, kuriuose įrengti vokiečių kompanijos "Rheinmetall" 120 mm pabūklai

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Pagrindinis Rusijos kovinis tankas T-95, kurio kūrimas prasidėjo TSRS žlugimo išvakarėse, buvo "tankisto svajonė", kuri taptų NATO "košmaru", jei juo būtų apginkluota kariuomenė. Apie tai rašo amerikiečių leidinys "The National Interest".

"Labai mobilus, gerai šarvuotas, turintis ugnies galią — puikią ugnies galią", — leidinys aprašo kovinę mašiną.

Straipsnio autoriaus teigimu, šis tankas, kuriame įrengta 152 mm patranka, pranoktų bet kurį analogą, įskaitant daugumą Vakarų tankų, kuriuose įrengti vokiečių kompanijos "Rheinmetall" 120 mm pabūklai.

Dėl 152 mm patrankos T-95 galėtų šaudyti toliau ir tuo pačiu metu potencialiai galėtų naudoti įprastus artilerijos sviedinius. Anot autoriaus, tanke turėjo būti įrengta ankstesnė dyzelinio variklio versija, kuri dabar naudojama tanke T-14 "Armata".

Nors nėra informacijos, kaip buvo šarvuota kovinė mašina, greičiausiai T-95 būtų aprūpintas aktyvios apsaugos sistema, taip pat dinaminės apsaugos kompleksu, pažymi "The National Interest".

Nepaisant to, kad tankas taip ir liko projekte, į kai kurias jo konstrukcijos ypatybes, įskaitant galingą variklį ir bokštą su dideliais pakilimo kampais, galiausiai buvo atsižvelgta kuriant tanką T-14 "Armata", mano autorius.

"Jei būtų pradėta serijinė T-95 gamyba, jis būtų grėsmingas priešams", — padarė išvadą autorius.

Taip pat skaitykite:

 

Dar šia tema
NI papasakojo apie sovietinį "super-tanką", kurio Rusija atsisakė
Rusijos kariuomenė gavo naujus tankus T-90M
JAV žiniasklaida palygino tankų skaičių NATO ir Rusijoje
"The National Interest" išrinko penkis geriausius Rusijos tankus
"Vermachto prakeiksmas". Kaip sovietų karininkas sudegino penkiasdešimt vokiečių tankų