Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Prancūzijoje paaiškinta, kodėl Makronas į ligonines vyksta be kaukės

(atnaujinta 19:11 2020.03.26)
Prancūzijos vyriausybės atstovė pažymėjo, kad "aplink prezidentą yra ribotas skaičius žmonių, visada reikiamu metro atstumu"

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, lankydamasis ligoninėse, kuriose žmonės gydomi nuo koronaviruso, nenešioja kaukės, nes tai nėra būtina, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialiąją Prancūzijos vyriausybės atstovę Sibeth Ndiaye.

"Kodėl Prancūzijos prezidentas nenešioja kaukės (lankosi ligoninėse ir kitose įstaigose)? Tiesiog todėl, kad kaukės nereikia, jei mes išlaikome saugų atstumą su kitais žmonėmis", — teigė ji.

Ji pažymėjo, kad "aplink prezidentą yra ribotas skaičius žmonių, visada reikiamu metro atstumu".

"Kol kas gyventojų sanitarinės rekomendacijos neįpareigoja, kad kaukes turi nešioti visi, o ne tik ligoniai ar medicinos personalas. Nėra jokios priežasties, kad valstybės vadovas pažeistų reikalavimus visiems šalies gyventojams", — pridūrė vyriausybės atstovė.

Gyventojų koronaviruso patikra
© Sputnik / Виталий Аньков

Nuo koronaviruso epidemijos pradžios Prancūzijos prezidentas ne kartą lankėsi medicinos įstaigose, kur gydomi pacientai, sergantys COVID-19.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį su pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 400 tūkst. žmonių, mirė daugiau kaip 18 tūkst.

Prancūzijoje epidemija perėjo į trečiąjį etapą. Žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius nuo pirmadienio yra 22 300. Virusas jau pasiglemžė 1100 gyvybių.

Prancūzijos valdžia nusprendė rimtai apriboti piliečių judėjimą, žmonės neina į darbą, laiką daugiausia leidžia savo gyvenamosiose vietose.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, Emanuelis Makronas, Prancūzija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Euro grupė aptarė tolesnius veiksmus kovoje su koronavirusu
Putinas kreipėsi į rusus dėl situacijos su koronavirusu