Olandų grupė DeWolff koncertuoja tuščioje salėje, norėdama nufilmuoti transliaciją Facebook

Nėra pasirodymų nėra verslo. Kaip viso pasaulio muzikantai išgyvena pandemiją

(atnaujinta 12:33 2020.03.26)
Festivaliai atšaukiami, teatrai ir koncertų salės uždaromos, koncertai atidedami, tačiau socialiniai tinklai leidžia menininkams pasirodyti publikai net ir be koncertų

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Pasaulio pramogų verslas išgyvena krizę ir neaišku, ar jis sugebės atsigauti. Festivaliai atšaukiami, teatrai ir koncertų salės uždaromos, koncertai atidedami. Kaip muzikantai išgyvena šioje greitai kintančioje realybėje — rašo RIA Novosti autorius Pavelas Surkovas.

Dirba visos planetos Instagram'ai

Socialiniai tinklai leidžia menininkams pasirodyti publikai net ir be koncertų. Štai Robas Halfordas (Rob Halford), "metalo dievas", pagrindinis "Judas Priest" vokalistas, rodo, kaip servetėlėmis nuvalyti apyrankes ir grandines, be kurių nė vienas save gerbiantis "metalistas" neišeina į lauką (prieš tai Robas įspėjo, kad geriau neišeiti iš namų).

O Glorija Gainor (Gloria Gaynor) pagal savo paties hito "I Will Survive" muziką moko žiūrovus tinkamai nusiplauti rankas.

Polas Stenlis (Paul Stanley) iš grupės "Kiss" parodo tėvą, kuris taip pat gerbia izoliacijos režimą, tačiau tuo pat metu linksmai daro rytinę mankštą. O jam, tarp kita ko, po keleto dienų sukanka 100 metų. 

Bet ryškiausiu muzikantu Instagram'e, be abejo, tapo "Queen" gitaristas Brajanas Mėjus (Brian May). Kiekvieną dieną jis gerbėjams įkelia vis kitą vaizdo įrašą. Jis tiesiog groja gitara, pasakoja, kaip išgauna tokį nepakartojamą garsą, ir parodo stiprintuvo parametrus, perspėja apie būtinybę laikytis karantino.

Apskritai Brajanas sako, kad karantinas yra būtinas, bet ir keliantis nerimą. Situaciją su visuotine laikina izoliacija jis suvokia kaip asmeninį skausmą ir didelę asmeninę atsakomybę.

Tikiu. Netikiu.

Kai dar nebuvo karantino, kai kurie muzikantai sąmoningai ignoravo bet kokias apokaliptines nuotaikas. Pagrindiniai roko senbuviai planetoje, grupės "Deep Purple" ir "The Rolling Stones", net atsisakė derinti koncertų tvarkaraščius.

Pavyzdžiui, alkoholis ir narkotikai užmušė kur kas daugiau nei kai kurie koronavirusai, vadinasi, mes galime su tuo kovoti! Bet deja — kai turų ir koncertų vietų organizatoriai atšaukė visus renginius, roko veteranai taip pat turėjo susitaikyti su neišvengiamu karantinu.

Tačiau Tilas Lindemanas (Till Lindemann), atvykęs į turą po Rusiją ankstyvomis dienomis uždraudžiant daugiau nei penkių tūkstančių žmonių masinius renginius, lengvai išsisuko. Vietoj vieno stadiono koncerto jis padarė du — publika buvo tiesiog padalinta, o Lindemanas tą pačią programą atliko du kartus.

Jis netgi pasirodė scenoje specialiame plastikiniame rutulyje, tariamai apsaugantį jį nuo viruso. Tačiau Tilas saugiai išlipo iš kamuolio ir surengė koncertą.

Deja, koronavirusas buvo negailestingas ir kai kuriems menininkams — griežtas turo tvarkaraštis žymiai padidino užsikrėtimo riziką. Britų dainininkės Rosalie Cunningham, amerikiečių grupės "Death Angel" būgnininko Vilo Kerolo (Will Carroll) ir grupės "Bon Jovi" klavišininko Deivido Brajano (David Brian) infekcija jau buvo patvirtinta. Visi jie yra prižiūrimi gydytojų, taip pat kreipiasi į gerbėjus per socialinius tinklus, ragindami juos rimtai atsižvelgti į savo sveikatą ir aplinką.

Bet patiems muzikantams reikia papildomos priežiūros. Internetinėje platformoje "syg.ma" atidarytas nepriklausomų Rusijos atlikėjų, paveiktų koronaviruso ir kuriems reikalinga visuomenės parama, katalogas. Iniciatyvos autoriai prašo įsigyti atlikėjų įrašų, nes dabar muzikantai neturi kitų pajamų šaltinių.

Virtuali erdvė

Pasirodymų organizatoriai vis dar nepalieka žiūrovų be trokštamo renginio. Deniso Macujevo koncertų ciklas Maskvos filharmonijoje (be abejo, su tuščia sale) buvo transliuojamas internetu, o jį stebėjo daugiau nei pusantro milijono žiūrovų.

Российский пианист Денис Мацуев во время выступления на площадке Московской филармонии перед интернет-аудиторией
Rusijos pianistas Denisas Macujevas pasirodymo metu Maskvos filharmonijoje priešais internetinę auditoriją

Filharmonija jau paskelbė, kad tęsia įprastas klasikinės muzikos transliacijas iki balandžio 10 dienos — jas galite žiūrėti tinklalapyje meloman.ru, "Premier" platformoje ir socialiniuose tinkluose.

Daugybė koncertinių programų ir festivalių persikėlė į virtualią erdvę: "Metropolitan Opera", Vienos ir Bavarijos operos, Berlyno filharmonija, Marinskio ir kiti teatrai transliavo savo spektaklius, grupė "Bi-2" atliko pilnavertį pasirodymą "Okko" internetinės platformos žiūrovams. O "Aukciono" lyderis Leonidas Fiodorovas dainavo savo paties virtuvėje ir surinko dešimtis tūkstančių peržiūrų. Robis Viljamsas (Robbie Williams) Instagram'e vykdo gerbėjų užsakymus iš namų.

Galimybė ramiai dirbti

Yra dar vienas būdas, kaip praleisti karantiną, kuriuo naudojasi daugelis muzikantų — kurti muziką. Brajanas Mėjus užsimena, kad turi naujojo albumo idėjų, "Metallica" gitaristas Kirkas Hametas (Kirk Hammett) taip pat parašė daug medžiagos naujam grupės albumui, kuris galbūt pasirodys kitais metais.

Susiformavo net naujas virtualus super kolektyvas — grupės "Slayer" būgnininkas ir gitaristas Polas Bostafas (Paul Bostaph) ir Keris Kingas (Kerry King) susitarė su buvusiu "Pantera" vokalistu Filu Anselmu (Phil Anselmo) dėl pirmųjų virtualių repeticijų. Projektas dar neturi pavadinimo — grupė bus pristatyta artimiausiomis dienomis, ir manoma, kad muzikantai virtualias repeticijas paskelbs internete.

Tegai:
verslas, muzika, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2380)
Dar šia tema
Vaikas 16 valandų buvo namuose su koronavirusu užsikrėtusios motinos lavonu
Liekame namie: Lietuvos įžymybės ragina šalies gyventojus izoliuotis — video
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Michailas Jefremovas

Dobrovinskis paskelbė naują posūkį Jefremovo byloje  

(atnaujinta 14:36 2020.08.09)
Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada"

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rugpjūčio 11 dieną(antradienį), teismo posėdyje įvyks "reikšmingas įvykis" Michailo Jefremovo byloje. Apie tai "Gazeta.ru" pareiškė nukentėjusios pusės advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

"Antradienį viską išgirsite, nes vyks kai kurie reikšmingi įvykiai, vykstantys visiems, kurie į savo vietą įtrauks daugybę dalykų ir visi viską supras", — aiškino teisininkas.

Jis pažymėjo, kad niekada nesakė, jog aktorius bus nuteistas.

"Bent jau aš neturiu teisės to daryti. Nepaisant to, aš vykdau savo direktorių valią ir ketiname įrodyti jo kaltę. Ar yra kaltės nuosprendis, ar ne, mes dar ilgai nepamatysime", — pridūrė jis.

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo. 

Tegai:
avarija, byla, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video