Darbuotojai migrantai, archyvinė nuotrauka

Iki koronaviruso du milijonai europiečių dirbo ne savo šalyje

(atnaujinta 15:20 2020.03.26)
Pasienio kontrolės atnaujinimas ES apsunkino gyvenimą maždaug dviem milijonams europiečių, kurie anksčiau vyko dirbti į užsienį

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. "Eurostatas" atskleidė, kiek europiečių vykdavo dirbti į kitą šalį prieš ES šalims uždarant sienas dėl koronaviruso.

2018 metais du milijonai europiečių, kurių amžius yra nuo 15 iki 64 metų, arba 1 procentas visų dirbančiųjų Europoje, vyko dirbti į kitą šalį.

Vadinamoji "švytuoklinė migracija" buvo plačiai paplitusi Slovakijoje, kur 5 proc. gyventojų dirbo kitoje šalyje, Liuksemburge (4 proc.), Danijoje, Kroatijoje ir Estijoje (3 proc.).

Verta paminėti, kad Liuksemburge, kaip pažymi "New Statesmen", 46 proc. darbo jėgos sudaro "švytuokliniai migrantai" iš Prancūzijos, Vokietijos ir Belgijos.

Kelionės per sieną į darbą buvo nutrauktos po to, kai ES šalys viena po kitos atnaujino sienų kontrolę dėl koronaviruso pandemijos. Latvijos darbuotojai negali patekti į darbą Estijoje, o Estijos darbuotojai turėjo pasirinkti tarp savo šeimų ir didelių atlyginimų Suomijoje.

Tačiau kai kurios šalys dėl ekonominių padarinių jau susimąstė apie griežtų karantino priemonių persvarstymą. Kaip rašo "Hungary Today", Vengrija ir Rumunija atidarys pasienio punktus "švytuokliniams migrantams", gyvenantiems ne toliau kaip 30 km nuo sienos.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Europa, koronavirusas, migrantai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (788)
Dar šia tema
Liekame namie: Lietuvos įžymybės ragina šalies gyventojus izoliuotis — video
Kinija įsitikinusi, kad G20 susitikimo rezultatas bus sutarimas dėl COVID-19