Rusijos pagalba Italijai

Ekspertas: kai kuriose šalyse matoma šviesa tunelio gale COVID-19 klausimu

(atnaujinta 20:34 2020.03.27)
Tačiau kartu kai kurios išsivysčiusios Vakarų Europos valstybės nemaloniai nustebino Rusiją visoje šioje pandemijos situacijoje, mano Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Gutenevas

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Iš kai kurių valstybių buvo sunku tikėtis to, kas joms galiausiai nutiko pandemijos metu, sakė interviu Sputnik radijui Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos atstovas Vladimiras Gutenevas.

Daktarai kovoja su koronavirusu
© Sputnik / Валерий Мельников

"Mano manymu, kai kuriose šalyse jau matoma šviesa tunelio gale — Kinijos gana gera situacija, manau, panašiai ir Japonijoje bei Pietų Korėjoje, tačiau yra keletas Vakarų Europos šalių, kurios mus visus labai nustebino. Mes manėme, kad ten aukščiausio lygio medicina, aukštas gydytojų profesionalumas ir jos yra pasirengusios bet kokiems iššūkiams, tačiau situacija pasirodė esanti kitokia... Mes matome, kad situacija yra nepaprastai sunki", — sakė deputatas.

Jo manymu, "ne be euroatlantininkų pagalbos" tarptautinės institucijos sugriuvo arba jų statusas labai susilpnėjo.

"Mes nematome Saugumo Tarybos posėdžių, kuriuose pagrindinės JT pasaulio šalys rengė sukoordinuotą politiką. Mes nematome aktyvaus darbo PPO — ji kažkaip labai tyliai užmigo letargo miegu, stengdamasi nepastebėti jokių hegemoninių sankcijų potencialioms ar aukoms, ar oponentams. Ir dabar kiekviena šalis, siekdama savo valstybės interesų, stengiasi kuo labiau sumažinti problemas uždarydama sienas, susisiekimą, neteikdama savo išteklių kaimynams, jei savoje teritorijoje nėra didelių problemų", — priminė jis.

Anot jo, išimtis yra Kinija, kuri aktyviai padeda daugeliui šalių (tarp jų ir Europos), ir Rusija, kuri teikė pagalbą Kinijai, Iranui ir dabar Italijai.

"Aš jau gavau daug pranešimų iš partnerių... su nuoširdžiais padėkos žodžiais, kur tarp eilučių buvo jaučiamas kartėlis ir tam tikras gėdos jausmas dėl to, kad, kitaip nei NATO partnerės, didelę pagalbą suteikė Rusija. Tačiau artėjantis balsavimas dėl sankcijų Rusijai pratęsimo — žmonės, nuleidę akis ​​žemyn, sako, kad labai nenorėtų, kad vyriausybė vėl prieštarautų savo verslo interesams ir savo gyventojų interesams", — teigė Gutenevas.

G20 pirmą kartą istorijoje surengė nuotolinį viršūnių susitikimą internete, diskusijos tema buvo COVID-19 pandemija ir jos ekonominės pasekmės. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat dalyvavo nuotolinėje konferencijoje.

Susitikimas buvo uždaras, tačiau po viršūnių susitikimo daugelis dalyvių paviešino savo pozicijas ir kalbų ištraukas svarbiausiais klausimais.

Galiausiai lyderiai išskyrė dvi pagrindines veiklos kryptis: bendradarbiavimą tiesioginės kovos su COVID-19 srityje ir priemones socialinėje ir ekonominėje srityje siekiant sumažinti neigiamą pandemijos poveikį.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
karantinas, COVID-19, Europos Sąjunga, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė Italijoje dirbančius Rusijos kariškius
Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Saulė

Mokslininkas įvertino Saulės pliūpsnio poveikį

(atnaujinta 11:36 2020.06.02)
Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Saulėje užfiksuotas protrūkis greičiausiai neturės pastebimo poveikio žemės gyventojų gyvybei, tačiau tai gali būti galingesnių protrūkių pradininkas, RBC sakė Pulkovo observatorijos vyresnysis tyrėjas Georgijus Gončarovas.

Anksčiau Saulės dinamikos observatorija (SDO) užfiksavo didžiausią saulės pliūpsnį nuo 2017 metų spalio mėnesio. Tai buvo M klasės protrūkis, kurį astronomai klasifikuoja kaip vidutinį.

Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais.

"Ir dabar prasideda naujas saulės ciklas. Saulės aktyvumo piko galima tikėtis 2025 metais", — aiškino ekspertas.

Mokslininkas pažymėjo, kad X klasės protrūkis laikomas stipriausiu. Jis pridūrė, kad šis reiškinys patraukė dėmesį dėl to, kad pastaruoju metu nepastebėta Saulės protrūkių, o įvykis, pasak jo, "įdomus, bet ne išskirtinis".

Tegai:
sveikata, gyventojai, Žemė, mokslininkas
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo