Pekinas, archyvinė nuotrauka

Sėkmingas streso testas. Kodėl Pekinas sugebėjo įveikti koronavirusą?

(atnaujinta 15:36 2020.03.29)
Kaip pažymėjo sinologas Aleksejus Maslovas, svarbiausias Pekino sėkmės veiksnys buvo visuomenės pasitikėjimas

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Tarp Kinijos valdžios ir gyventojų kilęs pasitikėjimas prisidėjo prie šalies sugebėjimo susidoroti su koronaviruso epidemija. Tokį požiūrį interviu "Parlamentskaja gazeta" išsakė sinologas Aleksejus Maslovas.

"Svarbiausias dalykas yra stabilus abipusis vyriausybės ir žmonių pasitikėjimas. Tai nerodo politinės ar socialinės sistemos pranašumų. Pasitikėjimas gali vyrauti šalyje, kad ir kokia joje būtų valstybinė sistema — tai rodo, kaip tiksliai centrinė ir regioninė valdžia laikėsi pažadų prieš epidemijos protrūkį", — kalbėjo Maslovas.

Anot jo, Kinija jau keturiasdešimt metų uždirba savo gyventojų pasitikėjimo kreditą.

Italija epidemijos metu
© Sputnik / Алессандро Рота

Ekspertas įsitikinęs, kad šį "streso testą" sistema įveikė sėkmingai: pareigūnai patys vyko į ligonines pas infekuotus žmones, vaikščiojo gatvėmis dėvėdami kaukes, parodė piliečiams, kaip tinkamai elgtis epidemijos metu, ir žmonės jais patikėjo.

Kitas pagrindinis veiksnys, pasakos Maslovo, buvo maksimalus procesų kompiuterizavimas ir informacijos skaidrumas. Valstybinis sveikatos komitetas, regioniniai skyriai ir visos pagrindinės ligoninės kasdien skelbė duomenis apie pacientų skaičių, apie tai, kiek žmonių pasveiko ir mirė.

Be to, buvo įtrauktos ir medicinos duomenų bazės — kiekvienas galėjo sužinoti giminaičio, kuris, pavyzdžiui, išvyko į kitą provinciją, likimą. Aktyviai veikė ir telemedicinos sistema, pabrėžė analitikas.

"Šiuo atžvilgiu reikia turėti omenyje, kad Kinija kompiuterizacijos ir skaitmeninimo srityje yra dešimtmečiais priekyje, palyginti su daugeliu kitų šalių", — pabrėžė Maslovas.

Be to, Pekinas sugebėjo greitai susidoroti su klastotėmis dėl infekcijos plitimo. Visos šios priemonės padėjo šaliai greitai sustabdyti epidemiją.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pekinas
Dar šia tema
Lietuviai, jums siuntinys. Kaip "baisi" Kinija sutiko padėti Vilniui
Ekspertas papasakojo apie veiksmingas kovos su COVID-19 priemones Kinijoje
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680