Žmonės su apsauginėmis kaukėmis, archyvinė nuotrauka

Gydytojai pasidalijo patarimais dėl koronaviruso profilaktikos alergiškiems žmonėms

(atnaujinta 19:36 2020.03.30)
Infekcijos ir sunkios koronavirusinės infekcijos rizika ypač didelė vyresniems nei 60 metų žmonėms bei pacientams, turintiems vienokią ar kitokią lėtinę patologiją

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Pavasarį alergiški žmonės patenka į padidėjusios rizikos zoną dėl koronaviruso paplitimo, nes jiems reikia stiprinti imunitetą ir nepamiršti apie bazinę terapiją, pasakojo RIA Novosti apklausti alergologai.

"Žinoma, kad dėl stipraus lėtinio kvėpavimo takų uždegimo paciento gleivinės yra labiau pažeidžiamos virusų", — sakė alergologė ir imunologė Bela Bragvadzė, atsakydama į klausimą, ar alergiškiems žmonėms yra didesnė rizika susirgti koronavirusine infekcija.

Vakcinų ir serumų tyrimų instituto alerginių ligų profilaktikos ir imunoterapijos laboratorijos vadovas Michailas Kostinovas paaiškino, kad alergiški pacientai praranda gleivinį (barjerinį) imunitetą, ypač sirgdami šienlige. "Nosis, akys pasidaro raudonos, žmogus čiaudėja, jam pučia pilvą. Ir esant tokiam negalavimui virusai lengviau plinta", — sakė jis.

Jis taip pat pridūrė, kad liga gali būti sunkesnės formos, nes kūnas ne iš karto pradeda kovoti, o tik vėliau suveikia imuninė sistema. Dėl to yra didesnė tikimybė, kad ligos eiga bus sunkesnė.

"Infekcija pablogina alergijos eigą. Alergija pablogina pačios kvėpavimo takų infekcijos eigą. Užburtas ratas", — pabrėžė Kostinovas.

Gydytojas teigė, kad šienligė, pavasarinė alerginė liga, dažniausiai išsivysto vaikams ir vidutinio amžiaus žmonėms, daugiausia iki 50 metų. Kitos alerginės ligos, priešingai, pasireiškia su amžiumi.

Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos darbuotojas profesorius Jurijus Mizernickis priminė, kad infekcijos ir sunkios koronavirusinės infekcijos rizika ypač didelė vyresniems nei 60 metų žmonėms, pacientams, turintiems vienokią ar kitokią lėtinę patologiją, įskaitant tuos, kurie serga sunkiomis lėtinėmis alerginėmis ligomis.

"Koronavirusinė infekcija gali sukelti alerginės ligos paūmėjimą. Virusai visada veikia kaip alerginių ligų, ypač bronchinės astmos, paūmėjimo provokatoriai", — teigė jis.

"Kaip ir visiems, epidemijos sezono metu rekomenduojamos prevencinės priemonės, kuriomis siekiama padidinti organizmo atsparumą infekcijoms (multivitaminai, imunitetą stiprinantys agentai ir pan.), taip pat apriboti kontaktus ir laikytis nepriekaištingos asmens higienos", — sakė profesorius.

Kostinovas pažymėjo, kad alergiškiems žmonėms dabar reikalinga dviguba prevencija. Augalų žydėjimo laikotarpiu jie turi savo specifinį gydymą. Jie mažiau laiko leidžia lauke, daugiau būna namuose, kad nebūtų kontakto su žiedadulkėmis. "Jiems tai yra įstatymas. Jie tai puikiai žino", — sakė gydytojas.

Bragvadzė teigė, kad virusinių infekcijų prevencijos priemonės alergiškiems žmonėms yra tokios pačios, kaip ir visiems.

"Tačiau yra dar vienas svarbus dalykas — alergiškas pacientas turėtų gauti jam paskirtą terapiją, ypač dabar, pavasarį, medžių žydėjimo metu, kad būtų galima kontroliuoti ligos simptomus ir sunkumą", — pabrėžė ji.

Jei vis dėlto alergiškas asmuo užsikrėtė koronavirusu, jam bus suteikta visokeriopa pagalba, atsižvelgiant tiek į virusinės ligos, tiek į alergijos simptomus, teigė gydytoja. Ji taip pat patikslino, kad šiuo metu medikų bendruomenė bando įvairius antivirusinius derinius šiam virusui gydyti, tuo tarpu tikslių išvadų, kokia terapija yra veiksmingiausia, nėra.

Paklausta apie antihistamininių vaistų suderinamumą, pavyzdžiui, su lopinaviru/ritonaviru, alergologė atsakė, kad juos vartoti draudžiama. "Tačiau jei alergiškas pacientas gauna gliukokortikosteroidų, gydytojas gali pakoreguoti terapiją", — pridūrė ji.

Ji pabrėžė, kad nors informacijos apie patį virusą yra per mažai, statistiniai duomenys, kuriais galima pasikliauti, kol kas yra labai fragmentiški. "Visa tai reikalauja laiko. Ir tik pasibaigus epidemijai įvertinsime, kaip ši liga progresavo skirtingose gyventojų grupėse", — teigė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 630 tūkst. žmonių, daugiau nei 30 tūkst. mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
alergija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
SAM: bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai
Psichoterapeutė papasakojo, kas gali sukelti skyrybas po karantino
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijoje papasakojo apie susitikimą su JAV delegacija dėl branduolinio susitarimo

(atnaujinta 17:43 2021.05.10)
Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos ir JAV delegacijos, vykusios pirmadienio susitikime derybų metu dėl branduolinio susitarimo su Iranu, pasikeitė nuomonėmis ir aptarė jau pasiektą pažangą, sakė Rusijos delegacijai vadovaujantis Rusijos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Michailas Uljanovas.

"Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį. Kaip visada, diskusija buvo dalykiška ir naudinga", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Uljanovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

Tegai:
JAV, Rusija
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 08:13 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17-19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20-25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12-14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12-17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva