VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigia, kad Rusija į JAV išsiuntė "didelį lėktuvą su medicinos reikmenimis", rašo RIA Novosti.
"Manau, kad galų gale tapsime stipresni. Mes daug ko išmokome. Turiu pasakyti, kad palaikome puikius santykius su daugeliu šalių. Kinija mums kažką atsiuntė, tai puiku, Rusija išsiuntė mums labai labai didelį lėktuvą, pilną medicininių atsargų, buvo labai malonu. Kitos šalys mums daug ką siuntė, aš buvau maloniai nustebintas", — sakė Amerikos vadovas, kalbėdamas spaudos konferencijoje koronaviruso klausimais Baltuosiuose rūmuose.
Tačiau jokių detalių jis nepateikė.
Pirmadienį Donaldas Trampas kalbėjosi telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Šalys, be kita ko, aptarė koronaviruso plitimą pasaulyje.
Pagal infekcijų skaičių JAV užima pirmąją vietą: naujausiais duomenimis, ten nustatyta daugiau nei 160 tūkst. pacientų, sergančių COVID-19, daugiau nei trys tūkstančiai žmonių mirė.
COVID-19 pandemija, kurios pirmieji atvejai nustatyti Kinijos Uhano mieste praėjusių metų pabaigoje, apėmė jau daugiau nei 200 šalių. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 690 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių mirė.
Remiantis Džonso Hopkinso universiteto statistika, daugiau nei 785 tūkst. žmonių susirgo COVID-19, mirė apie 37 tūkst., 165 tūkst. pacientų pasveiko. Pirma pagal pagal mirusiųjų skaičių yra Italija (daugiau nei 11 tūkst. mirusiųjų), po jos — Ispanija, Kinija, JAV ir Prancūzija.
Rusijoje nustatyti 1836 koronaviruso atvejai, iš jų 1226 Maskvoje, devyni žmonės mirė. Bendras susirgusių COVID-19 skaičius Lietuvoje pasiekė 533.
VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. JAV ir NATO perkelia karius link Rusijos Federacijos europinės dalies sienų, planuoja dislokuoti 40 tūkstančių karių ir 15 tūkstančių vienetų ginklų ir technikos, įskaitant strateginę aviaciją, paskelbė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.
"Šiuo metu Amerikos kariai iš Šiaurės Amerikos žemyninių dalių per Atlantą perkeliami į Europą. Europoje vyksta kariuomenės judėjimas prie Rusijos sienų. Pagrindinės pajėgos sutelktos Juodosios jūros ir Baltijos regionuose", — sakė Šoigu pasitarime Severomorske.
Ministras pažymėjo, kad "JAV pajėgų grupuotės stiprinamos Lenkijoje ir Baltijos šalyse, priimta ir įgyvendinama amerikiečių "keturi po trisdešimt" koncepcija, palyginti su praėjusiais metais, oro žvalgybos intensyvumas padvigubėjo, o jūrų žvalgybos intensyvumas padidėjo pusantro karto".
"Kasmet Europoje Aljansas surengia iki 40 pagrindinių operatyvinių mokymų renginių, kurie aiškiai nukreipti prieš Rusiją. Šį pavasarį NATO ginkluotosios pajėgos pradėjo ambicingiausias pratybas per pastaruosius 30 metų "Defender Europe-2021", — cituoja Šoigų RIA Novosti.
Jis taip pat teigė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai NATO didina Arktyje jūrų ir sausumos pajėgas.
"Apskritai padėtis šiame regione išlieka sunki. Didėja konkurencija tarp pirmaujančių pasaulio valstybių dėl galimybės naudotis Arkties vandenyno ištekliais ir transporto komunikacijomis. Jungtinės Valstijos ir NATO sąjungininkės kuria jūrų ir sausumos grupuotes Arktyje, didinant kovinio rengimo intensyvumą, plečiant ir modernizuojant karinę infrastruktūrą", — sakė jis.
Ministras priminė, kad praėjusią savaitę pasibaigė kompleksinė Arkties ekspedicija "Umka-2021". "Svarbą sunku pervertinti. Pirmą kartą sovietų povandeninių laivų, Rusijos laivyno, istorijoje iš po ledo vienu metu išplaukė trys atominiai povandeniniai laivai", — priminė Šoigu.
Tuo pat metu dvi Rusijos armijos ir trys ginkluotųjų pajėgų desantiniai daliniai buvo perkelti į vakarinę šalies sieną. Jie ten vykdo kovinio rengimo misijas, paaiškino Šoigu.
Patikrinimo veiksmus pratybose dalyvaujančiuose padaliniuose planuojama užbaigti per dvi savaites, praneša RIA Novosti.
Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priminė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel apie teisę savarankiškai nuspręsti, kaip ir kada perkelti savo karius savo pačių teritorijoje. JAV valdžia Rusijos kariuomenės judėjimuose įžvelgė "agresijos eskalaciją prieš Ukrainą". Tai pareiškė JAV prezidento spaudos sekretorė Džen Psaki.
Vašingtonas paskelbė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir karių judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos. JAV paragino Rusiją paaiškinti šiuos tariamus manevrus ir įsipareigojo bendrauti. Užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad praėjusią savaitę visi būtini komentarai buvo pateikti Amerikos šaliai. Jis taip pat pažymėjo, kad pagal JAV pasiūlytą "toną ir perspektyvą" Rusija nevykdys dialogo, o Vašingtonui teks tenkintis jau gauta informacija.
VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Praėjusią savaitę Estijos gydytojai užregistravo 191 pranešimą apie šalutinius poveikius pasiskiepijus nuo koronaviruso, iš jų 14 buvo sunkūs, pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.
"Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 191 nepageidaujamą reakciją į vakcinas nuo COVID-19, iš jų 14 buvo sunkios. Dėl "AstraZeneca" gauti 148 pranešimai, "Pfizer ir BioNTech" — 36 pranešimai ir dar septyni dėl "Modernos" vakcinos. Aštuoni pranešimai apie sunkius šalutinius poveikius susiję su "AstraZeneca" vakcina, keturi — su "Pfizer ir BioNTech" ir du — su "Moderna", — rašoma pranešime.
Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną, iki šiandienos "Pfizer ir BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" paskiepyti 259 346 žmonės arba 19,5 proc. šalies gyventojų.
Per šį laikotarpį gauti 3 268 pranešimai apie šalutinį poveikį, tai yra, po vakcinos skundai pasireiškė 0,98 proc. atvejų. Iš jų 2 273 pranešimai buvo susiję su "AstraZeneca" vakcina, "Pfizer ir BioNTech" — 942, "Moderna" — 53.
VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Antradienį į Lietuvą atgabenta dešimtoji bendrovės gamintojos "AstraZeneca" vakcinos nuo COVID-19 "Vaxzevria" siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Pažymima, jog ją sudaro 9600 vakcinos dozių. Planuojama, kad per kelias dienas jos pasieks savivaldybes.
Iki šios dienos Lietuva gavo 192,5 tūkst. "Vaxzevria" vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 170,2 tūkst.
"Vaxzevria" vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4-12 savaičių pertrauką. Kadangi po ilgesnės pertraukos formuojasi daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Atsižvelgdamos į pacientų individualias aplinkybes skiepijančios įstaigos gali pasiūlyti trumpesnį laiko tarpą, bet jis negali būti trumpesnis nei 4 savaitės.
Pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems gyventojams yra taikoma išimtis atvykstant iš užsienio: tokiems asmenims nereikia prieš atvykstant į Lietuvą atlikti COVID-19 tyrimo ir atvykus izoliuotis 10 dienų. Pilnai paskiepytiems asmenims Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu taip pat gali būti taikoma izoliacijos išimtis po turėto didelės rizikos kontakto su sergančiu COVID-19 liga.
Vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 392,7 tūkst. gyventojų, arba 17,6 proc. visuomenės. Dviem dozėmis yra vakcinuota 190,1 tūkst. žmonių, arba 6,8 proc. šalies gyventojų.
Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir kol kas pratęstas iki balandžio pabaigos. Naujaisiais duomenimis, Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiaus nei 227,8 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,7 tūkst. žmonių mirė.