Turistė Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

"Deutsche Bank" prognozuoja biologinių pasų atsiradimą pasaulyje

(atnaujinta 10:43 2020.04.02)
Banko ekonomistai pažymi, kad dabartinė krizė parodė, jog pasaulis per kelias savaites gali pasikeisti neatpažįstamai

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Naujo koronaviruso protrūkio padariniai visame pasaulyje gali sukelti biologinių pasų, kurie užtikrins šalių saugumą ir taps į juos atvykstančių piliečių sveikatos įrodymu, įvedimą rašomas RIA Novosti prieinamoje "Deutsche Bank" medžiagoje.

Banko ekonomistai pažymi, kad dabartinė krizė parodė, jog pasaulis per kelias savaites gali pasikeisti neatpažįstamai. Todėl, jų manymu, nenuostabu, kad po COVID-19 protrūkio šalys nenoriai atvers sienas išoriniam pasauliui.

"Turizmas greičiausiai bus paskutinė pramonės šaka, kuri atsigaus. Šalys labai stengėsi, kad nugalėtų virusą savo teritorijoje, todėl jos labai nenoriai atvers sienas, neturėdamos įrodymų, kad atvykstantys turistai nėra užsikrėtę virusu. Kitų šalių piliečiams, negalintiems įrodyti savo "švarumo", tikriausiai teks atšaukti keliones", — rašo "Deutsche Bank" ekonomistai.

Anot ekspertų, toks įrodymas galėtų būti biologinis pasas — speciali mobiliųjų telefonų technologija, kuri atsižvelgs į asmens duomenų saugumą. Tuo tarpu tie, kas užsikrėtę virusu, ar tie, kuriems gresia pavojus, turės izoliuotis.

"Jei technologija bus prieinama pakankamai greitai, tokie "imuniniai pasai" galės prisidėti prie turizmo ir kelionių plėtros. Jei ne, kelionių draudimą galima pakeisti privalomais savarankiškos izoliacijos laikotarpiais atvykus. Taigi, turizmas ir verslo kelionės greičiausiai kurį laiką ir toliau bus apriboti, net jei kitos gyvenimo sritys šalyse normalizuotųsi", — tikina tyrimo autoriai.

Pasaulinė ekonomika turės susidurti su pasekmėmis, kai šalys, prieš atsiverdamos išoriniam pasauliui, atkreips dėmesį į savo ekonomiką.

"Nepaisant to, iki birželio mėnesio žmonės grįš į darbą, parduotuvės ir restoranai vėl veiks. Galbūt lankytojų skaičius bus ribotas. Iš tiesų, kai Kinijoje vėl atsidarė daugybė pramonės sričių, darbuotojų buvo prašoma laikytis socialinio atstumo", — sako ekspertai. 

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, turizmas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Tūkstančiai mirčių. Kodėl JAV yra tiek daug koronaviruso aukų
NATO paragino bendradarbiauti su Rusija kovoje su koronavirusu
Baltarusija — Lietuvai: būsime dėkingi už informaciją apie koronavirusą
Ožkų banda atkeliavo į dėl koronaviruso apleistą kurortinį miestą — video
Žiniasklaida: EK įtaria Budapeštą kovojant ne su koronavirusu, o su demokratija
Vakcinacija nuo COVID-19

Estijoje nustatyta beveik 200 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos

(atnaujinta 14:10 2021.04.13)
Daugiau nei dešimt atvejų buvo sunkūs. Daugiausia skundų gauta dėl "AstraZeneca" pagamintos vakcinos

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Praėjusią savaitę Estijos gydytojai užregistravo 191 pranešimą apie šalutinius poveikius pasiskiepijus nuo koronaviruso, iš jų 14 buvo sunkūs, pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.

"Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 191 nepageidaujamą reakciją į vakcinas nuo COVID-19, iš jų 14 buvo sunkios. Dėl "AstraZeneca" gauti 148 pranešimai, "Pfizer ir BioNTech" — 36 pranešimai ir dar septyni dėl "Modernos" vakcinos. Aštuoni pranešimai apie sunkius šalutinius poveikius susiję su "AstraZeneca" vakcina, keturi — su "Pfizer ir BioNTech" ir du — su "Moderna", — rašoma pranešime.

Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną, iki šiandienos "Pfizer ir BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" paskiepyti 259 346 žmonės arba 19,5 proc. šalies gyventojų.

Per šį laikotarpį gauti 3 268 pranešimai apie šalutinį poveikį, tai yra, po vakcinos skundai pasireiškė 0,98 proc. atvejų. Iš jų 2 273 pranešimai buvo susiję su "AstraZeneca" vakcina, "Pfizer ir BioNTech" — 942, "Moderna" — 53.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
šalutinis poveikis, vakcina, koronavirusas, Estija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prancūzija tapo labiausiai užkrėsta COVID-19 šalimi Europoje
SAM papasakojo apie šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius
PSO paragino stebėti šalutinius "Johnson&Johnson" vakcinos padarinius
Megan Markl

Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu

(atnaujinta 12:36 2021.04.13)
Paaiškėjo, kad gydytojų draudimai iki antrojo vaiko gimimo yra tik patogus pasiteisinimas atsisakyti atvykti į Didžiąją Britaniją

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Tikroji priežastis, kodėl princo Hario žmona Megan Markl atsisakė atvykti į princo Filipo laidotuves, nustebino visus gerbėjus ir spaudą.

Princas Haris neseniai atskrido į senelio, kuris mirė balandžio 9 d., laidotuves. Princas ruošiasi susitikti su savo giminaičiais pirmą kartą po skandalingo interviu su Opra Vinfri. Ir jis priims šį iššūkį vienas, nes jo žmona atsisakė skristi į Didžiąją Britaniją, motyvuodama tai gydytojų draudimais dėl antrojo nėštumo.

Pasiteisinimas dėl tariamo draudimo nepatenkino bulvarinių leidinių smalsumo: žurnalistai sužinojo tikrąją priežastį, kodėl Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu.

"Megan supranta, kokias pasekmes sukėlė skandalingas interviu su Opra Vinfri, ir nenori, kad visas visuomenės dėmesys gedulo metu atitektų jai", — pažymėjo leidinio "New York Post" šaltinis.

Taip pat pabrėžiama, kad Markl visada buvo ypač artima su Hario seneliu ir labai norėjo jį pamatyti paskutinį kartą. Tačiau prieš kelionę į Didžiąją Britaniją pasisakė net buvusios aktorės mama Dorija, kuri mano, kad skraidymas nėštumo metu yra pavojinga kvailystė. Be to, Markl įsitikinusi, kad Hario susitikimas su šeima bus kur kas šiltesnis jai nedalyvaujant.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Princas Filipas, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Medicinos darbuotojai

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė pranešė apie apsaugos priemonių trūkumą

(atnaujinta 15:12 2021.04.13)
Antradienio ryto duomenimis, šioje ligoninėje gydomas 261 pacientas, segantis COVID-19 liga

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau baigiasi sukaupti apsaugos priemonių rezervai, pranešė ligoninė savo Facebook paskyroje.

Pažymima, jog šioje ligoninėje gydomas didžiausias kiekis pacientų, sergančių COVID-19 liga.

Šiuo metu labai trūksta ilgaaulių antbačių, 3 kl. respiratorių, didelių (3XL, 4XL, 5XL) dydžių kombinezonų, todėl prašoma turint galimybę padėti.

"Mes praktiškai visą laiką dirbame ties maksimalių galimybių riba ir būsime dėkingi už bet kokią pagalbą", — sako gydytojas, VMKL koordinatorius COVID-19 ligos gydymui Algirdas Pilvelis.

Antradienio ryto duomenimis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomas 261 pacientas, segantis COVID-19 liga.

Tegai:
apsaugos priemonės, koronavirusas, ligoninė, Vilnius
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtinti dar 1088 koronaviruso atvejai, mirė 12 žmonių
Indija tapo 60-ąja šalimi, patvirtinusia vakciną "Sputnik V"
Estijoje nustatyta beveik 200 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos