Sevastopolis, archyvinė nuotrauka

"Be pasekmių". Krymas atsakė į Europos Sąjungos nepasitenkinimą

(atnaujinta 16:38 2020.04.02)
Anot Rusijos Federacijos, ES kritika dėl užsienio piliečių ir kompanijų, turinčių žemės Kryme, draudimo yra beprasmė. Kaip interviu Sputnik radijui pastebėjo politologas Vladislavas Ganžara, europiečiai norėtų gauti Krymo žemės, tačiau to nebus

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Europos Sąjungos kritika dėl užsienio piliečių ir kompanijų, turinčių žemės Kryme, draudimo yra beprasmė, sakė Aleksandras Molochovas, Krymo nuolatinės atstovybės Rusijos prezidentui darbo grupės, atsakingos už tarptautinius teisinius klausimus, vadovas.

"Mūsų šaliai nereikia, kad Europos Sąjunga pripažintų Rusijos prezidento potvarkius", — sakė jis RIA Novosti.

Anot Molochovo, draudimas užsieniečiams turėti žemės sklypus didžiojoje dalyje Krymo paskatins verslo veiklą pusiasalyje.

"Tuo pat metu negali būti net kalbų apie kokią nors privalomą turto rekviziciją ar konfiskavimą, viskas turės įvykti teisme, gavus išankstinę ir lygiavertę kompensaciją", — pabrėžė jis.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo dekretu išplėtė pasienio teritorijų, kuriose užsieniečiai, asmenys be pilietybės ir užsienio juridiniai asmenys negali turėti žemės sklypų nuosavybės teisės pagrindu, sąrašą. Jį papildė 11 Krymo Respublikos rajonų ir aštuoni miestai bei Sevastopolio savivaldybės.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Андреев

ES tai pavadino "tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimu" ir pareiškė, kad "nepripažįsta šio dekreto". ES užsienio tarnybos pranešime teigiama, kad dokumentas yra dar vienas bandymas priversti pusiasalį integruotis į Rusiją.

Krymui šis ES vertinimas neturi reikšmės, Sputnik radijui pažymėjo politologas Vladislavas Ganžara.

"Užsienio žemės nuosavybės draudimas Kryme sukėlė žiaurią reakciją su neigiama konotacija ES, Ukrainoje ir JAV. Nors ši reakcija mane asmeniškai stebina, juk šis draudimas galioja ne tik Kryme, jei kalbame apie Rusijos Federaciją, bet ir daugelyje kitų valstybių ir tai atitinka tarptautinę teisę. Šiuo atveju siekiama apsaugoti Rusijos Federacijos piliečių interesus ir žemės išteklius, kurie yra svarbūs mūsų nacionalinei gerovei. Šiuos teiginius vertinu kaip bandymus kištis į Rusijos vidaus reikalus. Šie veiksmai neturi jokių pasekmių", — sakė Vladislavas Ganžara.

Jis priminė, kad Ukrainos parlamentas leido parduoti žemę užsieniečiams, ir pasiūlė europiečiams tuo pasinaudoti, norint pasisavinti ukrainiečiams priklausančias žemes Krymo teritorijoje.

"Koronaviruso pandemijos metu Ukrainos deputatai priėmė įstatymą, kuris atveria laisvą žemės pardavimą Ukrainoje. Tai buvo vienintelis resursas, kuris dar priklausė Ukrainos žmonėms ir užtikrino saugumą dėl moratoriumo. Po to, mes suprantame, Ukraina praras patį paskutinį dalyką. Ir Europos šalys bei įmonės taip pat norėtų gauti žemės, kuri priklauso Ukrainos piliečiams Kryme. Bet tai neįvyks jokiomis aplinkybėmis", — sakė Vladislavas Ganžara.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Никольский

Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos Federacijos prezidento, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

Tegai:
Rusija, ES, Krymas
Dar šia tema
Paaiškėjo, kodėl NATO laivai negali vykdyti žvalgybos šalia Krymo
Krymas susivienijimą su Rusija pavadino likimo dovana
Jie net nesapnavo: kodėl NATO kariškiams derėtų pažiūrėti į pratybas Kryme
Protestai JAV

Pentagonas išsiuntė į Vašingtono apylinkes 1,6 tūkst kareivių

(atnaujinta 10:19 2020.06.03)
Anot Pentagono atstovo, kariškiai yra parengties būsenoje, tačiau neteikia pagalbos civilinėms institucijoms

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Vašingtono apylinkėse, kur kilo protestai dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties, buvo dislokuota apie 1,6 tūkst. karių, praneša Reuters, su nuoroda į Pentagono atstovą Jonathan'ą Hoffman'ą.

"Kariai yra dislokuoti sostinės regiono karinėse bazėse, bet ne pačiame Vašingtone", — agentūra citavo Hoffman'ą.

Anot Pentagono atstovo, kariškiai yra parengties būsenoje, tačiau neteikia pagalbos civilinėms institucijoms.

Anksčiau buvo pranešta, kad antradienio vakarą, nepaisydami komendanto valandos, prie Baltųjų rūmų susirinko protestuotojai, skanduojantys įvairius šūkius, įskaitant raginimus atsistatydinti JAV prezidentui Donaldui Trampui.

Pats Baltųjų rūmų vadovas savo "Twitter" paskyroje Vašingtoną pavadino "saugiausia vieta Žemėje". Policijos duomenimis, Amerikos sostinėje dėl pirmadienio nakties riaušių sudegė viena teisėsaugininkų transporto priemonė, sužeisti du teisėsaugos pareigūnai, buvo sulaikyta apie 300 žmonių.

JAV protestai

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kuri parodė, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu. Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"
Peskovas pakomentavo riaušes JAV
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Vikingų laikų kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 10:12 2020.06.03)
Archeologų teigimu, šis radinys gali būti datuotas nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapavietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Budės priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karoliuką ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapavietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali būti datuotas nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis sakė niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinio", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Vairavimas išgėrus, archyvinė nuotrauka

Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs vairo

(atnaujinta 11:55 2020.06.03)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo bei dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Tauragėje policijos pareigūnai sustabdė patikrinti automobilį, kurį vairavo akivaizdžiai neblaivus vyras, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko gegužės 5 dieną, apie 17:20, vyras, gimęs 1971 metais, vairavo "Renault Scenic" automobilį. Patikrinus alkoholio kiekio matuokliu, pirmu pūtimu asmeniui nustatytas 2,01 promilės neblaivumas, antru pūtimu 1,91 promilės neblaivumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai vyrui gresia bauda, areštas, laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Tačiau pažeidėjas, stengdamasis išvengti atsakomybės, sugalvojo klastą ir tą pačią dieną, apie 18:40, kartu su blaiviu pažįstamu kreipėsi į VšĮ "Tauragės ligoninė" darbuotoją dėl alkoholio kiekio nustatymo kraujyje. Pažįstamas asmuo, pasinaudojęs vyro, gimusio 1971 metais, asmens tapatybės kortele bei apsimesdamas juo, pateikė savo kraujo mėginį.

Gegužės 21 dieną vyras, kuris įkliuvo neblaivus už vairo, į ikiteisminio tyrimo bylą pateikė Valstybinės teismo medicinos tarnybos Toksikologijos laboratorijos specialisto išvadą, kurioje nustatyta, kad jo kraujyje etilo alkoholio nerasta.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo bei dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Tegai:
vairavimas išgėrus, policija, Tauragė
Dar šia tema
Kelmės rajone vaikas peiliu sužalojo vyrą gindamas moterį
Vilniuje sulaikytas narkotikų pirkėjas
Lietuvos policija surinko aktyvistų prie JAV ambasados padėtas gėles