Kijevo Nepriklausomybės aikštė, archyvinė nuotrauka

JTO paragino Ukrainą panaikinti Maidano aktyvistų neliečiamybės įstatymą

(atnaujinta 18:32 2020.04.02)
JT misija pažymėjo "imuniteto įstatymą", trukdantį kokybiškam nusikaltimų Maidane tyrimui ir neleidžiantį ištirti teisėsaugos pareigūnų nužudymo

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. JT Žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje sukritikavo bylų, susijusių su įvykiais Kijevo Maidane 2013–2014 metais, tyrimų kokybę. Organizacijos atstovai pažymėjo, kad tuo tragišku laikotarpiu nebuvo įvykdytas nepriklausomas žmogžudysčių tyrimas, taip pat paragino panaikinti įstatymą dėl riaušių dalyvių neliečiamybės. Apie tai pranešė Ukrainos valstybinio tyrimų biuro (VTB) spaudos tarnyba.

JT stebėjimo misijos kritiką sukėlė nepakankamas teismo medicinos institucijų finansavimas, nepakankamas teismų sistemos darbuotojų skaičius ir tyrėjų trūkumas. Be to, misija pažymėjo "imuniteto įstatymą", trukdantį kokybiškam nusikaltimų Maidane tyrimui ir neleidžiantį ištirti teisėsaugos pareigūnų nužudymo.

Misija pabrėžė, kad panaikinant įstatymą dėl aktyvistų, dalyvavusių Maidane, neliečiamybės, būtų galima užtikrinti aukštos kokybės teismo procesą. Be to, Ukrainos valdžios institucijos privalo užtikrinti įtariamųjų ir kaltinamųjų, anksčiau paleistų iš įkalinimo įstaigų, atvykimą į teismą.

Laikinasis VTB direktorius Aleksandras Solokovas pažadėjo atsižvelgti į JT stebėjimo misijos rekomendacijas. Ukrainos generalinė prokurorė Irina Venediktova taip pat pareikalavo panaikinti Maidano dalyvių amnestijos įstatymą, kad būtų galima objektyviai ištirti įvykius.

Anksčiau, Petro Porošenkos prezidentavimo metu, teisėsaugos institucijos buvo reguliariai kaltinamos bandymu vilkinti Berkuto specialiųjų pajėgų darbuotojų žudynių tyrimą. Be to, tyrimas prieš Maidane dalyvavusius kovotojus buvo vadinamas farsu, neturinčiu nieko bendra su objektyvumu.

Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Dar šia tema
Porošenka, Tymošenko ir Vakarčiukas paragino ukrainiečius išeiti į Maidaną
Ukrainoje klestintis skurdas — Maidano padarinys
Ukrainos generolas paskelbė apie trečiojo Maidano grėsmę
Rusijos vakcina nuo COVID-19

Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 15:19 2020.08.12)
Kol kas bandymai buvo atlikti tik su suaugusiaisiais, vaikų, paauglių ir pagyvenusių žmonių grupės nebuvo apimtos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso buvo išbandyta nuo 18 iki 60 metų amžiaus asmenims, norint skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, reikia papildomų tyrimų, pasakė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos "Medicinos priemonių naudojimo ekspertizės mokslinio centro" direktorius Vladimiras Bondarevas.

"Dabar klinikiniams bandymams buvo pateikta vakcina, skirta atlikti bandymus su sveikais pilnamečiais savanoriais. Rusijos Federacijoje įprasta sertifikuoti: vaikai — nuo gimimo iki 18 metų, pilnamečiai ir suaugusieji nuo 18 iki 60 metų, ir vyresni žmonės — vyresni nei 60 metų. Dabar atlikti klininkiniai bandymai su 18–60 metų amžiaus savanorių grupe, atitinkamai, dabar ši vakcina skirta vartoti asmenims nuo 18 iki 60 metų amžiaus", — cituoja RIA Novosti Bondarevo žodžius.

Mokslininkas pridūrė, kad vyresnio amžiaus žmonėms prireiks išplėsti indikacijas, reikės papildomų klinikinių tyrimų.

"Manau, kad tai bus padaryta atliekant klinikinius tyrimus po registracijos. Bus surinkta ir vyresnių nei 60 metų žmonių grupė", — spaudos konferencijos metu pasakė Bondarevas.

Gamalėjaus vardo centro direktorius Aleksandras Guncburgas, savo ruožtu pridūrė, kad jis buvo paskiepytas eidamas 69 metus.

"Per pastaruosius penkis mėnesius atsakau, kad jaučiuosi gerai", — pasakė Guncburgas.

Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
© Sputnik /
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Tegai:
COVID-19, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva vakciną nuo COVID-19 pirks kartu su ES
Rusijos vakcinos nuo COVID-19 bandymai baigėsi. Kada laukti masinės gamybos?
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
NATO ir šalių partnerių pratybos Sea Breeze 2019 Juodojoje jūroje
 

Ukraina nori tapti pagrindine NATO partnere Juodojoje jūroje  

(atnaujinta 14:27 2020.08.12)
Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO sustiprinto partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Ukraina yra pasirengusi tapti pagrindine NATO partnere Juodojoje jūroje pagal Aljanso išplėstinių pajėgumų programą, sakė ministrų pirmininko pavaduotojos Europos ir euroatlantinei integracijai Olgos Stefanišinos spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO sustiprinto partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Sustiprintų galimybių partnerio statusas buvo įvestas į NATO 2014 metais siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

"Ukraina yra pasirengusi būti pagrindine Šiaurės Atlanto aljanso partnere užtikrinant saugumą Juodojoje jūroje. Vykdydami NATO sustiprintų pajėgumų programą, kurios partnere neseniai tapo Ukraina, tikimės suaktyvinti bendras pastangas užtikrinant saugumą Juodosios jūros regione, taip pat glaudžiai bendradarbiauti įveikiant hibridines grėsmes. Tai sakė Olga Stefanišina susitikime su Didžiosios Britanijos ambasadore Melinda Simmons", — teigiama pranešime biuro Facebook puslapyje.

Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodžio mėnesį iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama nesuderinto valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimtos papildomos pataisos, apibrėžiančios narystę NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą.

2019 metų vasario mėnesį Ukrainos parlamentas priėmė konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO.

Tegai:
NATO, Ukraina
Dar šia tema
Šiauliuose buvo sustabdytas neblaivaus NATO kario vairuojamas automobilis
Rusijos garantijos dėl keršto agresoriui: iš dugno paleidžiama balistinė raketa "Skif"