Koronavirusas Rusijoje

Ekspertas įvertino koronaviruso įtaką Rusijos ir JAV santykiams

(atnaujinta 18:30 2020.04.02)
Ekspertas pažymėjo, kad kai kuriose srityse, pavyzdžiui, karinio bendradarbiavimo Artimuosiuose Rytuose srityje, Rusijos ir JAV kariškiai darbiniame lygmenyje sąveikauja gerai

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Padėtis visame pasaulyje dėl koronaviruso pandemijos gali turėti gerą įtaką Rusijos ir Amerikos santykiams, sakė tarptautinio diskusijų klubo "Valdai" valdybos pirmininkas Andrejus Bistrickis.

"JAV patiria gana gilią vidaus politinę krizę. Ši krizė susijusi, pirmiausia, su atsakymu į klausimą, kaip vystytis, kaip egzistuoti. Į šiuos klausimus buvo atsakyta konservatyviai ir liberaliai. Tačiau dabar koronavirusas sukrės, man atrodo, viso pasaulio elitą. Ir šia prasme, aš tikiu, kad yra tam tikras pagrindas naujiems santykiams tarp elito, taip pat tarp Rusijos ir JAV", — cituoja jį RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad kai kuriose srityse, pavyzdžiui, karinio bendradarbiavimo Artimuosiuose Rytuose srityje, Rusijos ir JAV kariškiai  darbiniame lygmenyje sąveikauja gerai.

"Ir man atrodo, kad daugelyje sričių tarp Rusijos ir JAV yra puiki sąveika. Iš daugelio širdies chirurgų girdėjau, kad bendradarbiavimas medicinos srityje yra geras, ir net kosmoso srityje... Tiesą sakant, pagrindas šiokiai tokiai Rusijos ir Amerikos santykių transformacijai yra. Žinoma, aš nesitikiu tokio radikalaus pagerėjimo galimybės, tačiau vis dėlto yra pagrindas", — pridūrė ekspertas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 857 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 42 tūkst. žmonių mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, JAV, santykiai, ekspertas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
EK pasiūlė remti verslą krizės dėl koronaviruso metu
PSO įvertino mirtingumo nuo koronaviruso situaciją Europoje
Donaldas Trampas

Daugelis amerikiečių mano, kad Trampas yra blogiausias prezidentas istorijoje

(atnaujinta 10:14 2021.01.23)
Beveik pusė apklaustųjų teigė, kad Amerikos lyderis bus prisimenamas kaip vienas blogiausių, dar 13 procentų išreiškė nuomonę, kad jis bus prisimenamas kaip žemiau vidutinio lygio prezidentas

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Dauguma amerikiečių (60 proc.) Donaldą Trampą įvardijo kaip vieną blogiausių prezidentų istorijoje. Tai liudija radijo stoties NPR, "PBS NewsHour" programos ir sociologinės firmos "Marist" apklausų rezultatai.

Beveik pusė apklaustųjų teigė, kad Amerikos lyderis bus prisimenamas kaip vienas blogiausių, dar 13 procentų išreiškė nuomonę, kad jis bus prisimenamas kaip žemiau vidutinio lygio prezidentas.

Geriausiu valstybės vadovu jį paskelbė 16 procentų amerikiečių, o dar 11 procentų apklaustųjų teigė, kad jo prezidentavimas bus įvertintas aukščiau ar vidutiniškai. Tuo pačiu metu daugiau nei 90 procentų demokratinių pažiūrų piliečių jį įvardijo blogiausiu ir blogesniu nei vidutiniškai. Tarp respublikonų buvo ir daugiau teigiamai vertinančių Trampo nuopelnus. Taigi daugiau nei 60 procentų amerikiečių jį įvertino kaip vieną geriausių ar geresnių nei vidutiniškai.

Remiantis apklausa, Trampas palieka savo postą turėdamas 38 procentų patvirtinimo reitingą — beveik žemiausią rodiklį nuo jo prezidentavimo. Be to, nuo 2020 m. Vasario labai sumažėjo amerikiečių, manančių, kad šalis juda teisinga linkme. Prieš metus taip manė daugiau nei 40 procentų piliečių, dabar — 20 procentų.

Anksčiau buvo pranešta, kad dauguma Amerikos rinkėjų pamatė sausio 6 dieną įvykusį Kapitolijaus šturmą, keliantį grėsmę demokratijai. Remiantis interneto bendrovės "YouGov" apklausa, 93 proc. Demokratų šį įvykį vertino kaip grėsmę demokratijai, o prie jų prisijungė dauguma neutralių rinkėjų — 55 proc. Tačiau jų nuomonę palaikė tik 27 respublikonai.

Sausio 6 dieną Trampo šalininkų mitingas, nepripažįstantis lapkričio mėnesio balsavimo, kuris prezidentu išrinko demokratą Džo Baideną, rezultatų, baigėsi audringu Kapitolijaus užpuolimu ir susirėmimais su policija. Žuvo penki žmonės, dešimtys buvo sulaikyti.

Tegai:
JAV, Donaldas Trampas
Donaldas Trampas

Trampas neatskleidė savo gyvenimo planų po prezidentavimo

(atnaujinta 13:51 2021.01.23)
Pažymima, kad Džo Baidenas sausio 20 dieną oficialiai perėmė JAV prezidento postą. Donaldas Trampas ir jo žmona Melanija išvyko į Floridą, į savo rezidenciją

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Donaldas Trampas savo ateities planais palikus JAV prezidento postą nepasidalino, rašo "Washington Examiner".

"Mes ką nors padarysime, bet ne dabar", — atsakė Trampas leidinio žurnalistui, sėdėdamas prie stalo savo golfo klube Vakarų Palm Byče.

Po to Trampo padėjėjas "skubotai, bet mandagiai" nutraukė pokalbį su žurnalistu.

Džo Baidenas sausio 20 dieną oficialiai perėmė JAV prezidento postą. Donaldas Trampas ir jo žmona Melanija išvyko į Floridą, į savo rezidenciją.

78 metų demokratas Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Lapkritį jis nugalėjo antrai kadencijai nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius JAV: Rusijos sutramdymas yra JAV politikos alfa ir omega
Baidenui buvo patarta pripažinti sankcijų Rusijai nesėkmę
Smurtas šeimoje

Klaipėdos apygardos prokuroras įtariamas smurtavęs prieš žmoną

(atnaujinta 13:58 2021.01.23)
Moteris buvo nuvežta į Klaipėdos ligoninę pristatyta dėl galvos sumušimo, jį paaiškino, kad ją sumušė vyras. Įtariamasis - Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuroras įtariamas smurtavęs prieš žmoną, pranešė Lietuvos policija.

Šeštadienį apie 00:01 į Klaipėdos ligoninę iš namų Klaipėdos rajone, Klipščių kaime, pristatyta 1986 metais gimusi moteris dėl galvos sumušimo. Ji gavo medicininę pagalbą ir buvo išleista gydytis ambulatoriškai.

Anot jos, penktadienį apie 23.09 namuose ją sumušė 1978 metais gimęs vyras. Įtariamasis — Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl fizinio skausmo sukėlimo ar ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Dėl šio įvykio taip pat bus atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Nurodoma, kad prokuroro asmens duomenys neskelbiami siekiant apsaugoti teisėtus mažamečių šeimos narių interesus. Apie baigto ikiteisminio tyrimo, tarnybinio patikrinimo rezultatus bei priimtus sprendimus informacija bus pateikta viešai.

Tegai:
smurtas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Per avariją Lietuvoje žuvo Rusijos ir Latvijos piliečiai