Milanas koronaviruso epidemijos metu

Rusijos gydytojas Italijoje įvardijo klaidas kovoje su koronavirusu

(atnaujinta 12:44 2020.04.04)
Gydytojas pabrėžė, kad Italija pavėlavo įvesdama apsaugos priemones mažiausiai tris savaites, be to, Italijos gyventojai sunkiai prisitaikė prie karantino sąlygų

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Italija laiku nesiėmė reikiamų priemonių kovoti su naujojo koronaviruso plitimu, todėl infekcija pradėjo plisti eksponentiškai,  interviu "Kommersant" sakė Sankt Peterburgo Pastero vardo "Rospotrebnadzor" tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Semionovas.

Troleibusų dezinfekcija Simferopolyje
© Sputnik / Константин Михальчевский

"Kinija susiėmė laiku ir, turėdama milžinišką gyventojų skaičių bei gyventojų tankumą, jau užleido pirmąją vietą pagal mirčių skaičių. Kalbant apie Rusiją, manau, kokia laimė, kad sugebėjome tai sulėtinti, uždarėme sieną su Kinija ir sustabdėme tranzito srautus vyriausiojo sanitarinio gydytojo prašymu, ir taip laimėjome kelis mėnesius", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad Italija pavėlavo įvesdama apsaugos priemones mažiausiai tris savaites.

"Pamatėme, kaip nereikia daryti. Dabar mes suprantame daug daugiau nei prieš dvi savaites, kai tik pradėjome čia dirbti", — pabrėžė gydytojas.

Be to, pasak Semenovo, Italijos gyventojai sunkiai prisitaikė prie karantino sąlygų. Visų pirma, jie nepaisė socialinio atstumo ir atsargumo priemonių.

Gydytojas patikino, kad Rusija yra lyderė pagal turimą ventiliacijos aparatų skaičių, šalis taip pat turi "rimtą, tinkamą ir plačią "Rospotrebnadzor" sistemą, todėl Semionovas mano, kad Italijos scenarijus yra mažai tikėtinas.

Nuo penktadienio Italija vėl aplenkė Ispaniją pagal COVID-19 infekcijų skaičių, dabar čia registruota apie 120 tūkst. atvejų. Vakar šioje šalyje nuo infekcijos mirė 766 žmonės, bendras mirčių skaičius Apeninuose — 14681.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
karantinas, koronavirusas, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1918)
Dar šia tema
EK pasiūlė remti verslą krizės dėl koronaviruso metu
Rusija yra pasirengusi tęsti darbą su JAV kovoje su koronavirusu
Piko dar nepasiekėme: Putinas kreipėsi į rusus dėl koronaviruso situacijos
Koronaviruso vidurdienis. Kaip dabar atrodo judriausios pasaulio vietos
Surplys: Lietuva pasiekė rekordinį koronaviruso tyrimų skaičių
Europos Komisijos vadovė įvertino situaciją dėl koronaviruso plitimo
Kinija neketina pasinaudoti koronavirusu, kad sustiprintų įtaką pasaulyje
Italijoje įvertinta koronaviruso plitimo situacija
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas

(atnaujinta 16:52 2020.06.04)
JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Vašingtone nugalės sveikas protas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"Tikimės, kad nugalės sveikas protas. Dabar labiau nei bet kada reikia solidarumo ir pasirengimo daugiašaliam bendradarbiavimui", — sakė ji.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti". Trampas anksčiau apkaltino PSO, kad Kinija nuslėpė koronaviruso epidemijos mastą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Marija Zacharova
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1918)
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais
Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: teismas leido prievarta atvesdinti Petro Porošenką apklausai

(atnaujinta 16:50 2020.06.04)
Šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Kijevo Pečersko apygardos teismas leido Ukrainos valstybiniam tyrimų biurui priverstinai apklausti buvusį prezidentą Petro Porošenką, praneša "Vesti".

Pasak leidinio, šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas.

Laikraštis primena, kad Porošenka yra kviečiamas kaip liudytojas byloje dėl informacijos vykstant tarptautinėms deryboms, dalyvaujant Ukrainos prezidentui ir užsienio valstybių pareigūnams.

VTB Ne kartą kvietė buvusį prezidentą Porošenką dvejose bylose, tačiau šie bandymai buvo nesėkmingi.

Gegužės 26 dieną buvęs prezidentas buvo pakviestas apklausai dėl 43 paveikslų, kurie yra VTB tiriamos bylos objektai. Tačiau užuot atvykęs į apklausą, Porošenka surengė parodos atidarymą Ivano Gončaro muziejuje. Paveikslai, kuriuos jis pristatė parodoje, yra laikomi įrodymais buvusio prezidento sukčiavimo atveju.

Tegai:
apklausa, Petro Porošenka
Dar šia tema
Artėja anti-Maidanas: Porošenka ir jo parankiniai gali būti nubausti
Ukrainoje Porošenkai iškelta nauja baudžiamoji byla
Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės už Maidano žudynes
Žiniasklaida: Porošenkai iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės
Панорама Вильнюса, архивное фото

"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados

(atnaujinta 19:50 2020.06.04)
Lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame nuplėšdama palaikymo plakatus prie JAV ambasados sako, kad tokiu būdu "stabdo provokacijas prieš artimiausius Lietuvos partnerius — prezidentą Donaldą Trampą ir JAV"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Trečiadienio vakarą prie JAV ambasados buvo nuplėšti palaikymo plakatai, kuriuos palieka lietuviai, norėdami palaikyti Amerikos protestuotojus.

Vėliau lietuvių kalbos mokytojos Astros Genovaitės Astrauskaitės Facebook paskyroje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip pati mokytoja ir nuplėšia tuos plakatus. Tačiau ketvirtadienio rytą vaizdo įrašas buvo pašalintas iš jos puslapio ir tik popiet vėl grąžintas.

Ši mokytoja išgarsėjo, kai pernai raudonais dažais apliejo "Laisvės kalvos" maketą Lukiškių aikštėje.

Savo vaizdo įraše moteris paaiškino, jog tokiais veiksmais stabdo Lietuvoje "neaiškių Sorošo organizacijų rengiamas veikas, kurios JAV privedė prie riaušių, miestų deginimų".

"Joks žmogus nėra atsakingas už jo giminaičių padarytus nusikaltimus, ir tuo labiau visa rasė nėra atsakinga už vieno žmogaus nusikaltimus. Stabdom provokacijas prieš Lietuvos artimiausius partnerius — JAV ir Donaldą J. Trampą. 🇺🇸 🇱🇹", — paliko prierašą moteris.

Be to, įraše mokytoja sako, kad Vilniuje taikomi dvigubi standartai. Jos manymu, Lietuvai palaikyti skirtos vėliavos ir plakatai yra plėšomi, deginami, o amerikiečiams skirtas palaikymas — ne.

"Prie Amerikos ambasados išdarinėja tokius dalykus... Tai yra absurdas. Ką tie plakatai šneka? Amerikoje vergija jau baigėsi prieš 170 metų ir ten jokio rasizmo nėra, yra tik žmonių nusikaltimai", — sako moteris.

Kartu su mokytoja plakatus nuplėšia vyras, kuris pačiame vaizdo įraše neužfiksuotas, tačiau jis ir filmavo.

Jie, kartu nuplėšę visus plakatus, surinko į šiukšlių maišą paliktas gėles bei žvakes.

Visa tai buvo padaryta, nes nenorima, jog ir Lietuvoje kiltų tokie patys protestai, riaušės, kaip ir JAV. Mokytoja palaikymo simbolius prie ambasados vadina gėda ir miesto niokojimu.

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Visoje šalyje demonstracijos pamažu peraugo į riaušes, lydimas masinių plėšimų ir susirėmimų su policija. Daugelis Amerikos miestų merų ir valstijų gubernatorių buvo priversti įvesti savo regionuose komendanto valandas ir netgi įtraukti Nacionalinės gvardijos pajėgas, kad šios padėtų numalšinti neramumus.

Tegai:
protestai, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Džonsonas Floido mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais