Rusijos karo ekspertai atliko žvalgybą Bergamo medicinos įstaigose

Buvęs Italijos premjeras pakomentavo Rusijos pagalbą kovoje su COVID-19

(atnaujinta 16:49 2020.04.06)
Anot buvusio Italijos ministro pirmininko, lėktuvų su pagalba atvykimas į Italiją "nusipelno palaiminimo"

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Bet kokia pagalba, taip pat iš Rusijos, kurią Italija gauna kovoje su koronavirusu, yra naudinga, nereikia šio klausimo politizuoti, praneša RIA Novosti su nuoroda į buvusį Italijos premjerą Romaną Prodį.

"Aš vadovaujuosi principu, kad rusų, kinų pagalba buvo naudinga. Tai parodė svarbiausią žmonių artumą. Ir matau šalia savęs raudoną (Kinijos) ir Amerikos vėliavas, sakau, kad yra bent šiek tiek padorumo. Na, vis dar yra tam tikro solidarumo nenaudingos įtampos metu. Aš manau, kad per pastaruosius metus pasaulį suskaidėme nenaudingai", — sakė jis.

Anot jo, lėktuvų su pagalba atvykimas į Italiją "nusipelno palaiminimo".

"Yra tų, kurie nori panaikinti sankcijas Rusijai, ir tų, kurie nori sugriežtinti jas, tačiau tai visai kitas dalykas. Prašau, nekiškime į tai pagalbos", — sakė jis, atsakydamas į klausimą apie bandymus diskredituoti Rusijos Federacijos teikiamą pagalbą.

Lėktuvas iš Rusijos atskrido į Niujorką su medicinos įranga
Фото: Пресс-служба постпреда РФ при ООН

Anksčiau laikraštyje "La Stampa" pasirodė straipsnis, kuriame, cituojant neįvardintus šaltinius, teigiama, kad 80 proc. Rusijos atsargų Italijai kovai su koronavirusine infekcija buvo "visiškai nenaudinga arba mažai naudinga" šaliai. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova šį straipsnį pavadino visišku šmeižtu.

Ketvirtadienį Rusijos gynybos ministerija sureagavo į laikraščio "antrą savaitę trunkančius nenuilstamus bandymus" diskredituoti Rusijos pagalbą.

Ministerija pabrėžė, kad Rusija geranoriškai teikia Italijai pagalbą kovoje su koronavirusu, jokie vietinės žiniasklaidos išpuoliai neprivers jos pasukti kitokiu keliu.

Rusijos gynybos ministerijos pranešimas penktadienio rytą buvo paskelbtas Italijos laikraščio svetainėje. Prie jo pridėtas redakcijos atsakymas, kuriame pabrėžiama, kad "La Stampa" "apibūdino Rusijos bei kitų šalių teikiamą pagalbą Italijai kovoje su pandemija kaip draugystės ir solidarumo apraišką tragišku ir sunkiu šaliai momentu", tačiau Gynybos ministerijos pareiškime neva rado "nedviprasmiškų įžeidimų" ir "nepagarbos teisei skelbti naujienas".

Netrukus Gynybos ministerija ir Italijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Rusijos gynybos ministerijos pranešimą ir pavadino jame pastebimą išraiškos formą netinkama.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei milijonas pacientų, sergančių COVID-19, daugiau nei 62 tūkst. žmonių mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
pagalba, koronavirusas, Italija, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1856)
Dar šia tema
Valstybės Dūma JT rezoliucijos dėl sankcijų panaikinimo blokavimą laiko marazmu
Puškovas įvertino JAV naftos gamintojų raginimą įvesti sankcijas Rusijai
Šeši Rusijos muziejai pateko į lankomiausių pasaulyje sąrašą
Delfinas

Mokslininkai įvardijo laukinius gyvūnus, kuriems yra rizika užsikrėsti COVID-19

(atnaujinta 22:42 2020.05.28)
Biologė taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Okeanariumuose gyvenantys gyvūnai, įskaitant banginių šeimos gyvūnus, gali užsikrėsti žmogaus koronavirusu, sakė biologė Marija Voroncova, biologė, JT konferencijų gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės klausimais dalyvė, praneša RIA Novosti.

"Mes nusprendėme patikrinti gyvūnus, kad suprastume, kurias rūšis virusas gali paliesti. Mokslininkai išsiaiškino, kuriose gyvūnų ląstelėse yra receptorių, į kurias virusas gali patekti. Santykinai neseniai išskirtos 40 gyvūnų rūšys, kurių ląstelių struktūra tokia, kad virusas gali patekti ir užkrėsti tuos gyvūnus. Visų pirma, tai delfinai, banginiai, orkos, narvalai, taip pat ruoniai. Beždžionėms taip pat yra rizika. Todėl gorilos Afrikoje yra saugomos, kad virusas nebūtų perduodamas", — sakė ji.

Ji taip pat pridūrė, kad okeanariume labai padidėja pavojus užsikrėsti virusu nuo gyvūnų. Be to, galimas ir atvirkštinis perdavimas.

"Jei mes grįšime prie gyvūnų, tada, pavyzdžiui, banginiai lengvai gali užkrėsti nuo žmonių. Okeanariumuose gyvūnai gyvena prižiūrimi veterinaro, todėl koronavirusas bus papildoma našta", — sakė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 349 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, delfinai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1856)
Dar šia tema
Pažadėti dar nereiškia neatleisti. Ar Lietuvoje galima pasitikėti verslo pažadais
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1655
Rusijos ir JAV vėliavos

Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai

(atnaujinta 21:32 2020.05.28)
Vašingtonas žino, kad prireikus negalės kovoti dviem frontais, nes yra dar ir Kinija, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Granatsvaidis yra universalus ginklas kare, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, žurnalo "Tėvynės arsenalas" komercijos direktorius, karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

"Toks granatsvaidis yra pagrindinis ginklas šarvuotoms transporto priemonėms sunaikinti, tiek lengvai šarvuotoms transporto priemonėms, tiek sunkiai šarvuotoms, įskaitant tas, kurios naudojamos puolamosiose operacijose. Operacijos, kurios atliekamos Sirijoje, parodė, kad granatsvaidžiai yra veiksmingi ir prieš gyvą jėgą. Tai yra, iš esmės toks universalus ginklas kare", — pažymėjo karo ekspertas.

Pasak Leonkovo, JAV savo programos dokumentuose nustatė standartus vienam karui — "karui" su viena "didele šalimi". Šie žodžiai reiškia Rusiją ir Kiniją.

"Tuo tarpu jie supranta, kad negali kovoti dviem frontais. Dėl to JAV svarbus antrasis frontas, kad Europa užsiimtų su Rusija, sutramdytų ją, o JAV spręstų klausimus, susijusius su Kinija, ir akivaizdu, kad šiuose abiejuose kariniuose konfliktuose šarvuočiai bus plačiai naudojami. Žinoma, kuo daugiau priemonių šiam šarvuočiui sunaikinti, tuo geriau. Jei kalbame apie šio konflikto tikimybę, tai kol kas jokios tikimybės nėra. Nes, viena vertus, Europa nenori trečią kartą užlipti ant tų pačių grėblių, o antra, visi supranta, kad Rusija ir Kinija — tai branduolinės valstybės. Niekas negali numatyti, kada šios valstybės nuleis branduolinį kabliuką. Todėl kol kas viskas išlieka kaip planai, kuriuose Rusija ir Kinija laikomos didžiausiomis priešininkėmis", — mano karo ekspertas.

Latvija ir Estija iš Švedijos "Saab" užsisakė "Carl-Gustaf M4" granatsvaidžius. Kaip praneša gamintojo svetainėje, pristatymas bus atliekamas 2021–2024 metais.

Estijos gynybos tyrimų centro atstovas Ramilis Lipas pažymėjo, kad toks bendras Latvijos ir Estijos pirkimas gali padėti sutaupyti ir yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys.

Tegai:
Europa, JAV, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku