Pirkėjas parduotuvėje

Ekspertas: koronavirusas smarkiai pakeis vartotojų įpročius

(atnaujinta 08:30 2020.04.07)
Žmonės pradės taupyti paslaugų sektoriuje, todėl šiose srityse dirbantys žmonės gali prarasti užimtumą, mano ekspertas Dmitrijus Golubovskis

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Dabartinėje situacijoje pasikeis vartotojų įpročiai, sakė interviu Sputnik Lietuva finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis.

Pasak eksperto, internetinės ekonomikos augimas tęsis, o paslaugų, kurioms reikalingas fizinio žmogaus buvimas, paklausa kris.

"Bet tai nereiškia, kad specialybės mirs. Beveik visos specialybės gali pereiti į internetą. <...> Čia iš tikrųjų blogiau kai kas kita. Reikalas tas, kad pasaulis pasineria į depresiją... Tai yra pats globaliausias pasaulio ekonomikos nuosmukis per jos istoriją", — teigė finansų analitikas.

"Žmonės turės mažiau pinigų — jie mažiau galės nesaikingai leisti pinigus, jei galima laikyti tai nesaikingumu — vaikų auklėjimas namuose, tam tikri sporto užsiėmimai ir pan. Tai yra nesaikingumus, palyginti su maistu, būstu, komunalinių paslaugų apmokėjimu. Jei neturėsite papildomų pajamų, teks šioje dalyje mažinti suvartojimo dalį. Šia prasme jie gali prarasti užimtumą — ne todėl, kad pasikeis darbo rinkos struktūra, bet todėl, kad apskritai sumažės vartojimas. Tada pirmiausia taupys paslaugų sektoriui, o paskutinėje vietoje — maistui ir komunalinėms paslaugoms", — sakė jis.

Pasibaigus koronaviruso pandemijai, pasaulyje keletas profesijų gali tapti nereikalingos, praneša Sputnik Latvija. Šis reiškinys pirmiausia palies turizmo sferą, kuri labiausiai nukentėjo nuo COVID-19 epidemijos.

Tai gali paveikti jaunesnius specializuotų skyrių darbuotojus, jaunesnius analitikus, patarėjus teisės klausimais, bankų vadybininkus, vaistininkus, nekilnojamojo turto agentus, renginių vedėjus, vertėjus, mokytojus ir repetitorius, spaustuves, oro linijų darbuotojus ir žmones, dirbančius tokiose srityse kaip sportas, mada, grožio paslaugos.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
paslaugos, vartojimas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)
Dar šia tema
Buvęs Italijos premjeras pakomentavo Rusijos pagalbą kovoje su COVID-19
Hercogienės nervai neatlaiko: Megan Markl uždrausta matytis su motina
Rusijos ambasada Čekijoje

Čekija išsiuntė du Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 20:47 2020.06.05)
Anot "Rossotrudničestvo", diplomatai turi išvykti iš užsienio valstybės teritorijos per 48 valandas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas.

"Mes esame suvereni valstybė ir panašios akcijos mums nepriimtinos. Esant tokiai situacijai mes nusprendėme: du Rusijos ambasados ​​darbuotojai buvo pavadinti persona non grata", — Čekijos premjero žodžius cituoja RIA Novosti.

Rusijos ambasada dviejų savo diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino "sufabrikuota provokacija". Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad jie gavo Čekijos užsienio reikalų ministerijos notą.

"Kalbama apie sufabrikuotą provokaciją. Šis nedraugiškas žingsnis, kuris iš pradžių buvo grindžiamas nepagrįstais kaltinimais žiniasklaidoje, liudija, kad Prahoje nėra noro normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie pastaruoju metu degradavo ne dėl mūsų kaltės. Esame giliai nusivylę tokiu čekų partnerių požiūriu, kuris palieka vis mažiau vietos konstruktyviam dialogui", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės komentare.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai — tai laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Prahoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas ir atstovybės darbuotojas, kurio pavardė Rybakovas.

Jie turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas, "Rossotrudničestvo" ieškos galimybių išvežti juos per uždarytas sienas dėl pandemijos sąlygų.

"Kai viena valstybė praneša kitai (apie diplomatų išsiuntimą — Sputnik), žmonės privalo išvykti iš šalies per 48 valandas. Tačiau sienos uždarytos, tada paprastai po 48 valandų žmogus praranda savo įgaliojimus, šalis nebelaiko jo diplomatu, tik pakeliui namo įstrigusiu keleiviu. 48 valandas jie vis dar yra darbuotojai, turintys diplomatinį imunitetą", — paaiškino "Rossotrudničestvo" vadovo pavaduotojas.

Briuchanovas padarė prielaidą, kad kol kas išsiunčiami iš šalies federalinės agentūros darbuotojai bus savo namuose Prahoje.

"Ir kai bus pirmoji galimybė juos transportuoti, jie turės ja pasinaudoti", — nurodė jis.

Briuchanovas atkreipė dėmesį į tai, kad pandemijos metu diplomatams niekada nebuvo uždarytos sienos.

"Paprastai nėra transporto sprendimų sienai kirsti. Ieškosime galimybių, stebėsime, ar nėra ta pačia kryptimi vykstančių reisų. Gal jie mašina pervažiuos į Vokietiją ir skris iš ten. Mes dirbsime su šiuo klausimu dabar", — baigė jis.

Maskva neatmetė tokio paties atsako į oficialios Prahos veiksmus.

Kaip savo Twitter paskyroje pažymėjo Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, Rusija yra suinteresuota gerais santykiais su Čekija, tačiau turi visas priežastis analogiškai reaguoti į Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas taip pat neatmetė galimybės atsakyti tuo pačiu.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Čekija, Rusija, Rusijos ambasada
Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertė: JAV atlieka trečiojo asmens vaidmenį "Nord Stream-2" klausime

(atnaujinta 20:31 2020.06.05)
Dujotiekio tiesimas yra Rusijos ir Europos Sąjungos reikalas, tačiau Vašingtono bandymai užkirsti kelią jam nebetelpa į sveiko proto rėmus, mano ekspertė Kira Sazonova

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Teoriškai Vašingtono visiškai neturėtų jaudinti dujotiekio tiesimas, nes tai yra Rusijos ir Europos projektas, tačiau realybė yra visiškai kitokia, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos nacionalinio ūkio ir valstybės tarnybos akademijos prie Rusijos Federacijos prezidento docentė Kira Sazonova.

"Visiškai akivaizdu, kad "Nord Stream-2" statybos — tai dvišaliai Rusijos ir ES santykiai. Ir JAV čia pašalinės, nors jos taip nemano, todėl mes matome sankcijų formatus, kurie nebetelpa ne tik teisės, bet net ir sveiko proto rėmus. Jos [JAV] leidžia sau kištis į tas sritis, kurios su jomis nėra tiesiogiai susijusios", — sakė Sazonova.

Pasak jos, daroma prielaida, kad viskas turėtų likti dvišaliu formatu, nes europiečiai (su retomis išimtimis) ne kartą demonstravo, kad yra labai atsidavę "Nord Stream-2" projektui. Ta pati Vokietija visada pabrėžia, kad tai energetinio saugumo ir ekonominės sąveikos klausimas.

"Tame nėra jokios didelės politikos, jokio bandymo pažeminti JAV. Jų pagrindas sankcijoms — nurodymas į grėsmę nacionaliniam saugumui. Jokios grėsmės "Nord Stream-2" JAV saugumui nekelia. Teoriškai viskas turėtų būti teigiama linkme, tačiau iš praktikos pamatėme, kad gruodį Šveicarijos bendrovė "Allseas" labai greitai sumažino savo vamzdžių tiesimo veiklą tik dėl JAV sankcijų grėsmės. Manau, kad draudimo kompanijoms dabar bus daromas didelis spaudimas, manau, kad jos reaguos skirtingai. Tačiau manau, kad projekto užbaigimo globaliai tai nepaveiks", — sakė ekspertė.

"Nord Stream 2 AG" įvertino galimas JAV įstatymo dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" įsigaliojimo pasekmes. Šis dokumentas ketvirtadienį buvo pateiktas JAV Senate. Jame siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį.

Kaip pažymėjo įmonė, daugiau nei tūkstantis bendrovių iš 25 šalių yra suinteresuotos baigti projektą, o JAV veiksmai "rodo aiškų Europos individualių ir pramonės vartotojų interesų nepaisymą".

Tegai:
Nord Stream-2, Rusija, Europa, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: JAV "karas" prieš "Nord Stream-2" gali sukelti skandalą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
Berlynas atmeta JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Sirija

Istorikas: Rusija trukdo JAV "gaudyti žuvis drumstame vandenyje" Artimuosiuose Rytuose

(atnaujinta 20:50 2020.06.05)
Amerika bando su koalicijos pagalba destabilizuoti padėtį regione, mano istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Amerikos strategija — destabilizuoti Rytų kraštų režimus, o Rusija tam trukdo, interviu Sputnik radijui pasakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Karo-politinių tyrimų centro direktorius, istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas.

Rusija turėtų "pasitraukti iš Artimųjų Rytų", nes ji ten atlieka "destruktyvų vaidmenį", pareiškė JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Deividas Šenkeris (David Schenker), praneša RIA Novosti.

Rusijos politikai pažymėjo, kad destruktyvų vaidmenį regione atlieka pirmiausia pačios Jungtinės Valstijos, kurios tęsia kišimosi politiką, o Rusija padeda Sirijai kovoti su terorizmu ir yra ten legaliai.

Istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas pažymėjo, kad "tai tokia reikšminga Valstybės departamento atstovo pastaba, kuri rodo, kad ilgalaikė Amerikos strategija siekia destabilizuoti Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų režimus, paversti juos verdančiu puodu, kai galima gaudyti žuvis drumstame vandenyje, kai stabilūs režimai gali sau leisti, kaip [Libijos vadovas Muamaras] Kadafis nepaklusti Vašingtonui. Regiono destabilizacija Valstybės departamento požiūriu, žinoma, turi prioritetinį ilgalaikį charakterį, ir tam trukdo Rusija".

Anot Podberezkino, Rytuose yra plati koalicija, palaikanti JAV interesus.

"Noriu pasakyti, kad JAV neveikia atskirai, joms pavyko suorganizuoti gana plačią koaliciją, į kurią įeina šalys — NATO narės, bet ir nemažai Artimųjų Rytų valstybių ir režimų, kurie palaiko JAV politiką, ir koalicijoje yra apie 60 valstybių. Kartu su JAV ji bus suinteresuota destabilizuoti padėtį tokiu būdu, kad tai joms būtų naudinga. Ir Rusija šiame procese joms labai trukdo, nes be Rusijos, kaip paaiškėja, padėtis ir Irake, ir Afganistane, ir Sirijoje, ir Jemene ne labai sprendžiama", —  pasakė istorijos mokslų daktaras.
Tegai:
Rusija, JAV, Artimieji Rytai
Dar šia tema
Trampas: JAV siekia nutraukti konfliktus Artimuosiuose Rytuose
Rusijos URM papasakojo, kam JAV reikalingas nestabilumas Artimuosiuose Rytuose