Adolfas Hitleris

Istorikas papasakojo, kaip Hitleris planavo slavų holokaustą

(atnaujinta 14:17 2020.04.08)
Yra išlikę keli dokumentai, liudijantys apie nacių tikslus ir uždavinius Rytų Europoje, jie aiškiai rodo, kad karą prieš TSRS nacių aukštutinis sluoksnis vertino pirmiausia kaip karą prieš slavų tautas, pareiškė istorikas

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Nacių generaliniame plane "Ost" buvo numatyta perkelti ir sunaikinti milijonus žmonių, tai faktiškai buvo slavų holokaustas, kuriam naciai ketino išleisti daugiau nei 100 milijardų reichsmarkių, RIA Novosti pareiškė Rusijos karo istorijos draugijos ekspertas Nikita Buranovas.

"Apie generalinį planą "Ost" liudija istoriniai dokumentai, faktiškai tai buvo slavų holokaustas. Hitleris planavo sunaikinti milijonus žmonių ir net žiūrėjo į šį klausimą su vokišku pedantiškumu bei pragmatizmu. Pavyzdžiui, buvo apskaičiuota šios programos vertė, slavų gyventojų sunaikinimas buvo įvertintas 100 milijardų reichsmarkių", — pareiškė Buranovas.

Istorikas pareiškė, kad bendras dokumentas, kurį galima pavadinti generaliniu planu "Ost", nepasiekė mūsų dienų, nes nebuvo galutinio varianto: egzistavo keli projektai, kurie buvo nuolat perrašomi ir keičiami.

"Yra išlikę keli dokumentai, liudijantys apie nacių tikslus ir uždavinius Rytų Europoje — tai yra "Pastabos ir pasiūlymai dėl generalinio plano "Ost". Tai yra didelė ištisų tautų perkėlimo ir sunaikinimo programa, parašyta taip pat kaip "Mano kova". Jie aiškiai rodo, kad karą prieš TSRS nacių aukštutinis sluoksnis vertino pirmiausia kaip karą prieš slavų tautas", — pasakojo ekspertas.

Jis priminė, kad egzistuoja šešios įvairių su "Ost" planu susijusių dokumentų dalys, kurios yra prieinamos tyrinėjimams. Pirmieji du dokumentai buvo parengti anksčiau, 1940 metais, ir yra susiję su Lenkijos teritorija, kurią buvo numatoma kolonizuoti, o lenkus perkelti kitur. Likę keturi dokumentai yra tiesiogiai susiję su Tarybų Sąjunga. Būtent juose atsiranda formuluotė "generalinis planas "Ost".

"Paskutiniuose keturiuose dokumentuose aiškiai suformuluota, kaip buvo planuojamas Tarybų Sąjungos gyventojų sunaikinimas. Planuose — masinis gyventojų iškeldinimas. Tačiau nereikėtų apsigauti terminu "iškeldinimas". Tai buvo įprastas naciams faktinio žmonių sunaikinimo žymėjimas. Daugelyje vokiečių dokumentų tokia pati formuluotė, pavyzdžiui, naudojama kalbant apie koncentracijos stovyklas", — pareiškė Buranovas.

Jis priminė, kad projektą rengė vienas pagrindinių Trečiojo reicho veikėjų, nacių partijos narys ir SS reichsfiureris Heinrichas Himleris. Be jo, dokumento rengime dalyvavo politikas ir teisininkas Erhardas Vetcelis ir profesorius Konradas Mejeris-Hetlingas.

"Tyrinėdamas šiuos pranešimus supranti, su kokiu ciniškumu vokiečiai ramiai samprotavo ir planavo nužudyti milijonus žmonių. Pagal "Ost" planą buvo numatyta, kad karas su Tarybų Sąjunga bus užbaigtas ties Archangelsku–Astrachane. Toliau turėjo suveikti kolonizacijos ir vadinamosios gyventojų germanizacijos planas. Erdvėje, kurią ketino pasisavinti vokiečiai, gyveno 45 milijonai žmonių, iš kurių mažiausiai 31 milijonas "nepageidautinų dėl rasės" buvo numatoma iškeldinti į Sibirą, o iškart po TSRS sutriuškinimo į išlaisvintas teritorijas perkelti iki 5 milijonų vokiečių", — papasakojo ekspertas.

Istorikas priminė, kad germanizacijai buvo skirta 25–30 metų, kiekviena tauta buvo planuojama iškeldinti skirtingomis proporcijomis. Plane buvo numatyta sunaikinti ir deportuoti 80–85 % gyventojų iš Lenkijos, 85 % iš Lietuvos, 65 % iš Vakarų Ukrainos, 75 % iš Baltarusijos ir po 50 % iš Latvijos, Estijos ir Čekijos.

Tegai:
TSRS, Rytų Europa, Holokaustas, Adolfas Hitleris
Dar šia tema
Lietuvos futbolo rinktinės žvaigždė buvo nušauta Hitlerio įsakymu
"Bagrationo" triumfas. Kuo Hitleris sumokėjo už Baltarusijos okupaciją
Mokslininkas papasakojo, kodėl Hitleris nesugebėjo sukurti savo atominės bombos
Hitleris asmeniškai nieko nenužudė: kaltė dėl Holokausto bus primesta Baltijos šalims
Rusijos žvalgyba priminė apie Prancūzijos ir Britanijos bandymus nuraminti Hitlerį
Puškovas priminė, kad Lenkija "prašėsi Hitleriui į sąjungininkes"
CŽV paskelbė duomenis apie "profesionalų Hitlerio agentą" Banderą
Hitleris palaimino Katynės tragediją: kas iš tikrųjų žudė lenkus?
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Saulė

Mokslininkas įvertino Saulės pliūpsnio poveikį

(atnaujinta 11:36 2020.06.02)
Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Saulėje užfiksuotas protrūkis greičiausiai neturės pastebimo poveikio žemės gyventojų gyvybei, tačiau tai gali būti galingesnių protrūkių pradininkas, RBC sakė Pulkovo observatorijos vyresnysis tyrėjas Georgijus Gončarovas.

Anksčiau Saulės dinamikos observatorija (SDO) užfiksavo didžiausią saulės pliūpsnį nuo 2017 metų spalio mėnesio. Tai buvo M klasės protrūkis, kurį astronomai klasifikuoja kaip vidutinį.

Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais.

"Ir dabar prasideda naujas saulės ciklas. Saulės aktyvumo piko galima tikėtis 2025 metais", — aiškino ekspertas.

Mokslininkas pažymėjo, kad X klasės protrūkis laikomas stipriausiu. Jis pridūrė, kad šis reiškinys patraukė dėmesį dėl to, kad pastaruoju metu nepastebėta Saulės protrūkių, o įvykis, pasak jo, "įdomus, bet ne išskirtinis".

Tegai:
sveikata, gyventojai, Žemė, mokslininkas
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo