Koronaviruso tyrimai

Tailande moteris antrą kartą užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 22:03 2020.04.09)
Kovo pradžioje grįžusi iš užsienio, 38 metų moteris susirgo ir kovo 12 dieną išvyko pas gydytoją į Bankoką

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Tailando pilietė per savaitę po pasveikimo antrą kartą užsikrėtė koronavirusine infekcija, pranešė laikraštis "Thai Rat" su nuoroda į Čaijafumo provincijos sveikatos apsaugos departamentą.

Kovo pradžioje grįžusi iš užsienio, 38 metų moteris susirgo ir kovo 12 dieną išvyko pas gydytoją į Bankoką.

Koronaviruso testas buvo teigiamas. Pacientė praleido šiek tiek daugiau nei dvi savaites vienoje sostinės ligoninių, pasveiko ir buvo išleista atlikus pakartotinius COVID-19 testus, jų rezultatai buvo neigiami.

Mėnesio pabaigoje, balandžio 4 dieną, grįžusi į gimtąją Čaijafumo provinciją, moteris vėl nuvyko pas gydytoją su peršalimo simptomais.

Tris kartus atliktas koronaviruso testas pasirodė esąs teigiamas, ji buvo paguldyta į infekcinę palatą vienoje iš provincijos ligoninių, kur atliekamas pakartotinis gydymas.

"Tai keistas atvejis, tačiau tai patvirtina medicininiai dokumentai ir Bankoko ligoninės gydytojų parodymai atliekant epidemiologinius tyrimus", — sakė Vijana Botghibun, Čaijafumo provincijos sveikatos apsaugos departamento vadovė.

Nuo epidemijos pradžios provincijoje buvo pranešta tik apie keturis užsikrėtimo atvejus, įskaitant moterį, kuri susirgo du kartus.

Remiantis naujausiais duomenimis, Tailande nuo koronavirusinės infekcijos epidemijos pradžios užfiksuoti 2423 infekcijos atvejai, 940 žmonių visiškai pasveiko, 32 pacientai mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,35 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 79,2 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
moteris, koronavirusas, Tailandas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)
Dar šia tema
Grįžusieji iš užsienio atlikti koronaviruso tyrimą galės ir mobiliuose punktuose
Italijos premjeras įvertino užuominas apie Rusijos pateiktas sąlygas pagalbai suteikti
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Saulė

Mokslininkas įvertino Saulės pliūpsnio poveikį

(atnaujinta 11:36 2020.06.02)
Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Saulėje užfiksuotas protrūkis greičiausiai neturės pastebimo poveikio žemės gyventojų gyvybei, tačiau tai gali būti galingesnių protrūkių pradininkas, RBC sakė Pulkovo observatorijos vyresnysis tyrėjas Georgijus Gončarovas.

Anksčiau Saulės dinamikos observatorija (SDO) užfiksavo didžiausią saulės pliūpsnį nuo 2017 metų spalio mėnesio. Tai buvo M klasės protrūkis, kurį astronomai klasifikuoja kaip vidutinį.

Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais.

"Ir dabar prasideda naujas saulės ciklas. Saulės aktyvumo piko galima tikėtis 2025 metais", — aiškino ekspertas.

Mokslininkas pažymėjo, kad X klasės protrūkis laikomas stipriausiu. Jis pridūrė, kad šis reiškinys patraukė dėmesį dėl to, kad pastaruoju metu nepastebėta Saulės protrūkių, o įvykis, pasak jo, "įdomus, bet ne išskirtinis".

Tegai:
sveikata, gyventojai, Žemė, mokslininkas
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo