JAV ir Kinijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas apkaltino "Fox News" dalyvavimu informaciniame kare prieš Kiniją

(atnaujinta 15:16 2020.04.16)
Anksčiau Kinijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad šalis nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikos žiniasklaida praneša, kad pirmasis pacientas, susirgęs COVID-19, dirbęs laboratorijoje, Uhano mieste, Kinijoje, yra dar vienas JAV informacinio karo prieš Kiniją elementas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotoją Vladimirą Šapovalovą.

Amerikos televizijos kanalas "Fox News", cituodamas šaltinius, anksčiau teigė, kad pirmasis pacientas, užsikrėtęs COVID-19, dirbo Virusologijos instituto laboratorijoje, Uhane, Kinijoje.

Vienas kanalo šaltinių apkaltino Kiniją atlikus "brangiausią istorijoje įrodymų slėpimo operaciją". Buvo teigiama, kad laboratorija nesukūrė biologinių ginklų, tačiau turėjo įrodyti Kinijos mokslininkų atliktų virusų tyrimų rezultatus.

Po to JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas vėl pareikalavo iš KLR skaidrumo dėl koronaviruso pandemijos atsiradimo.

"Aš laikau šias ataskaitas tol, kol nėra tikslios informacijos bazės, kaip informacijos karo, kurį JAV vykdė prieš Kiniją, elementą. Kinija taip pat reaguoja, kaip žinote, į šį karą. Dabar mes matome, iš kur ši žinia atsirado. "Fox News" iš tikrųjų yra (JAV prezidento) Donaldo Trampo ruporas. Trampas vykdo informacinį karą prieš Kiniją, tiksliau, tęsia jį koronaviruso fone, o šis karas buvo vykdomas nuo Trampo paskyrimo prezidentu 2016 metais. Ir dabar jis auga", — sakė ekspertas TV kanalui "Rossija 24".

Anot jo, "Fox News" publikacija yra neįrodytas švaistymasis informacija siekiant dar kartą priminti pasauliui apie vadinamąją "kinų kaltę".

"Mes prisimename, kad JAV, Didžioji Britanija ir kelios kitos Vakarų šalys grasina pateikti sąskaitą Kinijai. Tiesą sakant, tai yra pasirengimo kitai atakai elementas", — pridūrė jis.

Anksčiau Kinijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Kinija nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso epidemiją.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo PSO apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje Uhano mieste.

Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 123 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
dezinformacija, informacija, karas, Fox News, Kinija, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Žiniasklaida: JAV veiksmai trukdo plėsti TVF potencialą
Atrastas naujas koronaviruso simptomas
Vakcina Sputnik V

"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas

(atnaujinta 10:59 2021.04.16)
Gyvūnus reikia vakcinuoti ne tik siekiant juos apsaugoti, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų, mano Gamalėjaus tyrimų centro vadovas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.

Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų.

Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandyta su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Gincburgas.

"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Gincburgas.

Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.

Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Jūra, archyvinė nuotrauka

Prie Vakarų Afrikos užgrobtame laive buvęs lietuvis išlaisvintas

(atnaujinta 10:49 2021.04.16)
Mėnesį įkaitu buvęs lietuvis jūreivis ir visa įgula keliauja namo, dabar grėsmės jų gyvybei nėra

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Po mėnesį trukusių derybų išlaisvinta užgrobto laivo įgula, kurioje buvo ir Lietuvos pilietis, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Kovo 12 dieną su Maltos vėliava plaukęs laivas, priklausantis vienai Nyderlanduose registruotai bendrovei, buvo užpultas prie Vakarų Afrikos krantų. Dalis šio laivo įgulos narių, tarp kurių buvo ir Lietuvos pilietis, buvo pagrobti.

Gavus pirminius duomenis apie įvykį, Lietuvoje nedelsiant buvo pradėti visi tokiems atvejams numatyti veiksmai ir būtinos procedūros. Pagrobto piliečio šeima buvo informuota apie incidentą, su ja buvo palaikomas nuolatinis ryšys. Dėl pagrobtųjų išlaisvinimo glaudžiai bendradarbiavo Lietuvos ir tarptautinės institucijos.

Šiuo metu išlaisvinta įgula keliauja namo. Pranešama, kad įgulos narių gyvybei grėsmės nėra.

Tegai:
Afrika
Dar šia tema
Kaune planuojama atverti Nemuną laivybai per visą Lietuvą

Valandos darbo sąnaudos ES šalyse

(atnaujinta 20:31 2021.04.15)
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse. Eurostatas įvardijo didžiausius ir mažiausius valandinius atlygius ES šalyse.
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse
© Sputnik

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje fiksuojamas mažiausias valandinis darbo užmokestis tarp Baltijos šalių.

Tegai:
Lietuva, Europa, atlyginimas