Apsipirkimas parduotuvėje

Gydytoja papasakojo, kaip į namus "neatsinešti" koronaviruso

(atnaujinta 15:02 2020.04.19)
Anot jos, prie įėjimo į butą reikėtų įdėti chloro turinčiame tirpale pamirkytą skudurą, kad būtų galima nuvalyti batus nuo nešvarumų nenaudojant rankų

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Atsargumo priemonių ir paprastų higienos taisyklių laikymasis išėjus į lauką padės sumažinti koronaviruso ir infekcijos patekimo į namus riziką, sakė portalui "Mosregtoday.ru" centrinės klinikinės ligoninės medicinos prevencijos centro vadovė Nadežda Fomina.

Anot jos, prie įėjimo į butą reikėtų įdėti chloro turinčiame tirpale pamirkytą skudurą, kad be rankų pagalbos būtų galima nuvalyti batus nuo nešvarumų.

Ji pridūrė, kad žmonėms nereikia jo skalbti po kiekvieno naudojimo. Chlorą galima pakeisti alternatyviomis medžiagomis, tokiomis kaip baliklis.

Po to žmogus turėtų nuimti pirštines ir kaukę, neliesdamas atviros odos. Medicinines priemones reikia išmesti į atskirą maišą, tvirtai užrišti. Pakartotinai naudojamą kaukę ar pirštines po kiekvieno naudojimo reikia išplauti karštame vandenyje ir išlyginti.

Tada viršutiniai drabužiai nuimami — juos reikia išversti ir išplauti atskirai.

"Galite pakabinti juos išdžiūti. Gatvėje geriausia dėvėti drabužius ilgomis rankovėmis, dengiančius kuo daugiau kūno vietų", — teigė ji.

Kitas žingsnis — maisto prekių krepšio tvarkymas. Tam tinka antiseptikas arba 60 procentų izopropilo alkoholis. Po to maišus nuvalykite servetėle ir išmeskite, teigė gydytoja.

Fomina pastebėjo, kad epidemijos metu rankinė nėra geriausias pasirinkimas einant į parduotuvę, nes vėliau ją dezinfekuoti bus sunku.

"Izopropilo alkoholis turi būti naudojamas valant viską, ką liečia žmogus, grįžęs namo. Svarbu nuvalyti telefoną, banko kortelę ir raktus. Jiems turėtumėte paruošti atskirą indą, kuris visada bus prieškambaryje", — tęsė ji.

Fomina patarė nupirktus produktus nuplauti su muilu ir vandeniu. Ji pridūrė, kad dabar verta pirkti tik hermetiškai uždarytas prekes ir kuriam laikui atsisakyti saldumynų.

Tiems, kurie nešioja akinius, gydytoja rekomendavo juos nuplauti muilu ir vandeniu arba nušluostyti servetėlėmis, prisotintomis alkoholio turinčiu skysčiu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 135 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
medicinos priemonės, apsipirkimas, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Kinija neatsakė į klausimą dėl PSO ekspertų įleidimo į Uhano laboratoriją
JT padarė prielaidą, kad 2020 metais pasaulis gali netekti šimtų tūkstančių vaikų
Rusija neatsisakys suteikti pagalbą kovoje su koronavirusu
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijoje papasakojo apie susitikimą su JAV delegacija dėl branduolinio susitarimo

(atnaujinta 17:43 2021.05.10)
Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos ir JAV delegacijos, vykusios pirmadienio susitikime derybų metu dėl branduolinio susitarimo su Iranu, pasikeitė nuomonėmis ir aptarė jau pasiektą pažangą, sakė Rusijos delegacijai vadovaujantis Rusijos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Michailas Uljanovas.

"Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį. Kaip visada, diskusija buvo dalykiška ir naudinga", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Uljanovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

Tegai:
JAV, Rusija
Transformatorių pastotė

"Litgrid" rekonstruoja pastotę beveik 900 tūkstančių eurų

(atnaujinta 09:08 2021.05.11)
Pabrėžiama, kad atliekant statybos darbus, bus atnaujinta skirstomoji įranga, pakeista transformatoriaus grandinė

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" pasirašė Salotės transformatorių pastotės Vilniuje projektavimo ir rekonstravimo sutartį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Sutartis su rangovu buvo pasirašyta balandžio 21 dieną. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo "APS grupė".

Planuojama, kad rekonstrukcijos metu bus atnaujinta 110 kW galios pastotės skirstykla Bitėnų gatvėje. Transformatoriaus grandinė bus pakeista. Rekonstrukcija padidins elektros perdavimo patikimumą rytinėje Lietuvos dalyje ir sumažins tinklo eksploatavimo išlaidas.

Projekto kaina — 889 tūkstančiai eurų. Jis įgyvendinamas padedant "Litgrid".

Rekonstrukciją planuojama baigti 2023 metais.

Tegai:
ekonomika, Litgrid