Greitosios pagalbos automobiliai Londone

Žiniasklaida: Didžiosios Britanijos medikams buvo atlikti netikslūs koronaviruso testai

(atnaujinta 16:45 2020.04.22)
Visiems sveikatos apsaugos centrams buvo įsakyta nustoti naudoti esamus testus ir atlikti analizę naudojant komercinių kompanijų pateiktus testus

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Jungtinės Karalystės nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojams buvo atlikti netikslūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19) testai, pranešė "Daily Telegraph" su nuoroda į Anglijos sveikatos apsaugos agentūros (PHE) dokumentą.

Leidinyje pažymima, kad apie 100 tūkst. NHS darbuotojų ir jų artimiesiems buvo atliekami testai virusui nustatyti tam, kad šie galėtų tęsti darbą. Tačiau balandžio 11 dieną PHE darbuotojams atsiuntė oficialų dokumentą, kuriame teigiama, kad bandymų rezultatai yra mažiau patikimi, nei manyta iš pradžių.

Remiantis dokumentu, PHE ir NHS laboratorijų atlikti testai davė "prieštaringus rezultatus". "Tai gali reikšti, kad tūkstančiai NHS slaugytojų ir gydytojų, kuriems buvo pasakyta, kad jie neužsikrėtė koronavirusu, gali eiti į darbą, nors ir buvo užsikrėtę", — rašo laikraštis.

Visiems 12 PHE centrų buvo įsakyta nustoti naudoti esamus testus iki ketvirtadienio ir atlikti analizę naudojant komercinių kompanijų pateiktus testus. JK sveikatos apsaugos ministro pavaduotoja Helen Whately televizijos kanalui "Sky News" pareiškė, kad NHS darbuotojai atliks pakartotines analizes.

"Mes pranešėme tiems, kuriems buvo atlikti, mūsų manymu, nepakankamai geri testai, ir jiems bus pasiūlyta atlikti dar vieną testą", — sakė ji.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,4 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 165 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
medicinos darbuotojai, koronavirusas, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
Dar šia tema
Buvęs Grybauskaitės patarėjas apkaltino Skvernelį išleidus karantino pinigus
Klaipėdos savivaldybė parodė, kaip mieste kovojama su koronavirusu
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų