Savanoriai pristato maisto siuntinius Laose

JT prognozuoja "biblinį badą" po COVID-19 pandemijos

(atnaujinta 16:16 2020.04.22)
Pasak Pasaulinės maisto programos vadovo, daugiau žmonių gali mirti nuo koronaviruso ekonominių padarinių nei nuo pačios ligos

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Žmonija gali sulaukti "biblinio masto" bado, jei jau šiuo metu nebus imtasi jokių veiksmų, pareiškė JT Pasaulinės maisto programos vykdomasis direktorius Deividas Bizlis (David Beasley).

Remiantis organizacijos prognozėmis, 2020 metų pabaigoje pasaulyje apie 130 milijonų žmonių badaus nuo koronaviruso pandemijos padarinių.

"Kol susiduriame su COVID-19 pandemija, esame ant bado pandemijos slenksčio. Šiandien kartu su koronavirusu mes susiduriame ne tik su pasauline epidemija tiesiogine šio žodžio prasme, bet ir su globalia humanitarine katastrofa", — pasakė jis JT Saugumo Tarybos posėdžio metu.

Anot programos direktoriaus, milijonai žmonių, kurie gyvena konfliktų zonose, yra ant bado slenksčio. JT duomenimis, 35 milijonai žmonių susidūrė su bado krize.

Bizlis pažymėjo, kad nuo ekonominių koronaviruso padarinių mirusių žmonių skaičius gali viršyti mirčių nuo pačios ligos skaičių.

Balandžio pradžioje PSO, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ir Maisto ir žemės ūkio organizacijos atstovai pareiškė, kad kovos su koronavirusu priemonės gali pakenkti maisto tiekimui, pasaulinei prekybai ir pramonės saugai. Buvo pažymėta, kad pasikeitus pasiūlos ir paklausos pusiausvyrai, kainos gali smarkiai šoktelėti. Buvo pabrėžta, kad sutrikimai tiekimo grandinėse gali įvykti jau šių metų balandžio–gegužės mėnesiais.

Anksčiau Tarptautinė darbo organizacija prognozavo, kad žmonių, praradusių darbą dėl koronaviruso pandemijos, skaičius iki šių metų pabaigos gali viršyti 25 milijonus. Ji taip pat pažymėjo, kad dabartinė krizė tapo rimčiausia po Antrojo pasaulinio karo, o nedarbo lygis gali žymiai viršyti tą, kuris buvo užfiksuotas per 2008–2009 metų finansinį kolapsą.

Pasak ekspertų, dėl koronaviruso pandemijos gali įvykti pasaulinis ekonomikos nuosmukis. Remiantis Tarptautinio valiutos fondo pranešimu, balandžio pirmosiomis dienomis apie 80 šalių paprašė TVF finansinės paramos.

Preliminariais ekspertų vertinimais, bendra koronaviruso plitimo žala pasaulio ekonomikai yra didesnė nei penki trilijonai dolerių.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), COVID-19, pandemija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2359)
Dar šia tema
Europai pranašaujama stipriausia ekonominė krizė
PPO: nuosmukis dėl koronaviruso gali būti blogesnis nei 2008 metų krizė
Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas
EK pastatas Briuselyje

Ekspertas: Europa neatlaikys antro ekonomikos uždarymo dėl COVID-19

(atnaujinta 08:07 2020.08.06)
ES manymu, ekonomikos uždarymas yra didesnis blogis nei mirtingumo padidėjimas dėl koronaviruso pandemijos, sakė ekspertas Aleksejus Zubecas

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Dėl ekonomikos uždarymo Europos šalys prarado iki 30 procentų savo bendrojo vidaus produkto (BVP) per ketvirtį, o tai yra milžiniška suma, interviu Sputnik Lietuva sakė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas.

"Ir visi supranta, kad antrojo tokio Europos valstybių ekonomikos uždarymo neišlaikys. Tai bus Europos, kaip pasaulinės ekonominės galios, pabaiga. <...> Ir visuomenės nuomonė, ir žmonės, ir opozicija, ir žurnalistai —visi sutinka, kad ekonomikos uždarymas — tai didžiulis blogis", — sakė jis.

Zubecas pažymėjo, kad šiai dienai niekas nerizikuos dėl galimo ekonomikos žlugimo.

"Antrą kartą niekas tam nesiryž, žmonės yra pasirengę rizikuoti savo sveikata, kad neliktų pinigų. Ir jau eilė valstybių, tarp jų ir Europos, paskelbė, kad ekonomikos vėl neuždarys... Tai yra bendras Europos Sąjungos požiūris. Taigi Briuselio valdininkų požiūris į tai, kad uždarymas — daug didesnė problema nei tam tikras mirtingumo padidėjimas, kuris iš tikrųjų nėra toks didelis", — sakė jis.

Europos Komisija įvertino Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos žodžius apie tai, kad kad ES šalys gali grįžti prie sienų uždarymo atnaujinimo klausimo. Pasak EK atstovo, būtina vengti neveiksmingų apribojimų ir ES vidaus sienų kontrolės atnaujinimo.

Kaip pirmadienį pareiškė Lietuvos prezidentas, padėtis dėl koronaviruso keičiasi į blogąją pusę, dėl ko "sienos kontrolės klausimas turi būti sekantis etapas". Kaip pažymėjo prezidentas, ES lygiu būtina susitarti dėl tokios priemonės taikymo mechanizmo, kuris būtų vienodai taikomas kaip karantino priemonė.

Taip pat jis pridūrė, kad ES valstybių narių nacionalinių sienų atidarymo ar uždarymo klausimas, susijęs su koronaviruso pandemija, turėtų būti išspręstas visos Europos bendruomenės lygiu.

Tegai:
koronavirusas, Gitanas Nausėda, ES, Europos Komisija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2359)
Dar šia tema
Nausėda: valstybių narių sienų atvirumo klausimas turėtų būti išspręstas ES lygiu
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai
Istorinių ir naujų ginklų demonstravimas UAB CNIItočmaš poligone, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pradėta serijinė "Udav" pistoletų gamyba

(atnaujinta 19:02 2020.08.05)
Praeitą mėnesį buvo paskelbta, kad prasidėjo specialiai šiam pistoletui skirtų šovinių serijinė gamyba

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Centriniame tiksliųjų inžinerinių tyrimų institute (CNIItočmaš, "Rostech" dalis) prasidėjo pirmosios serijinės naujausio pistoleto "Udav", skirto Rusijos armijai, partijos gamyba.

"CNIItočmaš pradėjo serijinę "Udav" devynių milimetrų pistoleto gamybą. "Udav" dizaine naudojami išradimai, suteikiantys pistoletui daug pranašumų, palyginti su jo klasės draugais: CZ, "Glock","Walther", "Colt" ir kitais", — cituoja valstybinės korporacijos pranešimą žiniasklaidai RIA Novosti.

Tarp patentuotų technologijų yra naujas dėtuvės dizainas. Iš jos galite vizualiai ar palietus nustatyti, kiek joje liko šovinių.

Be to, pistoletas turi duslintuvą su keičiamu šilumą sugeriančiu moduliu ir dviejų tipų šoviniais — padidinto įsiskverbimo ir mažesnio kulkos greičiu.

"Padidinto įsiskverbimo šovinys sugeba pramušti antros klasės neperšaunamąją liemenę, įskaitant audinį, didesniu atstumu nei analogai ir suteikia didelį smogiamąjį poveikį. Antrojo šovinio konstrukcijoje, nepaisant padidėjusios masės, pavyko sumažinti kulkos greitį, o tai žymiai sumažina garso lygį, sušaudymo metu", —  sakoma bendrovės pranešime.

Udav" yra pilnai Rusijos gamybos, surinkamas iš rusiškų komponentų. Pistoletas yra išlaikęs valstybinius testus ir yra rekomenduojamas kariuomenės aprūpinimui. Jo dėtuvės talpa yra 18 šovinių — dešimčia daugiau nei turi pistoletas "Makarov".

Šaudymui iš "Udav" galima naudoti visų rūšių 9x21 mm kalibro šaudmenis — su įprastomis, su šarvus pramušančiomis, su padidinto stabdymo veiksmo, su sumažinto įsiskverbimo veikimo, su padidinto pramušimo ir su ikigarsinio greičio kulkomis.

Tegai:
pistoletas, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusiški ginklai: kokį greitį išvysto greitaeigis šarvuotis "Strela"
Rusijoje prasidėjo naujausio puolamojo sraigtasparnio bandymai
Lenkijos žiniasklaida įvertino Rusijos prieštankinę patranką "Sprut"
Ekspertas: net Rusijos "draugai" pripažįsta "Sprut" veiksmingumą
Miškas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai lietuviams žada saulėtus ir šiltus orus

(atnaujinta 10:16 2020.08.06)
Tuo pačiu pranešama, kad lietaus nenumatoma, vėjas išliks silpnas, nepastovios krypties, temperatūra sieks nuo 24 iki 29 laipsnių šilumos

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems saulėtus, sausus ir labai šiltus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Sinoptikų teigimu, šiandien vyraus giedri orai. Lietus nenumatomas, pūs silpnas nepastovios krypties vėjas. Oras šils iki 22–27 laipsnių.

Tuo pačiu pranešama, kad rugpjūčio 7 dieną lietaus nenumatoma. Vėjas išliks silpnas, nepastovios krypties.

Temperatūra naktį bus 10–15, Kuršių nerijoje apie 16 laipsnių, dieną 24–29 laipsniai.

Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
šiluma, Lietuva, orai
Dar šia tema
Lietuvoje nori visus į šalį atvykstančius registruoti dar lėktuvuose
Sukčiai apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų