Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka: Černobylio avarijos paveiktuose rajonuose galima ir reikia gyventi

(atnaujinta 16:40 2020.04.26)
Baltarusijos prezidento teigimu, šiuose rajonuose būtina statyti daugiašakias įvairių krypčių įmonių grupes, kad būtų galima ne tik atkurti šias teritorijas, bet ir jas plėtoti

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Teritorijas, kurios nukentėjo dėl Černobylio atominės elektrinės katastrofos, reikia toliau reabilituoti ir apgyvendinti, pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka kelionės į Gomelio sritį metu.

"Tai yra nedidelis žemės gabalas. Bet kas ten bus rytoj ar porytoj, kokios perspektyvos? Turime pažiūrėti, kaip laikui bėgant grąžinsime draustinę zoną. O ką galime dabar ten paimti? Negalima išmesti nė vieno hektaro žemės", — pabrėžė Lukašenka.

Kaip pranešė Baltarusijos vadovo spaudos tarnyba, prezidentas nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerijai pranešti, kas dabar vyksta 30 kilometrų atstumo nuo Černobylio elektrinės esančioje išskirtinėje zonoje, taip pat parengti planą, kaip sukurti daugiašakias pramones paveiktuose regionuose.

"Mes kol kas nežinome tiksliai, kokiame lygyje esame ir kieno sąskaita galima pridėti. Todėl turime revizuoti — tai Braginas, Narovlia, Choiniki", — pasakė Lukašenka.

Anot jo, šiose rajonuose būtina statyti daugiašakias įvairių krypčių įmonių grupes, kad būtų galima ne tik atkurti šias teritorijas, bet ir jas plėtoti.

Kelionės metu Lukašenka sraigtasparniu apskraidė Narovlianskio regioną, susipažino su lauko darbų eiga ir atvykęs paklausė, kokia yra apskritai regiono socialinė ir ekonominė plėtra.

"Tu net negalvok, kad mes turime dėl tam tikrų psichozių ar pandemijų, epidemijų sumažinti gamybą. Tai neleistina. Nėra jokio kito varianto. Jei sėdėsite: "Štai pandemija, duokite mums pinigų" <...> Niekas neduos — tai reiškia palaidoti pinigus. Jūs išnagrinėkite rinkas visomis kryptimis, pradedant nuo porceliano gamyklos ir baigiant "Gomselmašu", — pasakė Lukašenka regiono gubernatoriui.

Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko branduolinis reaktorius sprogo 1986 metų balandžio 26 dieną. Bendras radiacijos užteršimo plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų. Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų. Be to, radioaktyvusis užteršimas paveikė 19 Rusijos regionų, kurių plotas beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų ir kur gyvena 2,6 mln. žmonių.

Tegai:
Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Černobylio AE išskirtinėje zonoje ženkliai padidėjo radiacijos lygis
Medikams bus atiduoti kostiumai iš serialo "Černobylis"
Beveik kaip prieš 35 metus. Sraigtasparniai kovoja su gaisru Černobylyje
Černobylio AE zonoje ir toliau gesinami smilkstantys židiniai
Ryšio bokštas, archyvinė nuotrauka

Gydytojai įvertino 5G bokštų radiacijos poveikį sveikatai

(atnaujinta 23:46 2020.07.04)
Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Gydytojų teigimu, nėra įrodymų, kad 5G ryšio bokštų radiacija gali būti kenksminga sveikatai arba padidinti koronavirusinės infekcijos riziką, praneša RIA Novosti.

5G jungties priešininkai baiminasi naujos technologijos poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, įskaitant galimybę, kad dėl jo gali padidėti ragenos viruso infekcija.

Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse.

Šeštadienį Rusijos Federacijos Ryšių ministerijos viršininko pavaduotojas Olegas Ivanovas teigė, kad pranešimai apie 5G ryšių neigiamus medicininius ir aplinkos padarinius yra nepagrįsti: 5G dirbs juostose, arti ankstesnės kartos 4G/LTE, reikšmingo poveikio aplinkai nebus.

"Koronavirusas neturi nieko bendra su bokštais, jis su jais nesiejamas. Tai visos fantazijos, nėra jokio ryšio", — sakė Viktoras Malejevas, Federalinio epidemiologijos centro direktoriaus patarėjas.

Savo ruožtu Dmitrijaus Rogačiovo centro tarpdisciplininės onkologijos skyriaus vedėjas, profesorius, Rusijos klinikinės onkologijos draugijos valdybos narys Nikolajus Žukovas pažymėjo, kad tokių bokštų įrengimas yra reglamentuotas valstybiniu lygmeniu, o prieš leidimą juos įrengti atliekamas saugos tyrimas.

"Tačiau atsekti ilgalaikius radiacijos poveikio žmonių sveikatai rezultatus yra gana sunku, tačiau tie, kurie dabar tvirtina, jog galima tam tikra žala, neturi jokių įrodymų", — teigė Žukovas.

Anksčiau cituojant "Delta Security Systems" tyrimą, buvo pranešta, kad vienas iš keturių rusų neprieštarauja 5G ryšių technologijos įdiegimui, tačiau norėtų, kad bokštai būtų įrengti per didesnį atstumą nuo jų namų.

Tegai:
Bolivija, Lenkija, Didžioji Britanija, gydytojai, sveikata
Dar šia tema
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pareiškė, kad JAV žvalgyba užsiima narkotikų prekyba

(atnaujinta 18:12 2020.07.04)
Rusijos URM atstovas užsiminė apie JAV žvalgybos ryšius su narkotikų kontrabanda

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JAV žvalgyba, kuri kaltina Rusiją sąmokslu su Talibanu, yra susijusi su prekyba narkotikais, sakė televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje Rusijos prezidento specialusis įgaliotinis Afganistane, Azijos Antrojo departamento užsienio reikalų ministerijos direktorius Zamiras Kabulovas.

"Tai yra daugybė atpildų iš ten buvusių projektų, tų pačių nuostabių amerikiečių žvalgybos agentų, kurie kaltina mūsiškius, dalyvavimas narkotikų kontrabandoje. Jie turi lėktuvus iš Kandaharo, iš Bagramo, skraido bet kur be leidimo — į Vokietiją, į Rumuniją. Juk toks verslas. Kiekvienas afganas Kabule jums pasakys, net tingus žmogus yra pasirengęs kalbėti šia tema. Tai paslaptis, kuri visiems jau atsibodo. Visi mostelėjo ranka", — sakė diplomatas.

Anksčiau laikraštis "The New York Times" su nuoroda į anoniminius Amerikos žvalgybos atstovus rašė, kad Rusijos karinė žvalgyba pasiūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino netikru.

JAV prezidentas Donaldas Trampas laiko straipsnį "užsakymu".

Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad nėra jokių paskelbtų duomenų įrodymų, ir kad Trampas nebuvo apie tai informuotas.

Rusijos ambasada JAV pareikalavo, kad Vašingtonas tinkamai reaguotų į grėsmes, kurias sulaukia diplomatai.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampui rečiau pranešama apie ryšius, "susijusius su Rusijos grėsme"
"Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
"Tai turi būti padaryta nedelsiant": už ką JAV iš tikrųjų nubaus Rusiją
Koronaviruso testas

Lietuvoje per parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai

(atnaujinta 11:50 2020.07.05)
Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvoje bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 1836, pranešė Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Šiuo metu nuo koronaviruso jau pasveiko 1545 žmonės.

Iš viso nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Per praėjusią parą ištirti 1789 ėminiai, iš viso — 442242.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 526 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM uždraudė atvykti į Lietuvą Liuksemburgo piliečiams
Iš Armėnijos grįžo Lietuvos medikai ir ekspertai, kurie atliko svarbią misiją