Džuljeto Kjezos knyga, archyvinė nuotrauka

Ekspertė: Džuljetą Kjezą pradedame suvokti tik šiandien

(atnaujinta 14:10 2020.04.27)
Per pastaruosius kelerius metus Kjeza kantriai ir profesionaliai aiškino Europos skaitytojui ir žiūrovui šiuolaikinio globaliojo kapitalizmo nusikalstamą pobūdį

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Žurnalisto ir filosofo Vladimiro Lepeсhino teigimu, "rusų skaitytojas Džuljeto Kjezos (Giulietto Chiesa) asmenybės mastą suvokia tik dabar — po jo mirties. Nuo praėjusio amžiaus 80-ųjų pradžios jis artimai draugavo su Aleksandru Zinovjevu. Ir ši draugystė nebuvo atsitiktinis šių žmonių gyvenimo epizodas. Juos siejo bendras rūpestis dėl Rusijos ir Europos civilizacijos likimo. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Olga Zinovjeva.

Kjeza taip dažnai lankėsi Rusijoje, kalbėjo per televiziją ir taip adekvačiai apibūdino situaciją šalyje ir pasaulyje, kad iš tikrųjų tapo neatsiejama Rusijos politinio ir žurnalistinio kraštovaizdžio dalimi.

"Man Džuljetas Kjeza yra Ernesto Hemingvėjaus analogas, bet žurnalistikoje. Žinoma, tai ne apie pasaulinę šlovę ir net ne apie jo kūrybinį talentą. Aš matau analogiją visų pirma šių dviejų figūrų pasaulėžiūros vientisumui ir gyvenimo padėčiai", — sako straipsnio autorė. 

Hemingvėjus visą savo gyvenimą buvo aktyvus ir savanoriškas visų didžiųjų karų — Pirmojo pasaulinio karo, karo Ispanijoje su naciais, Antrojo pasaulinio karo — dalyvis ir visada laikėsi griežtos kovos su naciais pozicijos, savo darbuose ir savanoriaudamas išaukštino išskirtines žmogaus savybes. Tai buvo ir Kjeza, kuris, būdamas jaunas komunistas ir gerai suprantantis bei palaikantis Tarybų Sąjungą ir Rusiją, išliko toks iki savo gyvenimo pabaigos. Jis visada buvo kovos su nusikaltimais žmoniškumui priešakyje.

Giulietto Chiesa
© Sputnik / Eugene Odinokov

Džuljeto Kjezos pozicija žurnalistikoje, politikoje ir analitikoje niekada nebuvo oportunistinė. Priešingai, jis plaukė prieš srovę — visų pirma prieš Europoje stiprėjantį antikomunizmą ir rusofobiją; tai yra, jo pozicija buvo absoliučiai sąžininga. Neatsitiktinai Kjeza kartu su Aleksandru Zinovjevu vienas iš pirmųjų suabejojo ​​oficialiu 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykių Niujorke aiškinimu.

Džuljetas Kjeza visada buvo nuoseklus antiglobalistas, ypač pastaraisiais metais. 2014 metais, kai surengusi Vakarų specialiųjų tarnybų remiamą perversmą Kijeve, visa "demokratinė" Europa ėmėsi kovoti prieš Rusiją ir paskelbė ekonomines sankcijas, jis buvo vienas iš labai nedaugelio Europos žurnalistų, kurie ne tik nepasidavė rusofobijai, bet ir palaikė Maskvą.

Per pastaruosius kelerius metus Kjeza kantriai ir profesionaliai aiškino Europos skaitytojui ir žiūrovui šiuolaikinio globaliojo kapitalizmo nusikalstamą pobūdį, įskaitant neteisingą požiūrį į Rusiją kaip į šalį, kuri prieš 75 metus nugalėjo nacizmą ir šiandien priešinasi neonacizmui.

Tuo tarpu italų žurnalisto negalima "apkaltinti" ypatingomis simpatijomis Kremliui ar šiuolaikiniam Rusijos elitui. Priešingai, Kjeza kritikavo daugelį Rusijos pareigūnų ir oligarchų, pagrįstai laikydamas juos tarptautinio valdžios aparato dalimi. Jis buvo italų, rusų ir kitų tautų pusėje, vadovavo kovai už aukštąją kultūrą, kokybišką švietimą ir tikrąją demokratiją. Nedaugelis pasaulio žurnalistikos atstovų, tokių kaip Džuljetas Kjeza, aistringai priešinosi didėjančiai cenzūrai ir šešėlinių kriminalinių klanų norui įvesti naują, skaitmeninę tvarką pasauliui. Tuo tikslu jis vadovavo tarptautinei antiglobalistų asociacijai "MegaChip".

2016 metais Džuljetas Kjeza su malonumu priėmė kvietimą prisijungti prie tarptautinės MIA "Rossija segodnia" "Zinovjevskij" klubo narystės. Pasak Kjezos, jis nusprendė dalyvauti klubo darbe, nes pastarojo tikslas buvo "sukurti teisingą Rusijos įvaizdį pasaulyje" ir šis tikslas visiškai atitiko italų internacionalistų žurnalisto idėjas, kurios turėtų būti pagrindinis kiekvieno sąžiningo žmogaus ir žurnalisto kredo.

Paaštrėjęs teisingumo jausmas buvo šerdis, aplink kurią formavosi Džuljeto Kjezos pasaulėžiūra, ir, svarbiausia, jis buvo brangus visiems, kurie jį pažinojo ir vertino.

"Taip, šiandien mes pradedame iš tikrųjų suvokti šio žmogaus mastą ir tikrąją prasmę. Mums visiems jo labai trūks — mūsų draugo italo Džuljeto Kjezos", — sako straipsnio autorė.

Tegai:
Džiuljetas Kjeza, Europa, žurnalistas
Ryšio bokštas, archyvinė nuotrauka

Gydytojai įvertino 5G bokštų radiacijos poveikį sveikatai

(atnaujinta 23:46 2020.07.04)
Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Gydytojų teigimu, nėra įrodymų, kad 5G ryšio bokštų radiacija gali būti kenksminga sveikatai arba padidinti koronavirusinės infekcijos riziką, praneša RIA Novosti.

5G jungties priešininkai baiminasi naujos technologijos poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai, įskaitant galimybę, kad dėl jo gali padidėti ragenos viruso infekcija.

Tokios baimės atsiranda ne tik Rusijoje — pavyzdžiui, apie vandalizmą dėl 5G korinio bokšto buvo pranešta Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Bolivijoje ir kitose šalyse.

Šeštadienį Rusijos Federacijos Ryšių ministerijos viršininko pavaduotojas Olegas Ivanovas teigė, kad pranešimai apie 5G ryšių neigiamus medicininius ir aplinkos padarinius yra nepagrįsti: 5G dirbs juostose, arti ankstesnės kartos 4G/LTE, reikšmingo poveikio aplinkai nebus.

"Koronavirusas neturi nieko bendra su bokštais, jis su jais nesiejamas. Tai visos fantazijos, nėra jokio ryšio", — sakė Viktoras Malejevas, Federalinio epidemiologijos centro direktoriaus patarėjas.

Savo ruožtu Dmitrijaus Rogačiovo centro tarpdisciplininės onkologijos skyriaus vedėjas, profesorius, Rusijos klinikinės onkologijos draugijos valdybos narys Nikolajus Žukovas pažymėjo, kad tokių bokštų įrengimas yra reglamentuotas valstybiniu lygmeniu, o prieš leidimą juos įrengti atliekamas saugos tyrimas.

"Tačiau atsekti ilgalaikius radiacijos poveikio žmonių sveikatai rezultatus yra gana sunku, tačiau tie, kurie dabar tvirtina, jog galima tam tikra žala, neturi jokių įrodymų", — teigė Žukovas.

Anksčiau cituojant "Delta Security Systems" tyrimą, buvo pranešta, kad vienas iš keturių rusų neprieštarauja 5G ryšių technologijos įdiegimui, tačiau norėtų, kad bokštai būtų įrengti per didesnį atstumą nuo jų namų.

Tegai:
Bolivija, Lenkija, Didžioji Britanija, gydytojai, sveikata
Dar šia tema
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pareiškė, kad JAV žvalgyba užsiima narkotikų prekyba

(atnaujinta 18:12 2020.07.04)
Rusijos URM atstovas užsiminė apie JAV žvalgybos ryšius su narkotikų kontrabanda

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JAV žvalgyba, kuri kaltina Rusiją sąmokslu su Talibanu, yra susijusi su prekyba narkotikais, sakė televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje Rusijos prezidento specialusis įgaliotinis Afganistane, Azijos Antrojo departamento užsienio reikalų ministerijos direktorius Zamiras Kabulovas.

"Tai yra daugybė atpildų iš ten buvusių projektų, tų pačių nuostabių amerikiečių žvalgybos agentų, kurie kaltina mūsiškius, dalyvavimas narkotikų kontrabandoje. Jie turi lėktuvus iš Kandaharo, iš Bagramo, skraido bet kur be leidimo — į Vokietiją, į Rumuniją. Juk toks verslas. Kiekvienas afganas Kabule jums pasakys, net tingus žmogus yra pasirengęs kalbėti šia tema. Tai paslaptis, kuri visiems jau atsibodo. Visi mostelėjo ranka", — sakė diplomatas.

Anksčiau laikraštis "The New York Times" su nuoroda į anoniminius Amerikos žvalgybos atstovus rašė, kad Rusijos karinė žvalgyba pasiūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino netikru.

JAV prezidentas Donaldas Trampas laiko straipsnį "užsakymu".

Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad nėra jokių paskelbtų duomenų įrodymų, ir kad Trampas nebuvo apie tai informuotas.

Rusijos ambasada JAV pareikalavo, kad Vašingtonas tinkamai reaguotų į grėsmes, kurias sulaukia diplomatai.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampui rečiau pranešama apie ryšius, "susijusius su Rusijos grėsme"
"Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
"Tai turi būti padaryta nedelsiant": už ką JAV iš tikrųjų nubaus Rusiją
Koronaviruso testas

Lietuvoje per parą patvirtinti 5 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai

(atnaujinta 11:50 2020.07.05)
Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvoje bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 1836, pranešė Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Šiuo metu nuo koronaviruso jau pasveiko 1545 žmonės.

Iš viso nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Per praėjusią parą ištirti 1789 ėminiai, iš viso — 442242.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 526 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM uždraudė atvykti į Lietuvą Liuksemburgo piliečiams
Iš Armėnijos grįžo Lietuvos medikai ir ekspertai, kurie atliko svarbią misiją