Petro Porošenka ir Jurijus Lucenka, archyvinė nuotrauka

Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės Maidano žudynes

(atnaujinta 18:00 2020.04.28)
Janukovičiaus advokato teigimu, prokurorų, klastojančių sušaudžiusiųjų protesto Nepriklausomybės aikštėje dalyvius medžiagą, grupė yra sąmokslo dalyvė ir gauna finansinį atlygį už tikrųjų tragiškų 2014 metų vasario mėnesio įvykių kaltininkų dangstymą

VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir buvęs šalies generalinis prokuroras Jurijus Lucenka neteisėtai valdo grupę Generalinės prokuratūros prokurorų, klastojančių sušaudžiusiųjų protesto Nepriklausomybės aikštėje dalyvius medžiagą. Šį pareiškimą pateikė buvusio Ukrainos vadovo Viktoro Janukovičiaus advokatas Vitalijus Serdiukas.

"Generalinės prokuratūros biure ir toliau veikia prokurorų grupė, kuri vis dar neoficialiai bendrauja su ankstesnės vyriausybės atstovais ir vykdo jų neteisėtus įsakymus", — įsitikinęs Serdiukas.

Advokato teigimu, ši prokurorų grupė yra sąmokslo dalyvė ir gauna finansinį atlygį už tikrųjų tragiškų 2014 metų vasario mėnesio įvykių kaltininkų dangstymą.

Serdiukas praneša, kad šiai prokurorų grupei priklauso Aleksejus Donskojus, Denisas Ivanovas, Janis Simonovas, Aleksandras Derkač, Andrejus Neskorodianij ir kiti. Anksčiau jie tyrė įvykius Maidane, kuriuos asmeniškai kontroliavo Lucenka.

"Dabar jie prižiūri Maidano tyrimą valstybiniame tyrimų biure, kur jie buvo automatiškai perkelti iš GPU (Ukrainos generalinė prokuratūra — Sputnik) dėl spaudimo šalies vadovybei ir parlamentui iš visuomeninių organizacijų, egzistuojančių užsienio skiriamų lėšų sąskaita", — teigė advokatas.

Anot Serdiuko, prokurorai aktyviai bendradarbiauja su advokatų patariamosios grupės organizacija, kurią finansuoja Džordžo Soroso "Atgimimo" fondas, ir gauna pinigus tiesiai iš šio fondo. Buvusio Ukrainos prezidento Janukovičiaus advokatas mano, kad prokurorų grupė ne tik atskleidžia "advokatų patariamajai grupei medžiagą, sudarančią tyrimo paslaptį, bet ir faktiškai su jais derina įvairias vadinamojo tyrimo sritis".

Jis pridūrė, kad baudžiamasis procesas suintensyvėjo po to, kai JAV buvo išleistas buvusio Donaldo Trampo patarėjo filmas "Ukrainos apgaulė: apkalta, Baideno pinigai, masinės žudynės".

"Ivanas Bubenčikas, Vladimiras ir Zinovijus ​​Parasiukai, kurie net nebijo atvirai prisipažinti, kad šaudė teisėsaugos pareigūnus, Sergejus Pašinskis ir kiti yra tie žmonės, kurie vis dar nepatraukti atsakomybėn. Be to, jų dalyvavimas tinkamai organizuojant sušaudymus nėra tiriamas. Ir ne tik jie", — padarė išvadą Serdiukas.

Pagrindinę Kijevo aikštę — Nepriklausomybės aikštę — Europos integracijos šalininkai užėmė 2013 metų lapkričio 21 dieną, iškart po Nikolajaus Azarovo vyriausybės pareiškimo sustabdyti asociacijos su ES susitarimo pasirašymą. Vėliau Maidanas tapo saugumo pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru. Atsakomybę už daugiau nei 100 žmonių mirtį naujosios Ukrainos valdžia primetė savo politiniam priešininkui — buvusiam prezidentui Janukovičiui ir Ukrainos vidaus reikalų ministerijos specialiajam padaliniui "Berkut". Janukovičius ir "Berkut" nariai neigia dalyvavę žudynėse. Po perversmo "Berkut" specialiosios pajėgos buvo išformuotos.

Tegai:
Maidanas, Ukraina, Petro Porošenka
Dar šia tema
Porošenka pasiskundė Lietuvos ambasadoriui dėl "politinio persekiojimo" Kijeve
Žiniasklaida: apklausoje turėjęs dalyvauti Porošenka išvyko iš Ukrainos
"Grubiai aprėkė ir išvyko": Ukrainos žurnalistai pasipiktino Porošenkos elgesiu
Šikšnosparniai

Mokslininkai paskelbė apie pandemijos nuo dar vienos šikšnosparnių viruso rūšies grėsmę

(atnaujinta 21:39 2021.02.24)
Jie atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Inovacijų pasirengimo epidemijai koalicijos (CEPI) mokslininkai perspėjo apie mirtinos naujos pandemijos pavojų, praneša "The Sun".

Vaisėdžių šikšnosparnių platinamas Nipah virusas mokslininkų buvo pažymėtas kaip itin pavojingas. Nešiotojai yra ir kiaulės, vartojančios vektoriais užterštus vaisius.

Remiantis duomenimis, mirštamumas nuo Nipah viruso infekcijų yra nuo 40 iki 75 procentų.
Malaizijoje 1999 metais atrasta liga gali sukelti stiprią smegenų edemą, traukulius ir vėmimą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę.

Ekspertai baiminasi, kad tai gali greitai išplisti į Pietryčių Azijos šalis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė Nipah virusą į 16 prioritetinių ligų ir jų sukėlėjų dėl sugebėjimo sukelti pandemiją sąrašą. Be jo, sąraše yra COVID-19, Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, Ebola, Lassa, Rift Valley, Zika virusas ir kt.

Anksčiau PSO ekspertų grupė lankėsi Kinijoje, kad nustatytų SARS-CoV-2 koronaviruso priežastis. Pasak vieno iš komandos narių, Piterio Dašako, koronavirusas žmonėms greičiausiai persidavė iš šikšnosparnių.

Tegai:
virusas, mokslininkai
Megan Markl ir princas Haris

Megan Markl ir princas Haris gavo emocingą karalienės laišką

(atnaujinta 19:27 2021.02.24)
Anksčiau Bakingamo rūmai paskelbė, kad princas Haris ir jo žmona nebegrįš į vyresniųjų Britanijos karališkosios šeimos narių pareigas

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Sasekso hercogas ir hercogienė gavo emocingą Didžiosios Britanijos karalienės laišką, pranešė "Daily Star".

Pasak karališkajai šeimai artimų šaltinių, Elžbieta II princui Hariui ir jo žmonai Megan Markl išsiuntė pranešimą, kuriame pakomentavo jų sprendimą palikti JK, nebeatlikti vyresniųjų karališkosios šeimos narių pareigų ir įgyti finansinę nepriklausomybę.

Pažymima, kad karalienė išsiuntė laišką maždaug prieš dvi savaites, prieš tai atėmusi iš Hario ir Megan daugelio institucijų ir labdaros organizacijų globėjų statusą. Bakingamo rūmai atsisakė atskleisti laiško turinį, nurodydami, kad jis atspindi Jos Didenybės mintis apie valstybės tarnybą.

Anksčiau Bakingamo rūmai paskelbė, kad princas Haris ir jo žmona nebegrįš į vyresniųjų Britanijos karališkosios šeimos narių pareigas. Vis dėlto Haris ir Megan išlaikys Sasekso hercogo ir hercogienės titulus, kurie jiems buvo suteikti kaip vestuvių dovana. Formaliai pora lieka "Jo ir Jos Karališkoji Aukštybė", tačiau, kaip ir anksčiau, jie neturi teisės naudoti šių titulų.

Princas Haris ir Megan Markl 2020 metų balandžio 1 dieną nutraukė savo kaip Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narių pareigas. Kad galėtų persikelti į JAV, dirbti ir užsiimti verslu, jie turėjo atsisakyti "Your Royal Highness", vyriausybės finansavimo ir "Sussex Royal" prekės ženklo.

Pasirašę sutartį su "Netflix", Haris ir Megan pasiekė finansinę nepriklausomybę nuo karališkosios šeimos. Vasario 14 dieną jie paskelbė, kad laukiasi antro vaiko.

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Gaisras

Šiais metais labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių

(atnaujinta 16:37 2021.02.24)
Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Šiemet labai padaugėjo gaisruose sužalotų žmonių, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Gaisruose nukentėjo 31 žmogus, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 22. Praėjusį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės.

Pasak Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, daugelis žmonių kilus gaisrui stengiasi nuslėpti tai, kas vyksta, ir įsivaizduoja, kad gali jį užgesinti savo jėgomis.

"Tai nėra blogai, jeigu, sakykim, užsidegė metalinė šiukšlių dėžė, stovinti ant nedegaus paviršiaus. Ją užtenka užpilti vandeniu ir išvėdinti patalpą. Bet dažniausiai kilus gaisrui žmonės skuba, plikomis rankomis daužia stiklą, prisiliečia prie įkaitusių paviršių ar medžiagų, bėgioja gaisro vietoje su šlepetėmis ar basi. Tad dažniausiai nudega rankas ir kojas", — sakė jis.

Zonio teigimu, senyvo amžiaus žmonės patys paprastai nesiryžta atlikti gesinimo veiksmų. Jie dažniausiai skambina skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

"Gaisras būna kilęs vienoje patalpoje, o žmogus užsidaręs kitoje žiūri televizorių visu garsu, nes neretai tokiame amžiuje suprastėja klausa. Kai pajunta dūmų kvapą, gaisras namuose jau būna įsišėlęs. Žmogus bando skambinti ugniagesiams, bet iš baimės ir streso jam nebepavyksta surinkti numerio. Tad pagalbą dažniausiai iškviečia kaimynai", — pasakojo vyriausias specialistas.

Taip pat nemažai gaisrų kyla ir virtuvėje, pamiršus joje verdantį puodą.

Zonio teigimu, baigiantis žiemai ir temperatūrai lauke svyruojant nuo 20 laipsnių šalčio iki 6 laipsnių šilumos, elektros įrenginiuose susikaupia kondensatas, ypač jeigu elektros instaliacija nekeista 30 metų, ir dėl trumpojo jungimo nešildomuose pastatuose kyla gaisrai.

Pasak vyriausiojo specialisto, svarbiausia taisyklė kilus gaisrui — pirmiausia kviesti pagalbą telefonu 112, o tada įvertinti situaciją, ar šalia yra tinkamų gesinimo priemonių (gesintuvų, nedegių audinių, vandens), ir ar pats gesindamas gaisrą žmogus nenukentės. Ir dar — būtinai įsigyti autonominį dūmų detektorių, kuris laiku ir aiškiai informuos apie kilusį gaisrą.

Tegai:
gaisras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Savaitgalį ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo
Specialistai priminė apie galimus neigiamus gyvsidabrio termometro padarinius
Kaune ugniagesiai gelbėjo į požeminį konteinerį įkritusią moterį