Borisas Džonsonas su Carrie Symonds, archyvinė nuotrauka

Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus

(atnaujinta 13:57 2020.04.29)
Neseniai pasveikęs nuo koronaviruso Britanijos premjeras Borisas Džonsonas kartu su sužadėtine susilaukė vaiko

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir jo sužadėtinė Keri Saimonds (Carrie Symonds) susilaukė sūnaus, sakė ministro pirmininko atstovas spaudai.

"Ryte Londono ligoninėje gimė berniukas. Jis sveikas. Motina ir vaikas jaučiasi gerai", — RIA Novosti cituoja Džonsono atstovą.

Džonsonas ir Saimonds paskelbė, kad laukiasi kūdikio, vasario pabaigoje. Tada pora paskelbė ir apie savo sužadėtuves.

"Ministras pirmininkas ir panelė Saimonds norėtų padėkoti puikiems nacionalinės sveikatos sistemos ligoninės gimdymo skyriaus specialistams", — pridūrė atstovas.

Premjeras grįžo į darbą po koronaviruso sukeltos ligos balandžio 27 dieną. Buvo pranešama, kad ir Saimonds pasireiškė koronaviruso simptomai.

Džonsoną ir Saimonds pasveikino Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Metas Hankokas (Matt Hancock). "Aš labai laimingas dėl Boriso ir Kerės. Nuostabi ir džiaugsminga akimirka!" — "Twitter'yje" parašė ministras.

31 metų Saimonds pirmą kartą tapo motina, o štai 54 metų Džonsonas yra patyręs tėvas. Jis turi keturis suaugusius vaikus iš santuokos su teisininke Marina Vyler (Marina Wheeler) bei ne santuokoje gimusią dukrą su Helen Makintair (Helen Macintyre), o kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad yra dar vienas nesantuokinis vaikas. Džonsonas nuolat vengia atsakyti į žurnalistų klausimus apie tikslų savo vaikų skaičių.

Tegai:
Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija
ES vėliavos

Lenkija laukia ES biudžeto pasiūlymų Vokietijos

6
(atnaujinta 10:11 2020.12.01)
Anksčiau Varšuva ir Budapeštas vetavo finansinį planą ir ES ekonomikos atkūrimo paketą dėl nesutikimo su "sąlyginiu lėšų paskirstymo mechanizmu"

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Lenkija ir Vengrija laukia Vokietijos pasiūlymų dėl ES biudžeto, pareiškė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris po pirmadienį Varšuvoje įvykusio Lenkijos ministro pirmininko Mateušo Moraveckio ir Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano susitikimo.

Pasak Mullerio, Moraveckis ir Orbanas susitikime buvo svarstomi "įvairių susitarimų variantai" dėl ES biudžeto.

"Mes laukiame pasiūlymų iš Vokietijos šia tema. Esame atviri naujiems pasiūlymams, esame įsitikinę, kad dėl to reikia susitarti", — cituoja Mullerį RIA Novosti.

Europos Sąjunga vis dar negali vienbalsiai patvirtinti naujo septynerių metų biudžeto ir tęsia diskusijas ieškodama galutinio sprendimo. Kaip lapkričio 19 dieną sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis (Charles Michel), daugelio Sąjungos šalių pozicija neleidžia parengti naujo daugiametio finansinio plano.

Lenkija ir Vengrija vetavo finansinį planą ir ES ekonomikos atkūrimo paketą dėl to, kad nesutiko su "sąlyginiu lėšų paskirstymo mechanizmu". Varšuva ir Budapeštas iš pradžių priešinosi tokiam mechanizmui, dėl kurio jie galėjo prarasti ES finansavimą dėl Europos normų ir įsipareigojimų teisinės valstybės srityje pažeidimų.

6
Tegai:
Vokietija, biudžetas, Lenkija, ES
Dar šia tema
Bedarbiai Latvijos žvejai persikėlė į Rusiją dėl ES politikos
"Keista laimė": Rusija įvertino Latvijos "pasiekimus" po įstojimo į ES
Sergejus Lavrovas

Rusija tikisi, kad JAV pradės atsižvelgti į kitų šalių interesus

(atnaujinta 09:43 2020.12.01)
Rusijos URM ministras pabrėžė, kad kol kas nėra per anksti aptarti JAV rinkimų pasekmes tarptautiniams santykiams, kol nebus paskelbti oficialūs rezultatai

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Maskva turi teisę pasikliauti tuo, kad atėjus naujai administracijai Vašingtonas pradės skaičiuoti teisėtus kitų tarptautinių žaidėjų interesus, interviu tarptautinei naujienų agentūrai "Kazinform" sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

"Kaip sakė prezidentas Vladimiras Putinas: "Mes visa tai ramiai analizuojame darbo tvarka, mes priimsime bet kokius Amerikos žmonių sprendimus ir dirbsime su bet kokia administracija. Žinoma, tik sąžiningumo, abipusės pagarbos ir nesikišimo į vidaus reikalus principais. turi teisę tikėtis, kad Vašingtonas pagaliau pradės skaičiuoti teisėtus kitų tarptautinių žaidėjų, įskaitant Rusiją ir Kazachstaną, ir jų integracijos asociacijų interesus", — sakė Lavrovas.

Tuo pat metu ministras pabrėžė, kad kol kas nėra per anksti aptarti JAV rinkimų pasekmes tarptautiniams santykiams, kol nebus paskelbti oficialūs rezultatai.

"Tai yra mūsų principinė pozicija. Natūralu, kad mes atidžiai stebime tai, kas vyksta kitapus Atlanto, esame pasirengę bet kokiam įvykių vystymuisi. Jų pačios prognozės ir dar labiau šiame etape nėra labai derlingos idėjos. Nepaisant to, jei sprendžiant iš Joe Bideno pareiškimų ir pareiškimų, galima daryti prielaidą, kad JAV užsienio politika, jei jis laimės, labiau atitiks kanonus, kuriuos vienu metu propagavo Barakas Obama", — sakė jis.

AV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną, tačiau jų galutiniai rezultatai dar nėra oficialiai paskelbti. Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, demokratas Baidenas gavo pakankamai rinkėjų balsų, kad laimėtų. Daugelis pasaulio lyderių jau jį pasveikino.

Pastarosiomis dienomis trys pagrindinės valstybės — Pensilvanija (20 rinkikų), Mičiganas (16) ir Nevada (šeši) — patvirtino Baideno pergalę.

Trampas kaltina konkurentus bandymu "pavogti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džiulianis teigė, kad balsavimo pažeidimai buvo sistemingi. Tuo pačiu metu dabartinis Baltųjų rūmų savininkas jau nusiteikė perduoti valdžią Baidenui.

Kitas valstybės vadovas bus inauguruotas 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
Mokslininkė patarė JAV susitaikyti su "Nord Stream-2" nutiesimu
Ambasadorius JAV papasakojo, kaip elgiamasi su Rusija už Vašingtono ribų
COVID-19 testas

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta beveik 1190 koronaviruso atvejų

Virusas per pastarąją parą nusinešė dar 14 žmonių gyvybes. Medikai ištyrė daugiau nei septynis tūkstančius mėginių

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyti 1 187 nauji koronaviruso atvejai, praneša šalies statistikos departamentas.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Per visą pandemijos laiką respublikoje nustatyti 62 515 užsikrėtimai, šiuo metu 46 665 serga, 15 077 žmonės pasveiko.

Per vakar dieną dėl koronaviruso mirė 14 žmonių. Bendras mirčių nuo COVID-19 Lietuvoje skaičius siekia 519.

Tarp gyventojų, kurie sirgo koronavirusu, tačiau mirė dėl kitų priežasčių — 254 žmonės.

Per pastarąją parą buvo ištirti 7476 mėginiai, per visą pandemijos laiką — 1 264 577 mėginiai.

Didžiausias sergamumas per pastarąsias dvi savaites pastebėtas Kėdainių, Šiaulių, Šilalės, Alytaus ir Mažeikių rajonuose.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 63,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,4 mln. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino
Manoma, kad Džonsono šuo persirgo COVID-19 kartu su juo
Gydytojas pasiūlė šešioms savaitėms Lietuvoje įvesti nuotolinį mokymą