Princas Haris

Princas Haris rado naują rimtą darbą

(atnaujinta 22:24 2020.04.29)
Šį kartą hercogas, nuliūdęs dėl to, kad neteko karinio laipsnio, nusprendė išbandyti save kaip mentorių

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Princas Haris nusprendė susitvardyti ir ėmėsi naujo darbo: hercogo įkurtas projektas "HeadFit" taps "mentaliniu fitnesu" visiems kariams ir asmeniniu Megan Markl vyro pomėgiu.

Po to, kai skandalingai atsisakė karališkųjų titulų, princas Haris nusivylė ne tiek dėl nutolimo nuo karūnos, kiek dėl to, kad prarado garbingą padėtį tarp karių. Maištininkui teko atsisakyti jūrų pėstininkų generolo kapitono, Honingtono karinių oro pajėgų vado, taip pat mažų laivų ir povandeninių laivų vado laipsnių. Viskas, ką Markl vyras sugebėjo išsaugoti, — globoti sporto renginį "Invictus", sukurtą sergantiems ir sužeistiems kariškiams, kas šį kartą atnešė naudą maištininkui.

Princas Haris įkūrė naują projektą, kurio tikslas — padėti kariškiams: kampanija "HeadFit" rūpinsis karių psichikos sveikata, o pats hercogas taps "mentaliniu fitneso treneriu" visiems, norintiems tapti stipresniems ir atsparesniems stresinėse situacijose.

"Kalbėdami apie fitnesą, mes kalbame ne tik apie tai, kaip greitai jūs galite bėgti ar kiek kilogramų galite pakelti. Kalbama apie proto būseną, apie jėgą bei kantrybę, ne tik kai dėvite uniformą, bet ir per visą gyvenimą", — savo oficialiame pranešime pažymėjo Britanijos karalienės anūkas.

Naujoji platforma veiks "online" režimu ir galės teikti paramą visą parą. O savigalbos įrankiais taps kvėpavimo praktikos ir naujoviškos atsipalaidavimo technikos. Visa tai taip pat bus naudinga tiems, kas yra saviizoliacijoje, nes uždaros gyvenimo sąlygos gali sukelti stresines situacijas namuose.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (182)
Dar šia tema
Artėja audra: Megan Markl sužinojo apie slaptas princo Hario sužadėtuves
Žiniasklaida: princas Haris ir Megan Markl persikėlė iš Kanados į Los Andželą
Megan Markl pasirodė per televiziją ir visus nuvylė
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Slaptos nuotraukos iš Megan Markl ir princo Hario vestuvių dienos sužavėjo gerbėjus
Vakcina Sputnik V

"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas

(atnaujinta 10:59 2021.04.16)
Gyvūnus reikia vakcinuoti ne tik siekiant juos apsaugoti, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų, mano Gamalėjaus tyrimų centro vadovas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.

Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų.

Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandyta su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Gincburgas.

"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Gincburgas.

Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.

Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Jūra, archyvinė nuotrauka

Prie Vakarų Afrikos užgrobtame laive buvęs lietuvis išlaisvintas

(atnaujinta 10:49 2021.04.16)
Mėnesį įkaitu buvęs lietuvis jūreivis ir visa įgula keliauja namo, dabar grėsmės jų gyvybei nėra

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Po mėnesį trukusių derybų išlaisvinta užgrobto laivo įgula, kurioje buvo ir Lietuvos pilietis, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Kovo 12 dieną su Maltos vėliava plaukęs laivas, priklausantis vienai Nyderlanduose registruotai bendrovei, buvo užpultas prie Vakarų Afrikos krantų. Dalis šio laivo įgulos narių, tarp kurių buvo ir Lietuvos pilietis, buvo pagrobti.

Gavus pirminius duomenis apie įvykį, Lietuvoje nedelsiant buvo pradėti visi tokiems atvejams numatyti veiksmai ir būtinos procedūros. Pagrobto piliečio šeima buvo informuota apie incidentą, su ja buvo palaikomas nuolatinis ryšys. Dėl pagrobtųjų išlaisvinimo glaudžiai bendradarbiavo Lietuvos ir tarptautinės institucijos.

Šiuo metu išlaisvinta įgula keliauja namo. Pranešama, kad įgulos narių gyvybei grėsmės nėra.

Tegai:
Afrika
Dar šia tema
Kaune planuojama atverti Nemuną laivybai per visą Lietuvą

Valandos darbo sąnaudos ES šalyse

(atnaujinta 20:31 2021.04.15)
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse. Eurostatas įvardijo didžiausius ir mažiausius valandinius atlygius ES šalyse.
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse
© Sputnik

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje fiksuojamas mažiausias valandinis darbo užmokestis tarp Baltijos šalių.

Tegai:
Lietuva, Europa, atlyginimas