Londonas

Britų veteranas, rinkęs pinigus medikams, tapo pulkininku

(atnaujinta 17:46 2020.04.30)
Iš pradžių Antrojo pasaulinio karo veteranas užsibrėžė tikslą surinkti tūkstantį svarų, kad padėtų gydytojams, tačiau jo iniciatyvą taip palaikė paprasti piliečiai ir įžymybės, kad buvo surinkta dešimtys milijonų svarų

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Didžiosios Britanijos veteranas Tomas Muras (Tom Moore), kuris surinko daugiau nei 30 milijonų svarų sterlingų, kad padėtų nacionalinei sveikatos priežiūros sistemai NHS, savo 100-ąjį gimtadienį gavo garbės pulkininko vardą, praneša šalies Gynybos ministerija.

"Generalinio štabo viršininkas suteikė aukštesnį laipsnį ir paskyrė kapitoną Tomą Murą "Army Foundation College" Harogeite garbės pulkininku, tuo pripažindamas jo neįtikėtiną žygdarbį renkant lėšas", — sakoma Gynybos ministerijos Twitter paskyroje.

​Ketvirtadienį, balandžio 30 dieną, veteranas švenčia savo jubiliejų. Jo gimtadienio proga du britų Karinių oro pajėgų orlaiviai atliko iškilmingą skrydį virš jo namo. Sveikinimo vaizdo pranešimą visos šalies vardu paskelbė Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas. Anksčiau pranešta, kad jo jubiliejaus išvakarėse buvo gauta apie 100 tūkstančių jam skirtų sveikinimo atvirukų.

Anksčiau Muras išsikėlė užduotį 100 kartų apeiti savo 25 metrų kiemą prieš tai, kai jam sukaks 100 metų, ir sėkmingai įvykdė šią misiją. Iš pradžių Antrojo pasaulinio karo veteranas užsibrėžė tikslą surinkti tūkstantį svarų, kad padėtų gydytojams, tačiau jo iniciatyvą taip palaikė paprasti piliečiai ir įžymybės, kad buvo surinkta dešimtys milijonų svarų.

Remiantis naujausiais pranešimais, daugiau nei 1,4 milijono žmonių paaukojo lėšų Muro iniciatyvai, iš viso buvo surinkta daugiau nei 30 milijonų svarų. Murą palaikė daugybė įžymybių, tarp kurių yra ir Kembridžo hercogai, aktorius Maiklas Šynas (Michael Sheen) ir aktorė bei romanistė ​​Džiulė Volters (Julie Walters). Veteranui taip pat buvo įteikta premija "Britanijos pasididžiavimas" ("Pride of Britain").

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Antrasis pasaulinis karas, medikai, Didžioji Britanija, veteranai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 23:07 2021.03.03)
Maištingosios hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo (Jason Knauf) skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando nusmukdyti jos pasitikėjimą savimi", — sakoma padėjėjo laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos interviu Oprai Vinfri.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus. Ji "liūdi dėl pastarųjų išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
JAV karinis jūrų laivynas

"Fox News": JAV ketino paskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų

(atnaujinta 23:04 2021.03.03)
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk"

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs paskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".

Pėstininkų kovos mašina K-17 Bumerang
© Sputnik / Михаил Воскресенский

2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".

"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė paskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.

Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawk", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.

Tegai:
Sirija, laivai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
Viskas dėl koordinačių sistemų. Ką Pašinianas apie "Iskander" pasakė ne taip
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai