Londonas

Britų veteranas, rinkęs pinigus medikams, tapo pulkininku

(atnaujinta 17:46 2020.04.30)
Iš pradžių Antrojo pasaulinio karo veteranas užsibrėžė tikslą surinkti tūkstantį svarų, kad padėtų gydytojams, tačiau jo iniciatyvą taip palaikė paprasti piliečiai ir įžymybės, kad buvo surinkta dešimtys milijonų svarų

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Didžiosios Britanijos veteranas Tomas Muras (Tom Moore), kuris surinko daugiau nei 30 milijonų svarų sterlingų, kad padėtų nacionalinei sveikatos priežiūros sistemai NHS, savo 100-ąjį gimtadienį gavo garbės pulkininko vardą, praneša šalies Gynybos ministerija.

"Generalinio štabo viršininkas suteikė aukštesnį laipsnį ir paskyrė kapitoną Tomą Murą "Army Foundation College" Harogeite garbės pulkininku, tuo pripažindamas jo neįtikėtiną žygdarbį renkant lėšas", — sakoma Gynybos ministerijos Twitter paskyroje.

​Ketvirtadienį, balandžio 30 dieną, veteranas švenčia savo jubiliejų. Jo gimtadienio proga du britų Karinių oro pajėgų orlaiviai atliko iškilmingą skrydį virš jo namo. Sveikinimo vaizdo pranešimą visos šalies vardu paskelbė Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas. Anksčiau pranešta, kad jo jubiliejaus išvakarėse buvo gauta apie 100 tūkstančių jam skirtų sveikinimo atvirukų.

Anksčiau Muras išsikėlė užduotį 100 kartų apeiti savo 25 metrų kiemą prieš tai, kai jam sukaks 100 metų, ir sėkmingai įvykdė šią misiją. Iš pradžių Antrojo pasaulinio karo veteranas užsibrėžė tikslą surinkti tūkstantį svarų, kad padėtų gydytojams, tačiau jo iniciatyvą taip palaikė paprasti piliečiai ir įžymybės, kad buvo surinkta dešimtys milijonų svarų.

Remiantis naujausiais pranešimais, daugiau nei 1,4 milijono žmonių paaukojo lėšų Muro iniciatyvai, iš viso buvo surinkta daugiau nei 30 milijonų svarų. Murą palaikė daugybė įžymybių, tarp kurių yra ir Kembridžo hercogai, aktorius Maiklas Šynas (Michael Sheen) ir aktorė bei romanistė ​​Džiulė Volters (Julie Walters). Veteranui taip pat buvo įteikta premija "Britanijos pasididžiavimas" ("Pride of Britain").

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Antrasis pasaulinis karas, medikai, Didžioji Britanija, veteranai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų