Borisas Džonsonas ir Keri Saimonds

Borisas Džonsonas savo sūnų pavadino gydytojų, kurie išgydė nuo COVID-19, vardu

(atnaujinta 22:36 2020.05.02)
JK premjeras dalyvavo sūnaus gimime, tačiau tėvystės atostogas nusprendė atidėti vėlesniam laikui

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Naujagimis Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono sūnus gavo vardą Wilfred Lawrie Nicholas, šeštadienį Instagram paskelbė premjero nuotaka Keri Saimonds.

Saimonds paskelbtoje nuotraukoje ji laiko rankose kūdikį.

"Ačiū nuostabiai Nacionalinės sveikatos tarnybos Londono universiteto koledžo ligoninėje komandai, kuri taip rūpinosi mumis. Negalėjau būti laimingesnė. Mano širdis pilna", — rašė ji.

Ji paaiškino, kad vardas Vilfredas vaikui buvo suteiktas ministro pirmininko senelio garbei, vardas Lori buvo suteiktas jos senelio garbei, o vardas Nicholas buvo suteiktas dviejų gydytojų, išgelbėjusių ministro pirmininko gyvybę, garbei ligoninėje, kurioje jis gydėsi nuo koronaviruso.

Vilfredas Džonsonas gimė balandžio 29 rytą, netrukus po premjero grįžimo į darbą po pasveikimo nuo COVID-19. Neseniai Saimonds taip pat praleido savaitę lovoje su ligos simptomais.

Džonsonas dalyvavo sūnaus gimime, tačiau tėvystės atostogas nusprendė atidėti vėlesniam laikui.

31 metų Saimonds pirmą kartą tapo motina, o štai 54 metų Džonsonas yra patyręs tėvas. Jis turi keturis suaugusius vaikus iš santuokos su teisininke Marina Vyler (Marina Wheeler) bei ne santuokoje gimusią dukrą su Helen Makintair (Helen Macintyre), o kai kuriuose pranešimuose teigiama, kad yra dar vienas nesantuokinis vaikas. Džonsonas nuolat vengia atsakyti į žurnalistų klausimus apie tikslų savo vaikų skaičių.

Džonsonas tapo trečiuoju Didžiosios Britanijos ministru pirmininku, tapusiu tėvu. Jo pirmtakai buvo Deividas Kameronas (David Cameron) ir Tonis Bleras (Tony Blair).

Tegai:
gimimas, Borisas Džonsonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Žiniasklaida sužinojo, kada Borisas Džonsonas grįš į darbą
Žiniasklaida: Džonsonas gali paskelbti karantino sušvelninimą JK
Nėštumas

Mokslininkai išsiaiškino, kuo pavojingas stresas nėštumo metu

(atnaujinta 17:55 2021.05.10)
Pažymima, kad mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos patelės nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nėštumo metu patiriamas stresas gali ne tik sukelti vaikui astmą, bet ir perteikti ateinančioms kartoms, Argentinos mokslininkai dirba prie to galutinio įrodymo, pranešė Matansa universiteto mokslo populiarinimo agentūra CTyS-UNLaM, rašo RIA Novosti.

"Ilgą laiką buvo tiriamas streso motinai nėštumo metu poveikis jautrumui astmai... Mes tam pradėjome tyrimą su pelėmis, kad tai patvirtintume ir pamatytume poveikį", — agentūra cituoja Argentinos tyrimų tarybos mokslininką Ignacio Fenoi. 

Mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos moterys nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne. "Mes nustatėme, kad patyrusių stresą patelių palikuonys padidino alerginės pneumonijos dažnį", — sakė Fenoi.

Antrasis mokslininkų uždavinys buvo nustatyti, ar tokia įtaka perduodama per kartą.

"Mes leidome palikuonims augti, netaikydami jiems jokių pokyčių, ir tada apvaisinome, kad patvirtintume, ar palikuonys turi padidėjusį polinkį į astmą. Patelės, net jei nėštumo metu nepatyrė streso, turės daugiau palikuonių sergančių astma", — sakė mokslininkas.

Mokslininkai dabar tęs savo trečiosios kartos tyrimą, kad nustatytų, kaip toli kartų kartos gali paveikti ir sukelti astmą. Jų nuomone, tai įmanoma.

Tegai:
liga, nėštumas
Koronavruso testas

PSO pranešė apie COVID-19 mirtingumą ir sergamumą

(atnaujinta 11:09 2021.05.11)
Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sergamumo ir mirtingumo nuo COVID-19 lygis pasaulyje pasiekė plynaukštę, spaudos konferencijoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

"Sumažėjimas vyksta visuose regionuose, įskaitant Ameriką [Šiaurės ir Pietų — Sputnik] ir Europą. Tačiau tai yra nepriimtinai aukštas plynaukštės lygis, kai praėjusią savaitę (pasaulyje — Sputnik] buvo daugiau nei 5,4 milijono COVID-19 atvejų ir beveik 90 tūkstančių mirčių", — sakė jis.

Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja.

PSO ypač atidžiai stebi situaciją Indijoje, kur buvo nustatytas B.1.617 štamas. Organizacijos ekspertai nusprendė, kad šis viruso variantas kelia susirūpinimą pasauliniu lygiu.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje