Princas Haris ir jo žmona Megan Markl

Ieškant laisvės: kas žinoma apie sensacingą Markl ir princo Hario knygą?

(atnaujinta 22:32 2020.05.05)
Panašu, kad maištingoji pora nusprendė neparduoti savo laiko Oprah Winfrey ir vietoje to išleisti skandalingą autobiografiją

VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl tęsia kovą su bulvariniais leidiniais: pora nusprendė nutraukti bet kokius "insaiderių" spėliojimus ir patys išleisti savo nuoširdžią ir tikrą istoriją.

Tai, kad Sasekso hercogai atsisakė karališkųjų titulų, sukėlė daugybę spėliojimų ir gandų žiniasklaidoje. Bet kaipgi suprasti, kuris iš leidinių šaltinių sako tiesą, o kas tiesiog nori užsidirbti iš drąsaus sutuoktinių sprendimo? Visa tai paskatino maištininkus sukurti "prisipažinimą" pasitelkiant spaudą.

Princas Haris ir Megan Markl nusprendė negaišti laiko kalboms eteryje ir išleisti sąžiningą biografiją. Knygos užrašytos iš poros žodžių, autoriai — karališkieji ekspertai Omid'as Scobie'is ir Carolyn Durand.

Kas dar žinoma apie galimą bestselerį? Naujos detalės buvo paskelbtos internete ir jau sulaukė daug gerbėjų atsiliepimų.

Hercogai knygos pavadinimą pasirinko mėgstamu draminiu stiliumi: "Ieškant laisvės: Haris ir Megan — šiuolaikinės karališkosios šeimos kūrimas" (angl. "Finding Freedom: Harry and Meghan and the making of a modern royal family"). Atspausdinta leidinio versija pasaulio lentynose pasirodys 2020 metų rugpjūtį.

Princas Haris rado naują rimtą darbą >>

Remiantis anotacija, "prisipažinimas" perteiks "sąžiningiausią ir nuginkluojantį" šeimos portretą, kuris užims 320 spausdintų puslapių. Knygoje bus atskleista daug Megan ir Hario paslapčių, išsklaidyti gandai ir atskleistos slaptos karališkos meilės istorijos pusės.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (177)
Dar šia tema
Princas Haris ir Megan Markl nutraukia ryšius su kai kuriais laikraščiais
Megan Markl pasirodė per televiziją ir visus nuvylė
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją