Adolfas Hitleris

Buvęs Vokietijos diplomatas papasakojo apie Hitlerio planus dėl TSRS tautų genocido

(atnaujinta 11:57 2020.05.08)
Pasak buvusio Vokietijos diplomato, "Pergalės šventimas negali priklausyti nuo jokios politinės situacijos"

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Vokietijos nacių vadovybės planai dėl genocido ir ištisų tautų sunaikinimo pirmiausia palietė TSRS, sakė interviu RIA Novosti Vokietijos diplomatas, buvęs Vokietijos socialistinės vienybės partijos (SED) Centrinio komiteto Tarptautinio skyriaus vadovas ir kairiųjų partijos "Die Linke" seniūnų tarybos narys Bruno Malovas.

"Programinėje Hitlerio knygoje... pateikiama tautų naikinimo, genocido programa. Ir ši programa palietė ne tik žydų tautybės žmones, bet ir TSRS tautą, kurią buvo planuojama sunaikinti arba pavergti", — pareiškė Malovas.

Jis pridūrė, kad buvusioje Vakarų Vokietijoje istorinis nacionalsocializmo patirties įprasminimas nepadėjo "visuotinai išaiškinti buvusių nacių nusikaltėlių". Panašus darbas Vokietijoje buvo vykdomas ambicingiau ir nuosekliau, mano Malovas. Taip socialistinėje respublikoje vyko "stiprus judėjimas už taiką, jie suprato draugystės su TSRS reikšmę", vietinėje televizijoje ir kine "rodė sovietinius filmus apie karą, nacių terorą". Daugelis, pasak Malovo, "gėdijosi, kad buvo Vermachte, kovojo prieš TSRS".

"Jaunoji vokiečių karta dabar sako: mes neturime nieko bendro, atėjo laikas baigti diskutuoti šia tema, tai buvo taip seniai. Aš visada atsakau: už tai, kas buvo, jūs neatsakote, bet už istorijos išsaugojimą jūs nešate atsakomybę tam, kad tai nepasikartotų", — pridūrė diplomatas.

RIA Novosti prašymu komentuodamas Ukrainos ambasadoriaus Vokietijoje, kuris atsisakė kartu su savo kolega iš Rusijos dėti gėles gegužės 2 dieną, pareiškimą, išsakytą 75-ųjų nacių kariuomenės kapituliacijos Vokietijos sostinėje metinių proga, Malovas pabrėžė, kad "Pergalės šventimas negali priklausyti nuo jokios politinės situacijos" ir "2013 metais prasidėjusi Ukrainos krizė neturi nieko bendra su didžiausių sovietų kovotojų, išlaisvinusių Berlyną, o paskui Vokietiją, Europą ir visą pasaulį nuo fašizmo, žygdarbiu".

Tegai:
TSRS, Vokietija, Adolfas Hitleris
Dar šia tema
Žengę nemirtingumo link: mažai žinomi Didžiojo Tėvynės karo herojai
Istorikas: Baltijos šalys "užplaukia už plūdurų" interpretuodamos istoriją
Seimas tvirtina, kad Rusija iškraipo informaciją apie Antrąjį pasaulinį karą
Koronaviruso testai

Mokslininkai įvardijo medžiagą, veiksmingą prieš COVID-19

(atnaujinta 20:30 2020.12.04)
Tyrėjai taip pat pažymi, kad sunkesnę COVID-19 eigą vyresnio amžiaus pacientams, be kita ko, gali lemti ir mažesnis melatonino kiekis jų organizme

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Mokslininkai iš Kanados ir Argentinos nustatė, kad melatoninas kai kuriais atvejais apsaugo nuo infekcijos SARS-CoV-2, sunkios COVID-19 formos išsivystymo, taip pat gali tapti vaistu, palaikančiu vakciną. Rezultatai paskelbti žurnale "Diseases".

Žinoma, kad hormonas melatoninas turi priešuždegiminių, imunoreguliuojančių ir antioksidacinių savybių, neutralizuoja lėtinius miego sutrikimus ir padeda sergant cukriniu diabetu, metaboliniu sindromu ir širdies bei kraujagyslių ligomis.

Tyrėjai iš Toronto universiteto Kanadoje ir Popiežiškojo katalikų universiteto Argentinoje parengė apžvalgą, kurioje surinkti įrodymai, kad melatoninas gali sumažinti COVID-19 sunkumą ir galbūt slopinti koronaviruso infekciją.

SARS-CoV-2 virusas plinta organizme per angiotenziną konvertuojančio fermento 2 (AKF2) receptorius. Viruso paviršiuje esantis smaigalinis glikoproteinas prisijungia prie ACE2, patenka į ląstelę-šeimininkę ir pradeda joje daugintis.

Autoriai pažymi, kad melatoninas efektyviai suriša ir slopina kalmodulino — baltymo, reguliuojančio ACE2 paviršiaus išraišką, susidarymą. Be to, melatoninas sumažina uždegimą skatinančių citokinų, susijusių su sunkia COVID-19 liga, skaičių, taip pat veikia priešuždegimiškai per sirtuiną-1, baltymą, kuris slopina makrofagų poliarizaciją.

Be uždegimo mažinimo ir citokinų kiekio mažinimo, melatoninas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, nes dalyvauja pašalinant laisvuosius radikalus — jis metabolizuojamas į didelio aktyvumo junginius ir sukelia antioksidacinių fermentų sintezę.

Melatoninas turi ir kitų savybių, naudingų kovojant su infekcija. Tai chronobiotinis ir citoprotekcinis poveikis.

Kaip chronobiotinis agentas, jis veikia fiziologinį biologinio laikrodžio reguliavimą, padėdamas ištaisyti desinchronizuotą paros ritmą. Tai svarbu norint padidinti kūno energiją ir sustiprinti imuninę sistemą. Kaip citoprotektorius, melatoninas apsaugo nuo gretutinių, komplikuojančių COVID-19 ligas.

Galiausiai, melatoninas užtikrina neuroprotektą. Yra žinoma, kad kai kuriems COVID-19 pacientams pasireiškia simptomai, susiję su virusine veikla smegenyse, pavyzdžiui, uoslės praradimu, paralyžiumi, insultu, kliedesiais, meningitu, traukuliais ir encefalopatija. Kaip neuroprotekcinis agentas, melatoninas padeda išvengti daugelio COVID-19 neurologinių poveikių.

Autoriai mano, kad melatoninas gali tapti universalia priemone kovojant su COVID-19. Jie siūlo šį vaistą laikyti palaikomuoju arba atskiru antivirusiniu vaistu ir kaip pagalbinį vaistą, siekiant pagerinti SARS-CoV-2 vakcinų veiksmingumą, nes tai padeda išvengti pakartotinės infekcijos.

"Saugaus vaisto melatonino vartojimas tinkamomis dozėmis gali užkirsti kelią sunkių ligos simptomų atsiradimui pacientams, sergantiems koronavirusu, sumažinti koronaviruso infekcijos imunopatologiją", — rašo straipsnio autoriai.

Tyrėjai taip pat pažymi, kad sunkesnę COVID-19 eigą vyresnio amžiaus pacientams, be kita ko, gali lemti ir mažesnis melatonino kiekis jų organizme.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Turkijoje rasti paslaptingos karalystės, išgyvenusios bronzinį Sičuano žlugimą, pėdsakai
Sudarytas maisto produktų, kurie paspartina atsigavimą po COVID-19, sąrašą
Dženifer Lopez ir Aleksas Rodrigesas

Dženifer Lopez papasakojo, kad du kartus atidėjo vestuves dėl COVID-19

(atnaujinta 20:26 2020.12.04)
Amerikiečių dainininkė ir aktorė pažymėjo, jog vestuvės — ne pats svarbiausias dalykas gyvenime, svarbiau — mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turi

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė ir aktorė Dženifer Lopez laidoje "Access Hollywood" papasakojo, kad ji jau du kartus atidėjo savo vestuves su Aleksu Rodrigesu dėl koronaviruso pandemijos.

"Pernai vestuves turėjome atidėti dėl karantino, ir mes darėme tai net du kartus, nes planavome dvi ceremonijas skirtingu laiku. Mes atšaukėme pirmąją, o paskui ir antrąją. Nežinau, ką darysime dabar. Manau, kad reikia pasitikėti aplinkybėmis", — pasidalijo aktorė.

Ji pridūrė, kad daugybė veiksnių turi įtakos tam, kokios galiausiai bus vestuvės: prašmatnios ar kuklios.

"Manau, kad mums reikia tik palaukti. Nėra jokios skubos. Mums viskas gerai. Tai įvyks tada, kai atsiras tokia galimybė", — patikslino 51 metų dainininkė ir aktorė ir pridūrė, kad jai netgi patinka tai, jog jai dabar nereikia planuoti vestuvių renginių.

"Jaučiu, kad nėra būtinybės rengti prašmatnių vestuvių šiuo metu. Tai nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime. Svarbu mėgautis vienas kito draugija, leisti laiką kartu ir būti dėkingiems už tai, ką turime", — pasakė Lopez.

Iš pradžių buvo suplanuota, jog vestuvės vyks Italijoje vasarą. Buvęs beisbolininkas Aleksas Rodrigesas pasipiršo Lopez 2019 metais. Iki tol jie jau buvo pora dvejus metus.

Tegai:
COVID-19, JAV, vestuvės, Jennifer Lopez
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje