Londonas, archyvinė nuotrauka

Britas išgyveno koronavirusą, sepsį, širdies sustojimą ir du insultus

(atnaujinta 21:09 2020.05.08)
Portalo duomenimis, vyro šeimai patarta pasiruošti blogiausiam: jis buvo įvestas į dirbtinę komą visam mėnesiui, prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Koronavirusu užsikrėtęs 31 metų britas Omaras Teiloras (Omar Taylor) iš ligoninės išėjo patyręs keletą rimtų komplikacijų, pranešė "Daily Mail".

Portalo duomenimis, vyro šeimai patarta pasiruošti blogiausiam: jis buvo įvestas į dirbtinę komą visam mėnesiui, prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato.

Atgavęs sąmonę Teiloras prarado jautrumą dešiniojoje rankoje ir gebėjimą kalbėti.

Paaiškėjo, kad jis išgyveno du širdies smūgius. Netrukus po to pacientui prasidėjo sepsis ir kuriam laikui sustojo širdis.

Gydytojai teigė, kad vyras niekada nebegalės vaikščioti, ir manė, kad jo pasveikimas yra tikras stebuklas.

"Pažvelgiau į dvejų ir ketverių metų vaikus ir galvojau, kaip jiems pasakyti, kad jų tėvas miršta", — prisimena Teiloro žmona.

Tačiau britui pasidarė geriau, rašo laikraštis. Kai Teiloras buvo išleistas iš ligoninės, gydytojai jam plojo. Dabar vyro laukia ilgas reabilitacijos procesas.

Tegai:
sveikata, koronavirusas, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Koronaviruso atvejų skaičius tarp Rusijos karių pasiekė 1540
Vilniuje dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybininkai
Koronavirusas

Žiniasklaida: PSO sausio mėnesį turėjo problemų gaunant COVID-19 duomenis Kinijos

(atnaujinta 14:58 2020.06.03)
Agentūra praneša, kad Kinijos valdžia daugiau kaip savaitę nepateikė informacijos apie koronaviruso genomą po to, kai kelios vyriausybės laboratorijos jį iššifravo

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Pačioje epidemijos pradžioje Pasaulio sveikatos organizacija susidūrė su sunkumais iš Kinijos gaudama informacijos apie koronavirusą, kas sukėlė PSO nepasitenkinimą, pranešė "Associated Press", remdamasi vidiniais dokumentais, elektroninėmis žinutėmis ir interviu.

Agentūra praneša, kad Kinijos valdžia daugiau kaip savaitę nepateikė informacijos apie koronaviruso genomą po to, kai kelios vyriausybės laboratorijos jį iššifravo.

Valdžia išleido duomenis tik po to, kai sausio 11 dieną Kinijos laboratorija paskelbė juos virusologijos tinklalapyje.

"Net ir po to Kinija dvi savaites neskubėjo teikti PSO išsamių duomenų apie pacientus ir infekcijos atvejus", — sakė agentūra, remdamasi sausio mėnesio PSO darbuotojų susitikimų įrašais.

Iš pastabų matyti, kad PSO darbuotojai viešai prašė Kinijos valdžios institucijų pateikti daugiau informacijos. Agentūra teigia, kad PSO nebuvo leista naudotis išsamia informacija apie koronavirusą, Kinija pateikė tik būtiną minimumą.

"Mes dirbame su minimalia informacija. Akivaizdu, kad nepakanka tinkamai planuoti... Mes esame toje stadijoje, kai jie ją mums duoda likus 15 minučių iki to laiko, kai ji pasirodys [Kinijos televizijos kanale — Sputnik] CCTV", — agentūra cituoja epidemiologę Maria van Kerchovę iš PSO vidaus susitikimo.

Sausio antrąją savaitę PSO sveikatos krizių programos direktorius Michaelas Ryanas sakė kolegoms, kad atėjo laikas daryti didesnį spaudimą Kinijai, kad nepasikartotų 2002 metų SARS epidemiją.

"Lygiai tas pats scenarijus, nesibaigiantys bandymai gauti pranešimus iš Kinijos apie tai, kas vyksta. PSO vos spėjo išbristi iš to laiko, atsižvelgiant į problemas, iškilusias dėl skaidrumo pietų Kinijoje", — agentūra citavo jį. "Tai neįvyktų Konge ... taip neatsitiko Konge ir kitur... Turime pamatyti duomenis... Tai yra nepaprastai svarbu šiame etape", — sakė jis.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas". Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti". Trampas anksčiau apkaltino PSO, kad Kinijos interesais nuslėpė koronaviruso epidemijos mastą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
Kinija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO papasakojo, nuo ko priklauso situacijos su koronavirusu vystymasis
Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso
Protestai JAV

Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus

(atnaujinta 14:01 2020.06.03)
Anksčiau Trampas ragino kiekvieną gubernatorių pasitelkti pakankamą kiekį Nacionalinės gvardijos ir pareiškė, kad nukreips JAV ginkluotąsias pajėgas, jei koks nors miestas ar valstija atsisakys imtis būtinų veiksmų apsaugoti gyventojų gyvybę ir turtą

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas) sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trampo grasinimus pasitelkti kariuomenę protestuose, kurie siaučia Amerikos miestuose.

Anksčiau Trampas ragino kiekvieną gubernatorių pasitelkti pakankamą kiekį Nacionalinės gvardijos ir pareiškė, kad nukreips JAV ginkluotąsias pajėgas, jei kuris nors miestas ar valstija atsisakys imtis būtinų veiksmų apsaugoti gyventojų gyvybę ir turtą.

"Užuot pylę žibalo į ugnį, turėtume siekti taikos. Vietoj to, kad skatintume nesantaiką, turėtume dirbti kartu su radikaliaisiais ekstremistais", — Masas sakė leidiniui "Spiegel".

Anot jo, "demokratai neturėtų skatinti įtampos — net žodžiais". Jis taip pat pridūrė, kad "vienoje vietoje esanti neteisybė kelia grėsmę teisingumui kitoje vietoje. COVID-19 kelia grėsmę ne tik gyvybei, sveikatai ir gerovei, bet ir neturtingiausiems apskritai. Virusas taip pat skatina rasizmą ir antisemitizmą visame pasaulyje".

Jis pridūrė, kad reikia kovoti kartu ir kad visi turėtų pirmiausia "šluoti prie savo durų". Jis taip pat pareiškė, kad palaiko taikius protestus JAV ir viliasi, kad jie "turės kokį nors poveikį".

JAV protestai

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kuri parodė, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, Donaldas Trampas, Vokietija
Dar šia tema
Politologas: kaltinimai Rusijai dėl riaušių JAV yra panašūs į siurrealizmą
Ukrainos URM sureagavo į Trampo planus kviesti Rusiją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
"Nord Stream-2" likimas bus nuspręstas kitą savaitę
Arctic Discoverer, archyvinė nuotrauka

Į Lietuvą atvyko pirmasis SGD tanklaivis per birželio mėnesį

(atnaujinta 13:42 2020.06.03)
Anot SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus, tanklaivis turėtų pristatyti 140 tūkstančių kubinių metrų degalų

VILNIUS, birželio 3 – Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Norvegijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Apie tai pranešė "Marinetraffic.com".

Tanklaivis "Arctic Discoverer" išplaukė iš Norvegijos Melkojaus uosto ir atvyko į Klaipėdos oro uostą trečiadienį 8:23.

Pagal operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką, krovinių tūris yra 140 tūkstančių kubinių metrų.

Gegužės pabaigoje Lietuva gavo rusiškų suskystintų gamtinių dujų krovinį. "Coral Fungia" pristatė dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų.

Iš viso Baltijos Respublika tikisi birželio mėnesį gauti 320 tūkst. kubinių metrų SGD.

Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai atsieina: kasmet "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų už nuomą. 2018 metų vasarą buvo nuspręsta išpirkti terminalą.

Kroviniai daugiausia atvežami iš Norvegijos ir Rusijos. Taip pat per visą Klaipėdos terminalo egzistavimą buvo tik keletas Amerikos SGD partijų.

Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai nenaudingi kuro tiekimai iš JAV. Be to, net pačioje Lietuvoje pripažįstama, kad Rusijos SGD padėjo respublikos energetikos rinkai. Pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, po "Novatek" dujų patekimo į rinką kainos krito.

Tegai:
SGD, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkija tik apsimeta, kad jai nereikia rusiškų dujų
Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Vysocko
Ekspertas: Lenkija turi pasirinkti — arba apdūmyti Europą, arba pirkti dujas iš Rusijos