NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

NATO generalinis sekretorius sako, kad sąjungininkai yra pasirengę ginti vienas kitą

(atnaujinta 16:18 2020.05.08)
Jis pabrėžė, kad Aljansas "užaugo ant Antrojo pasaulinio karo griuvėsių, užmegzdamas tvirtą ryšį tarp Europos ir Šiaurės Amerikos"

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. NATO šalių ginkluotosios pajėgos, praėjus 75 metams nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, užtikrina savo sąjungininkų saugumą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Šiaurės Atlanto aljanso generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Šiais metais, gegužės 8 dieną, Vakarų Europos šalys švenčia 75-ąsias metines, kai nacistinė Vokietija kapituliavo, ir 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje metines.

"Praėjo 75 metai, kai Europoje nutilo ginklai. Gatvės buvo kupinos džiaugsmo. Visi prisimename tuos, kurie paaukojo gyvybę už mūsų laisvę. Dėkojame savo ginkluotosioms pajėgoms, kurios ir toliau užtikrina mūsų saugumą nenuspėjamame pasaulyje", — sakė NATO generalinis sekretorius.

Jis pabrėžė, kad Aljansas "užaugo ant Antrojo pasaulinio karo griuvėsių, užmezgdamas tvirtą ryšį tarp Europos ir Šiaurės Amerikos".

"NATO yra kupina mūsų savitarpio paramos ir pasirengimo ginti vienas kitą", — apibendrino Stoltenbergas.

Tegai:
bendradarbiavimas, Europa, NATO
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius Lietuvoje VSD veiksmus prieš aktyvistus laiko puldinėjimu
Seimas tvirtina, kad Rusija iškraipo informaciją apie Antrąjį pasaulinį karą
Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka

Galintis užbaigti "Nord Stream-2" laivas išplaukė Mukrano uosto

(atnaujinta 11:26 2020.05.28)
Pranešama, kad po beveik dviejų valandų plaukimo į pietryčius laivas vėl nuleido inkarą netoli uosto

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Po trijų savaičių vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij" ketvirtadienį išplaukė iš Vokietijos Mukrano uosto, "Nord Stream-2" logistikos bazės, kur saugomi vamzdžiai, skirti dujotiekio tiesimui, ketvirtadienį pranešė "Marine traffick" ir "Myshiptracking".

Nord Stream-2
© Sputnik / Илья Питалев

Po beveik dviejų valandų plaukimo į pietryčius laivas vėl nuleido inkarą netoli uosto.

 "Akademik Čerskij" į Mukraną atplaukė gegužės 8 dieną. Laivas plaukė į Vokietiją ilgu maršrutu per Afriką,  kelionė truko beveik tris mėnesius. Kelionės metu jis kelis kartus pakeitė savo kelionės tikslą.

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas gruodį pranešė, kad  "Akademik Čerskij" yra viena iš galimybių baigti "Nord Stream-2" statybas, tačiau šiek tiek laiko prireiks papildomam laivo paruošimui.

"Nord Stream-2 "apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos jo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukrainoje ir keliose Europos šalyse. Gruodį valstybės įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos statybų bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio sustabdymą.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Vokietija, laivas, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2", pasuko Vokietijos link
Žiniasklaida pranešė apie pasirengimą užbaigti "Nord Stream-2"
Ekspertas: lemiamas dramos aktas dėl "Nord Stream-2" dar priešakyje
Medicinos darbuotoja su apsauginiu kostiumu

Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19

(atnaujinta 11:33 2020.05.28)
Ji paaiškino, kad pasaulyje pradėjo vyrauti labiau "užkrečiama" viruso padermė ir išvengti COVID-19 galima, jei sumažėja rizika užsikrėsti virusu

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Neverta stengtis kuo greičiau persirgti koronavirusu, nes kuo vėliau žmogus perserga COVID-19, tuo didesnė tikimybė, kad jis veiksmingiau įveiks ligą ir patirs jos švelnesnę formą, sako biologijos mokslų profesorė JAV Anča Baranova.

"Kai ką nors pasigaunate epidemijos pradžioje, turite mažiau būdų, kaip su tuo susidoroti: turite mažiau žinių apie virusą. Pavyzdžiui, dabar žinoma, kad virusas pažeidžia kraujotakos sistemą ir dėl to susidaro kraujo krešuliai, todėl dabar pacientai gauna antitrombozę. Jei prieš mėnesį persirgote šiuo virusu, dar nebuvo tokio supratimo ir jūsų šansai tapti besimptomiais viruso nešiotojais padidėja", —  RIA Novosti pasakojo Baranova.

Ji paaiškino, kad pasaulyje pradėjo vyrauti labiau "užkrečiama" viruso padermė.

"Tai nereiškia, kad jis stipriau paveikia žmogų, aktyviau užkrečia kitus žmones. Sunkiai sergančių pacientų skaičius išlieka tas pats, tačiau mes turime daug besimptomių nešiotojų ir didėjantį susirgusiųjų procentą, o tai reiškia bandos imunitetas (tam reikia 70–80% sergančiųjų) formuojasi greičiau", —  sakė ji.

Baranovos teigimu, išvengti COVID-19 galima, jei sumažėja rizika užsikrėsti virusu.

"Geriau į parduotuves eiti kartą per savaitę ir nusipirkti prekių, pasivaikščioti parke ir neiti į koncertus. Vakcina vėl pasirodys artimiausiu metu, aš mieliau jos laukčiau", —  sakė Baranova.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 343 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Uhano mokslininkai ketina tęsti virusų tyrimus
Kasiulevičius papasakojo apie sėkmingus tyrimus dėl vaistų nuo COVID-19