NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

NATO generalinis sekretorius sako, kad sąjungininkai yra pasirengę ginti vienas kitą

(atnaujinta 16:18 2020.05.08)
Jis pabrėžė, kad Aljansas "užaugo ant Antrojo pasaulinio karo griuvėsių, užmegzdamas tvirtą ryšį tarp Europos ir Šiaurės Amerikos"

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. NATO šalių ginkluotosios pajėgos, praėjus 75 metams nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, užtikrina savo sąjungininkų saugumą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Šiaurės Atlanto aljanso generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Šiais metais, gegužės 8 dieną, Vakarų Europos šalys švenčia 75-ąsias metines, kai nacistinė Vokietija kapituliavo, ir 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje metines.

"Praėjo 75 metai, kai Europoje nutilo ginklai. Gatvės buvo kupinos džiaugsmo. Visi prisimename tuos, kurie paaukojo gyvybę už mūsų laisvę. Dėkojame savo ginkluotosioms pajėgoms, kurios ir toliau užtikrina mūsų saugumą nenuspėjamame pasaulyje", — sakė NATO generalinis sekretorius.

Jis pabrėžė, kad Aljansas "užaugo ant Antrojo pasaulinio karo griuvėsių, užmezgdamas tvirtą ryšį tarp Europos ir Šiaurės Amerikos".

"NATO yra kupina mūsų savitarpio paramos ir pasirengimo ginti vienas kitą", — apibendrino Stoltenbergas.

Tegai:
bendradarbiavimas, Europa, NATO
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius Lietuvoje VSD veiksmus prieš aktyvistus laiko puldinėjimu
Seimas tvirtina, kad Rusija iškraipo informaciją apie Antrąjį pasaulinį karą
F-35A Lightning II

Žiniasklaida: JAV pripažįsta F-35 naikintuvų nesėkmę

(atnaujinta 12:16 2021.03.01)
Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos susitaikė su F-35 programos, kuri visą dešimtmetį buvo vienintelis bandymas pakeisti pagrindinį Amerikos naikintuvą F-16, nesėkme, rašo "Forbes".

Rusijos kariai
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą. Todėl oro pajėgų vadai turėjo susitaikyti su tuo, kad negalėjo kompensuoti laiko patikrintų F-16 tuo pačiu F-35 skaičiumi. Ir kariškiai jau pripažįsta, kad jiems teks pradėti naują programą.

"JAV oro pajėgų kalbos apie būtinybę sukurti naujus lengvuosius naikintuvus yra tylus pripažinimas, kad F-35 "Lightning II" lėktuvų programa žlugo", — sakoma straipsnyje.

Be to, kaip teigia straipsnio autoriai, net jei Amerikos oro pajėgos vis dėlto taip bando, yra didelė tikimybė, kad scenarijus pasikartos, ir naujasis naikintuvas nepakeis F-16, tačiau vėl pasirodys esąs toks pat brangus, nepatikimas ir vidutiniškas kaip F -35.

Tegai:
Rusija, JAV, naikintuvai
Latvija

Latvijos policija ieško žmonių, įtariamų pasikėsinimu nužudyti pareigūną

(atnaujinta 11:16 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Latvijos policija ieško nuotraukose užfiksuotų žmonių, kurie įtariami pasikėsinimu nužudyti pareigūną, praneša Lietuvos policija Facebook paskyroje.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Pranešama, kad praėjusių metų lapkričio 6 dieną, apie 7:06 val. ryto, Daugpilyje Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas pakeliui į tarnybos vietą buvo užpultas dviejų vyrų, kurie kėsinosi jį nužudyti.

Pažymima, kad tyrimo metu nustatyta, jog nuotraukose užfiksuoti asmenys gali būti susiję su įvykdytu nusikaltimu.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją.

Informaciją galima suteikti telefonu Nr. 85 271 9739, el. paštu lkpb.sont2v.3@policija.lt, arba tiesiogiai Latvijos policijai — kipinfo21@vp.gov.lv

Tegai:
policija, Latvija

Nufilmuotas ledonešis Jūros upėje ties Taurage

(atnaujinta 12:38 2021.03.01)
Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis šalies upėse pakilo dviem metrais

Lietuvoje nufilmuotas ledo judėjimas upe prie Tauragės. Vaizdo įrašą Hidrometeorologijos tarnyba paskelbė Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip po atšilimo plūduriuojantys ledo gabalai plaukia upe. Reiškinį pastebėjo pora dešimčių žmonių.

"Gamtos galia ir ankstyvo pavasario garsai. Taip atrodo ledonešis Jūros upėje (ties Taurage)", — rašo pranešime Meteo.lt.

Hidrometeorologijos tarnyba pažymėjo, kad per dvi dienas vandens lygis upėse pakilo dviem metrais.

Pirmadienį kritulių Lietuvoje nenumatoma, dieną temperatūra svyruos nuo keturių iki devynių laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, ledas, upė, pavasaris