JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas, archyvinė nuotrauka

JT generalinis sekretorius palaiko Sluckio raginimą panaikinti vienašales sankcijas

(atnaujinta 09:39 2021.02.17)
Jis pažymėjo, kad sulaukė Rusijos paramos dėl pasaulinių paliaubų siekiant padėti kovoti su COVID-19 pandemija ir paprašė visų tarptautinės bendruomenės narių prisijungti prie greito šio siūlymo įgyvendinimo

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas palaikė Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovo Leonido Sluckio kreipimąsi dėl būtinybės panaikinti vienašališkas sankcijas koronaviruso pandemijos fone, praneša RIA Novosti.

Balandį Sluckis paragino Europos Sąjungos, JAV, Didžiosios Britanijos ir tarpparlamentinių organizacijų politikus atsisakyti apribojimų.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Pranešime teigiama, kad, kilus globalios epidemijos grėsmei, atėjo laikas liautis mąstyti remiantis atgrasymo paradigma ir taip statyti paprastus žmones ant išlikimo slenksčio.

"Aš visiškai sutinku su jūsų nuomone apie tarptautinio bendradarbiavimo poreikį kovojant su kai kuriais šio pasaulinio iššūkio aspektais. Aš raginu JT valstybes nares, įskaitant Rusijos Federaciją, palaikyti viena kitą kovojant su didžiausia mūsų laikų sveikatos krize, finansuojant Visuotinį humanitarinio reagavimo planą, pradėtą ​​įgyvendinti 2020 metų kovo mėnesį", — savo atsakyme teigė Guteresas.

Jis pažymėjo, kad sulaukė Rusijos paramos dėl pasaulinių paliaubų siekiant padėti kovoti su COVID-19 pandemija ir paprašė visų tarptautinės bendruomenės narių prisijungti prie greito šio siūlymo įgyvendinimo.

Guteresas taip pat priminė, kad anksčiau JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Mišelė Bašelė (Michelle Bachelet) reikalavo peržiūrėti plačias sektorių sankcijas šalims, susiduriančioms su koronavirusu, kad būtų išvengta sveikatos sistemų sunaikinimo.

Pats JT generalinis sekretorius kovo 26 dieną laiške G20 vadovams paprašė susilaikyti nuo apribojimų, kurie galėtų pakenkti valstybių galimybėms efektyviai reaguoti į pandemijos iššūkius.

"Aš pakartojau savo raginimą per vėlesnę konferenciją su valstybėmis narėmis kovo 27 dieną. Ketinu ir toliau aktyviai dalyvauti sprendžiant šiuos klausimus viešai ir privačiai. Tikiuosi vyriausybės ir Valstybės Dūmos, Rusijos federalinės asamblėjos palaikymo mūsų bendromis pastangomis kovoti su niokojančia pandemija ir užtikrinti visos žmonijos saugumą bei gerovę", — sakoma Gutereso laiške.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 283 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, sankcijos, Antonio Guterresas, JT Generalinė Asamblėja
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
JT teigė, kad tarp COVID-19 aukų yra daug negalią turinčių žmonių
JT generalinis sekretorius pasisakė prieš neapykantos kurstymą siaučiant pandemijai
Žemė

Mokslininkai prognozuoja žemės atmosferos katastrofą

(atnaujinta 22:12 2021.03.02)
Pasak jų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Žemės atmosfera ateityje praras visą laisvą deguonį. Tokią išvadą padarė japonų mokslininkas iš Toho universiteto Kazumi Ozaki ir jo kolega amerikietis Kristoferis Reinhardas (Christopher Reinhardt) iš Džordžijos technologijos instituto. Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Geoscience".

Žemė
© Photo : NASA/Barry Wilmore

Ekspertai, atsižvelgdami į geologinius, biologinius ir klimato veiksnius, sumodeliavo planetos atmosferos evoliuciją. Todėl jie sužinojo, kad Žemės atmosfera išliks gana stabili maždaug milijardą metų, o po to, per kelis tūkstančius metų, ji liks praktiškai be deguonies.

Pasak mokslininkų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje. Kai šis rodiklis pasieks kritinį tašką, fotosintezės procesas planetoje bus sutrikdytas ir deguonis nustos patekti į atmosferą.

"Biosfera neturės laiko prisitaikyti prie tokių reikšmingų aplinkos pokyčių. Dabar šešėlyje pasislėpęs primityvių anaerobinių mikrobų pasaulis vėl dominuos", — apibendrino mokslininkai.

Tegai:
atmosfera, Žemė
Hyatt viešbutis

"Hyatt Hotels" buvo sukritikuotas dėl "nacių" scenos dizaino

(atnaujinta 20:43 2021.03.02)
Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Amerikos bendrovė "Hyatt Hotels Corporation" sulaukė kritikos bangos po to, kai socialinių tinklų vartotojai įžvelgė pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos scenos dizaine ryšį su nacių simboliais, rašo "New York Post".

Kaip paaiškina leidinys, sekmadienį vykusi Konservatorių politinių veiksmų konferencija (CPAC) įvyko "Hyatt" viešbutyje Orlande, Floridos valstijoje. Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą, kurią Trečiojo reicho naciai naudojo kaip vieną iš simbolių.

Tarp kritikų — aktorė Rosanna Arquette, kuri išpranašavo "Hyatt" viešbučiams "neišvengiamus boikotus", kurie truks ne vienerius metus. Savo ruožtu aktorė Debra Messing išreiškė nuomonę, kad scenos pasirinkimas — "ne atsitiktinumas".

Tuo tarpu pati "Hyatt Hotels Corporation" pareiškė, kad jie išreiškė renginio organizatoriams susirūpinimą, tačiau tie paneigė salės sąryšį su nacių simbolika.

"Sužinoję, kad (konferencijos) CPAC 2021 scenos dizainas sukėlė palyginimus su neapykantos simboliu, mes nedelsdami išreiškėme susirūpinimą susitikimo organizatoriams, kurie griežtai atmetė bet kokį ryšį su tokiais simboliais", — sakoma bendrovės pranešime. Bendrovė teigia, kad sužinojo apie šiuos palyginimus "tik prasidėjus renginiui" ir leido konferencijai tęstis, gavusi iš organizatorių tokio ryšio paneigimą.

CPAC organizatorius ir Amerikos konservatorių sąjungos pirmininkas Metas Šlapas (Matt Schlapp) savo Twitter paskyroje sąmokslo teorijas aplink scenos dizainą pavadino "piktinančia ir šmeižikiška".

CPAC konferencijoje sekmadienį įvyko pirmasis respublikono Donaldo Trampo viešas pasirodymas po pasitraukimo iš prezidento posto. Buvęs Baltųjų rūmų vadovas pareiškė galintis nuspręsti vėl kandidatuoti į prezidento postą. Tačiau jis atsisakė įkurti naują partiją.

Tegai:
naciai, JAV