Turistė Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Europos Komisija įspėja apie kelionių ES ribų riziką

(atnaujinta 18:17 2020.05.13)
Pabrėžiama, kad transporto bendrovės netrukus gali nuspręsti atverti vieną ar kitą kryptį, tačiau epideminė padėtis gali lemti įvairius sprendimus šalyse

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Europos Komisija įspėjo apie kelionių už ES ribų riziką dėl koronaviruso pandemijos dėl nenuspėjamos epidemiologinės padėties pasaulyje, rašo RIA Novosti.

Trečiadienį EK paskelbė rekomendacijas atverti Sąjungos vidaus sienas prieš vasaros turizmo sezoną.

"Kiekvienas, norintis keliauti už Europos ribų, turi išsiaiškinti situaciją savo kelionės tikslo vietoje. Šiame etape raginu būti atsargiems", — Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Valean.

Ji priminė, kad krizės pradžioje ES šalys susidūrė su tuo, kad daugybė piliečių buvo užstrigę nuo Europos Sąjungos nutolusiose šalyse.

"Aš turėjau organizuoti labai sudėtingas procedūras, kad būtų galima juos repatrijuoti", — sakė Valean.

Eurokomisarė pabrėžė, kad transporto bendrovės netrukus gali nuspręsti atverti vieną ar kitą kryptį, tačiau epideminė padėtis gali lemti įvairius sprendimus šalyse.

"Epideminė padėtis pasaulio šalyse skiriasi, nacionalinės valdžios institucijos imasi įvairių priemonių", — perspėjo Valean.

Atsižvelgiant į pandemiją, ES šalys įvedė plataus masto socialinio ir ekonominio gyvenimo draudimus, įskaitant prekybos apribojimus, restoranų ir viešbučių veiklos draudimą, sienų uždarymą, taip pat ir tarp Sąjungos šalių, bei oro ir antžeminių ryšių apribojimus.

Europos Komisija siūlo panaikinti pirmuosius sienų kirtimo apribojimus ES tarp šalių ir regionų, turinčių panašią epideminę situaciją. Trečiųjų šalių piliečių išorinių sienų atvėrimas ir patekimas į Europos Sąjungą planuojamas ribojamųjų priemonių panaikinimo antrame etape, tai yra vėliau. Anksčiau EK rekomendavo pratęsti trečiųjų šalių piliečių "nebūtinų kelionių" draudimą ES iki birželio 15 dienos.

Koronaviruso pandemijos pradžioje keliolika tūkstančių europiečių buvo užstrigę įvairiose pasaulio šalyse dėl nutraukto oro susisiekimo. Europos Komisija skyrė 45 milijonus eurų, kad jie galėtų grįžti. Iš viso į ES šalis iš užsienio grįžo daugiau nei pusė milijono piliečių.

Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
© Sputnik /
Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
Tegai:
kelionės, ES, koronavirusas
Dar šia tema
Pritarta prezidento veto: kelionių organizatoriai grąžins pinigus per 2 savaites
Peterburgo gyventojai po COVID-19 epidemijos planuoja kelionę į Lietuvą
"Novaturas" papasakojo, kaip COVID-19 paveikė kelionių verslą 
Šuo, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie gyvūnų jautrumą skirtingoms koronaviruso rūšims

(atnaujinta 13:54 2020.06.03)
Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Koronavirusų šeimos atstovai yra plačiai paplitę laukinių ir ūkio gyvūnų populiacijose, todėl kreipimosi į veterinarą priežastis yra bet koks gyvūno klinikinės būklės pasikeitimas, pranešama remiantis Rosselchoznadzor spaudos tarnybos pateiktomis medžiagomis.

"Yra keturios koronavirusų šeimos gentys (alfa-koronavirusai, beta-koronavirusai, gama-koronavirusai ir delta-koronavirusai), kurios sukelia įvairias ligas skirtingoms gyvūnų rūšims, daugiausia šiltakraujams, įskaitant žmones ir paukščius“, — teigiama Federalinė valstybės biudžeto institucijos parengtoje medžiagoje.

Visų pirma, naujasis SARS-CoV-2 koronavirusas, sukeliantis infekciją, žinomą kaip COVID-19, priklauso beta koronavirusams.

Naujausi Nyderlandų audinių ūkių tyrimai parodė, kad tam tikromis sąlygomis gali kilti žmonių užsikrėtimo sąlytis su užkrėstomis audinėmis, tačiau šiuo metu nereikia atlikti tyrimų su gyvūnais dėl COVID-19, pabrėžia mokslininkai.

Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu.

Medžiagoje teigiama, kad sergančiam gyvūnui antivirusinis ir simptominis gydymas atliekamas prieš pasveikimą. Pagrindinė gydymo priemonė yra izoliacija sulaikymo vietoje ir kontakto su kitais žmonėmis bei gyvūnais prevencija.

Norint apsaugoti augintinį nuo infekcijos, būtina atsisakyti glaudaus kontakto su asmeniu, esančiu infekcijos židiniuose, savininko ligos atveju, perduoti priežiūros pareigas kitiems šeimos nariams, taip pat laikytis bendrų asmeninės higienos taisyklių.

Kaip bendrąsias žemės ūkio gyvūnų saugos priemones, mokslininkai rekomenduoja užkirsti kelią glaudžiam žmonių kontaktui su gyvūnais ir tarp gyvūnų gyvulių laikymo vietose bei leisti dirbti tik sveikiems darbuotojams.

Tokias pat griežtas higienos taisykles rekomenduojama laikytis kailių fermose, cirkuose, zoologijos soduose ir delfinariumuose, gatvių gyvūnų veisimo lopšeliuose ir prieglaudose.

Ekspertai primena, kad remiantis oficialia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos pozicija, šiuo metu nėra įrodymų, kad COVID-19 gali užsikrėsti žmonės iš kompanionų gyvūnų (šunų, kačių), o liga plinta daugiausia dėl tiesioginio viruso perdavimo tarp žmonių ataskaita.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, gyvūnai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams
Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas Floido mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina

(atnaujinta 21:43 2020.06.03)
Riaušės Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Amerikiečio George'o Floydo mirtis yra baisi ir neatleistina, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Vorošilovas.

"Tai, kas įvyko JAV, yra siaubinga ir neatleistina. Mes stebėjome, kas vyksta per ekranus. Žinoma, protestas turi vykti teisėtai ir tinkamai", — sakė Džonsonas, atsakydamas į opozicijos lyderio Keirio Starmerio prašymą pakomentuoti George'o Floydo mirtį JAV.

Škotijos nacionalistų frakcijos vadovas Ianas Blackfordas paklausė ministro pirmininko, ką jis pasakė JAV prezidentui Donaldui Trampui dėl Floydo mirties.

"Ar galite pasakyti, kad tamsiaodžių gyvybė yra svarbi?" — tarė Blackfordas.

"Žinoma, tamsiaodžių gyvybė yra svarbi. Yra tik vienas paaiškinimas — protestai turi būti taikūs", — atsakė ministras pirmininkas.

Blackfordas pareiškė, kad Džonsonas ignoravo prašymą pasakyti, kokiomis sąlygomis jis aptarė Floydo mirtį su Trampu ir paklausė, ar vyriausybė peržiūrės JAV policijos įrangos ir įrangos tiekimo sąlygas, kad būtų galima išsklaidyti demonstracijas.

"Mielai apsvarstyčiau šį klausimą, tačiau visas eksporto procedūras reglamentuoja instrukcijos ir Didžioji Britanija taikliausiai traktuoja eksporto problemas pasaulyje", — teigė Džonsonas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
Donaldas Trampas, protestai, JAV, Borisas Džonsonas
Dar šia tema
Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos