Naftos tanklaivis Stolt Fulmar, archyvinė nuotrauka

"Bloomberg" praneša apie problemas, susijusias su Saudo Arabijos naftos iškrovimu JAV

(atnaujinta 18:37 2020.05.13)
Kovo pradžioje naftos kainos smuko, nes smarkiai sumažėjo paklausa dėl koronaviruso pandemijos, taip pat žlugus OPEC+ sandoriui

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Saudo Arabijos aukštos klasės dujovežiai susidūrė su naftos iškrovimo JAV problema, pranešė "Bloomberg".

Agentūra pažymėjo, kad dėl to, jog trūksta laivų žaliavoms gabenti į sausumą, tanklaiviai uostuose būna daug ilgiau nei įprastai.

Pavyzdžiui, vienas iš jų į uostą atvyko gegužės 1 dieną, tačiau iki šiol jis buvo iškrautas tik pusiau.

Padėtį pablogino padidėjęs žalios naftos tiekimas Meksikos įlankai. Pasak BIMCO pramonės grupės vyriausiojo laivybos analitiko Piterio Sando, maždaug prieš mėnesį ten buvo išsiųsti 18 aukštos klasės dujovežiai, paprastai jų skaičius neviršija septynių.

Kovo pradžioje naftos kainos smuko, nes smarkiai sumažėjo paklausa dėl koronaviruso pandemijos, taip pat žlugus OPEC+ sandoriui.

Balandžio viduryje aljanso nariai sudarė naują susitarimą ir susitarė sumažinti produkciją gegužę ir birželį 9,7 mln. barelių per dieną, antrąjį metų pusmetį — 7,7 mln., o iki 2022 metų balandžio pabaigos — 5,8 mln.

Susitarimas įsigaliojo gegužės 1 dieną, tačiau, pasak Tarptautinės energetikos agentūros, jis negalės kompensuoti sumažėjusios paklausos, kuri šiais metais bus rekordinė. Dėl naftos pertekliaus, kaip anksčiau rašė "Financial Times", gamintojai pradėjo jį sandėliuoti ne tik tanklaiviuose, bet ir mažuose laivuose.

Tegai:
JAV, Saudo Arabija, nafta
Dar šia tema
"Orlen Lietuva" patyrė daugiamilijoninius nuostolius dėl COVID-19
Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Saudo Arabijos nafta Baltarusijai
Šuo, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie gyvūnų jautrumą skirtingoms koronaviruso rūšims

(atnaujinta 21:49 2020.06.03)
Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra nustatyti kvėpavimo takų ligų, kurias sukelia koronavirusas, požymiai, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Koronavirusų šeimos atstovai yra plačiai paplitę laukinių ir ūkio gyvūnų populiacijose, todėl kreipimosi į veterinarą priežastis yra bet koks gyvūno klinikinės būklės pasikeitimas, pranešama remiantis Rosselchoznadzor spaudos tarnybos pateiktomis medžiagomis.

"Yra keturios koronavirusų šeimos gentys (alfa-koronavirusai, beta-koronavirusai, gama-koronavirusai ir delta-koronavirusai), kurios sukelia įvairias ligas skirtingoms gyvūnų rūšims, daugiausia šiltakraujams, įskaitant žmones ir paukščius“, — teigiama Federalinė valstybės biudžeto institucijos parengtoje medžiagoje.

Visų pirma, naujasis SARS-CoV-2 koronavirusas, sukeliantis infekciją, žinomą kaip COVID-19, priklauso beta koronavirusams.

Naujausi Nyderlandų audinių ūkių tyrimai parodė, kad tam tikromis sąlygomis gali kilti žmonių užsikrėtimo sąlytis su užkrėstomis audinėmis, tačiau šiuo metu nereikia atlikti tyrimų su gyvūnais dėl COVID-19, pabrėžia mokslininkai.

Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu.

Medžiagoje teigiama, kad sergančiam gyvūnui antivirusinis ir simptominis gydymas atliekamas prieš pasveikimą. Pagrindinė gydymo priemonė yra izoliacija sulaikymo vietoje ir kontakto su kitais žmonėmis bei gyvūnais prevencija.

Norint apsaugoti augintinį nuo infekcijos, būtina atsisakyti glaudaus kontakto su asmeniu, esančiu infekcijos židiniuose, savininko ligos atveju, perduoti priežiūros pareigas kitiems šeimos nariams, taip pat laikytis bendrų asmeninės higienos taisyklių.

Kaip bendrąsias žemės ūkio gyvūnų saugos priemones, mokslininkai rekomenduoja užkirsti kelią glaudžiam žmonių kontaktui su gyvūnais ir tarp gyvūnų gyvulių laikymo vietose bei leisti dirbti tik sveikiems darbuotojams.

Tokias pat griežtas higienos taisykles rekomenduojama laikytis kailių fermose, cirkuose, zoologijos soduose ir delfinariumuose, gatvių gyvūnų veisimo lopšeliuose ir prieglaudose.

Ekspertai primena, kad remiantis oficialia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos pozicija, šiuo metu nėra įrodymų, kad COVID-19 gali užsikrėsti žmonės iš kompanionų gyvūnų (šunų, kačių), o liga plinta daugiausia dėl tiesioginio viruso perdavimo tarp žmonių ataskaita.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, gyvūnai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams
Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas Floido mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina

(atnaujinta 21:48 2020.06.03)
Riaušės Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Amerikiečio Džordžo Floido mirtis yra baisi ir neatleistina, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Vorošilovas.

"Tai, kas įvyko JAV, yra siaubinga ir neatleistina. Mes stebėjome, kas vyksta, per ekranus. Žinoma, protestas turi vykti teisėtai ir tinkamai", — sakė Džonsonas, atsakydamas į opozicijos lyderio Keirio Starmerio prašymą pakomentuoti Džordžo Floido mirtį JAV.

Škotijos nacionalistų frakcijos vadovas Ianas Blekfordas (Ian Blackford) paklausė ministro pirmininko, ką jis pasakė JAV prezidentui Donaldui Trampui dėl Floido mirties.

"Ar galite pasakyti, kad tamsiaodžių gyvybė yra svarbi?" — tarė Blekfordas.

"Žinoma, tamsiaodžių gyvybė yra svarbi. Yra tik vienas paaiškinimas — protestai turi būti taikūs", — atsakė ministras pirmininkas.

Blekfordas pareiškė, kad Džonsonas ignoravo prašymą pasakyti, kokiomis sąlygomis jis aptarė Floido mirtį su Trampu, ir paklausė, ar vyriausybė peržiūrės JAV policijos įrangos ir įrangos tiekimo sąlygas, kad būtų galima išsklaidyti demonstracijas.

"Mielai apsvarstyčiau šį klausimą, tačiau visas eksporto procedūras reglamentuoja instrukcijos ir Didžioji Britanija tinkamai traktuoja eksporto problemas pasaulyje", — teigė Džonsonas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
Donaldas Trampas, protestai, JAV, Borisas Džonsonas
Dar šia tema
Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos