Angela Merkel

Merkel plėtos gerus santykius su Rusija

(atnaujinta 20:06 2020.05.13)
Vakarų šalys kaltina Rusiją dėl kibernetinių išpuolių prieš jų infrastruktūrą. Maskva atmeta šiuos kaltinimus kaip nepagrįstus

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad sieks plėtoti santykius su Rusija, tačiau Rusijos Federacijai priskirtas įsilaužėlių išpuolio prieš Bundestagą atvejis šio proceso nepalengvina, praneša RIA Novosti.

"Deja, mano pateiktas vertinimas nėra naujas. Yra daug aspektų. Rusija turi strategiją, kuriai turime būti dėmesingi ir kartu ją atremti, ji apima kibernetinę sferą, faktų iškraipymą. Tai ne atsitiktiniai dalykai, o strategija", — sakė A. Merkel, atsakydama į Bundestago deputatų klausimus.

"Aš plėtosiu gerus santykius su Rusija, nes manau, kad yra priežastis plėtoti diplomatinius santykius, tačiau tai, be abejo, nesupaprastina situacijos", — pridūrė ji.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Gegužės pradžioje paskelbtas vokiečių leidinys "Spiegel" pranešė, kad įsilaužėliai 2015 metais per išpuolį prieš Bundestagą įsilaužė į dvi pašto dėžutes, kuriose buvo susirašinėjimas iš Merkel parlamento kabineto nuo 2012 iki 2015 metų.

Anksčiau "Süddeutsche Zeitung", nenurodydamas informacijos šaltinio, pranešė, kad Vokietijos federalinė prokuratūra išleido tarptautinį arešto orderį Rusijos piliečiui Dmitrijui Badinui, kuris įtariamas dalyvavęs kibernetiniame išpuolyje prieš Bundestagą 2015 metais.

Anot leidinio, Badino taip pat ieško JAV FTB, Amerikos tyrėjai jį priskiria septynių rusų grupei, įtariamai kibernetiniais išpuoliais, FTB mano, kad jis yra Rusijos karinės žvalgybos darbuotojas.

Vakarų šalys reguliariai kaltina Rusiją dėl kibernetinių išpuolių prieš jų infrastruktūrą. Maskva atmeta šiuos kaltinimus kaip nepagrįstus.

Tegai:
santykiai, Vokietija, Rusija, Angela Merkel
Dar šia tema
Putinas telefonu kalbėjosi su Merkel
Merkel tapo išdavystės auka: Vokietija praranda trilijonus
Asandžą palaikantys protestuotojai

Trampas nesuteikė malonės Asandžui ir Snoudenui

(atnaujinta 09:31 2021.01.20)
Iš viso Donaldas Trampas suteikė malonę 73 žmonėms ir pakeitė bausmę dar 70 žmonių

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas nesuteikė malomės "WikiLeaks" įkūrėjui Džulianui Asandžui ir buvusiam Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) bei Centrinės žvalgybos agentūros (CŽV) darbuotojui Edvardui Snoudenui, rodo asmenų, kuriems prezidentas suteikė malonę, sąrašas, kurį išplatino Baltieji rūmai.

Nepaisant informacijos iš daugelio žiniasklaidos priemonių, sąraše taip pat nebuvo nei paties Trampo, nei jo šeimos narių, nei advokato Rudžio Džiulianio.

"Bloomberg" anksčiau pranešė, kad Trampas parengė platų sąrašą asmenų, kuriuos tikisi atleisti prieš palikdamas pareigas, kuriame tikriausiai buvo ir jis pats, taip pat jo artimieji, draugai ir du garsūs reperiai.

"The New York Times" taip pat pranešė, kad Trampas aptarė galimybę suteikti malonę prieš pasibaigiant prezidento kadencijai sausio 20 dieną.

JAV prezidento malonės negalima apskųsti. Daugelis prezidentų pasinaudojo šia galia, kad panaikintų nuteistųjų, įskaitant jų politinius rėmėjus, baudžiamąjį persekiojimą.

2010 metais Švedijoje dėl seksualinio priekabiavimo ir išprievartavimo kaltinamas Asandžas nuo 2012 metų birželio slapstėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, bijodamas ekstradicijos. 2019 metų balandžio mėnesį jis buvo sulaikytas JAV prašymu. Nuo to laiko Asandžas buvo laikomas Belmaršo griežčiausio režimo kalėjime.

Posėdžiai dėl ekstradicijos prasidėjo 2019 metų gegužės 2 dieną. Netrukus po to JAV valdžia paskelbė pareiškusi naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei Asandžas bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų.

Sausio 4 dieną Londono centrinio baudžiamojo teismo teisėja Vanessa Baraitser atsisakė išduoti Asandžą JAV valdžios institucijoms, Amerikos advokatai teigė, kad jie ginčys šį sprendimą. Sausio 6 dieną Vestminsterio magistratų teismas atsisakė paleisti Asandžą už užstatą ir jis liks kalėjime, kol laukia JAV apeliacijos dėl jo ekstradicijos.

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Prašymas buvo atmestas motyvuojant tuo, kad jis anksčiau pažeidė paleidimo sąlygas. Teismas atmetė visus ankstesnius advokatų prašymus tuo pačiu pagrindu.

2013 metų birželio mėnesį Snoudenas sukėlė didelį tarptautinį skandalą, laikraščiams "The Washington Post" ir "The Guardian" perdavęs daugybę įslaptintos medžiagos apie JAV ir JK žvalgybos tarnybų stebėjimo programas internete. Po to jis išskrido į Honkongą, o iš ten — į Maskvą, kur kurį laiką praleido Šeremetjevo oro uosto tranzito zonoje. Po daugelio kitų šalių atsisakymo Rusija suteikė Snoudenui laikiną prieglobstį metams su sąlyga, kad jis nutrauks savo veiklą prieš JAV.

2014 metų rugpjūčio mėnesį Snoudenas gavo trejų metų leidimą gyventi Rusijoje, kuris leidžia jam keliauti ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Vėliau Snoudenui buvo išduotas neterminuotas leidimas gyventi Rusijoje. Tuomet Snoudenas Twitter'yje parašė, kad nusprendė kreiptis dėl dvigubos JAV ir Rusijos pilietybės.

Tegai:
malonė, Edvardas Snoudenas, Džulianas Asandžas
Dujotiekio Nord Stream-2 vamzdžiai, archyvinė nuotrauka

Kremlius sureagavo į naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"

(atnaujinta 09:27 2021.01.20)
Anksčiau buvo pranešta, kad JAV paskelbė apie sankcijų taikymą laivui "Fortuna", kuris dalyvauja užbaigiant "Nord Stream-2", taip pat jo savininkei — bendrovei "KBT-Rus"

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas naujas sankcijas, kurias JAV įvedė "Nord Stream-2" vamzdyno klojimo laivui, priminė, kad Maskva apgailestauja dėl spaudimo projektui.

Anksčiau buvo pranešta, kad JAV paskelbė apie sankcijų taikymą laivui "Fortuna", kuris dalyvauja užbaigiant "Nord Stream-2", taip pat jo savininkei — bendrovei "KBT-Rus".

"Ryte per konferencinį pokalbį atsakiau į panašų klausimą", — RIA Novosti sakė Peskovas.

Tada prezidento atstovas spaudai sakė, kad projektas ir toliau susiduria su dideliu neteisėtu JAV spaudimu. Jis pažymėjo, kad Rusijos Federacija dėl to apgailestauja ir toliau atidžiai stebi padėtį, "siekdama tęsti nuoseklų darbą užbaigiant šį projektą".

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat nemažai Europos šalių.

Sausio 1 dieną JAV Senatas balsavo už gynybos biudžetą 2021 metams. Dokumente, be kita ko, numatyta išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2".

Gruodžio mėnesį Vokietijos vandenyse buvo baigta statyti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio atkarpa. Dabar būtina pakloti atkarpą Danijos vandenyse, remiantis preliminariais žiniasklaidos vertinimais, jos ilgis sieks apie 150 kilometrų.

Dėl naujų JAV apribojimų Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas - Germanischer Lloyd" (DNV GL), Šveicarijos bendrovė "Zurich Insurance" ir Danijos bendrovė "Ramboll" atsisakė bendradarbiauti su "Nord Stream-2".

Tegai:
JAV, Rusija, Kremlius, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas prognozuoja "Nord Stream-2" ateitį prie Lašeto
Vokietijos valdžia pakomentavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream 2"
"Akivaizdi gudrybė": naujas Vokietijos ir JAV ginčų dėl "Nord Stream-2" etapas
50 eurų

Vilniuje vyras degalinės kasos pavogė 50 eurų

(atnaujinta 09:40 2021.01.20)
Policija pranešė, kad incidentas įvyko antradienio naktį. Nusikaltimo metu nepažįstamas vyriškis grasino peiliu

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniuje nepažįstamas asmuo degalinėje iš kasos pagrobė 50 eurų, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko sausio 19 dieną, antradienį, apie 04:10, Savanorių prospekte. Į degalinę užėjo nepažįstamas vyriškis, jis grasino peiliu.

Tada jis iš kasos pavogė 50 eurų ir pasišalino.

Kitos detalės ir aplinkybės nežinomos.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tegai:
vagystė, Vilnius, policija
Dar šia tema
Klaipėdos VPK prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes
Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos už darbą karantino metu
Lazdijų rajone dėl įtarimų korupcija buvo atleistas tyrėjas