Vokietijos ambasadorius Maskvoje Geza Andreasas fon Gairas

Vokietijos diplomatas pabrėžė doro požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją svarbą

(atnaujinta 11:00 2020.05.14)
Vokietijos ambasadorius pažymėjo, kad Vokietija turėtų prisiminti tai, kas buvo padaryta, be jokių "pagražinimų"

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Vokietijos ambasadorius Maskvoje Geza Andreasas fon Geiras (Géza Andreas von Geyr) pabrėžė sąžiningo požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją svarbą ir pareiškė, kad reikia perduoti istorinę atmintį apie jį jaunesnėms kartoms, praneša RIA Novosti

Немецкие солдаты сдаются в плен
© Sputnik / Александр Становов

"Prisimindami baisų istorijos puslapį, mes išmokome labai reikšmingą pamoką iš praeities: supratimą apie mūsų istorinę atsakomybę, atsakomybės už tai, kad pradėjome šį baisų karą ir už tai, kad pradėjome Holokaustą, įsisąmoninimą. Mums pamoka taip pat ir tai, kad mes turime prisiminti, kiek daug sielvarto mes atnešėme buvusios Sovietų Sąjungos tautoms", — pasakė ambasadorius "online" diskusijoje tema "Negyjančios žaizdos ir nauji horizontai — 75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės".

Diplomatas taip pat pareiškė, kad Vokietija turėtų prisiminti, kas buvo padaryta, be jokių "pagražinimų".

"Ir mums reikia perduoti šiuos prisiminimus jaunajai kartai, kad ji žinotų, kas buvo ir kas niekada neturi pasikartoti. Mes taip pat išmokome, kad labai svarbus sąžiningas požiūris į istoriją, kad vykdytojai ir aukos nebūtų sukeisti vietomis. Tai labai svarbu, jei mes esame suinteresuoti tuo, kad mumis tikėtų", — paaiškino ambasadorius.

Tegai:
Vokietija, Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
TSRS invazija: Pentagonas pateikė savo Antrojo pasaulinio karo versiją
Vokietija nusprendė "pažaboti" istorinius Rytų Europos karus su Rusija
Vokietija neleis rusofobams iškreipti Pergalės dienos
Donaldas Trampas

Trampas įsipareigoja pateikti ieškinį dėl falsifikacijos rinkimuose

(atnaujinta 18:45 2020.11.24)
Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti"

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį pažadėjo, kad netrukus bus iškelta didelė byla, kurioje paaiškės rinkimų sukčiavimo detalės.

"Netrukus bus pateiktas mūsų didžiulis ieškinys, atskleidžiantis smulkiausias detales apie visus rinkimų sukčiavimus ir dar daugiau. Apgaulingi rinkimai!" — rašė jis savo Twitter.

Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti".

"Jie 100% teisūs, bet mes kovojame iš visų jėgų", — pridūrė prezidentas.

Apklausa buvo atlikta 2020 metų lapkričio 10–19 dienomis. Dalyvavo 1500 rinkėjų visoje šalyje, paklaida yra 2,5%.

Anksčiau JAV federalinės vyriausybės Generalinių paslaugų biuras de facto pripažino demokratų kandidatą Džo Baideną rinkimų nugalėtoju ir paskelbė apie savo pasirengimą pradėti valdžios perdavimą. Trampas dar kartą atsisakė pripažinti pralaimėjimą rinkimuose, tačiau patvirtino, kad davė įsakymą "daryti tai, kas būtina", jog būtų įgyvendinti "originalūs protokolai" perduodant valdžią.

Donaldo Trampo advokatai jau pateikė ieškinius ginčydami balsų skaičiavimo procedūros teisėtumą ar rinkimų rezultatus, tačiau iki šiol nė viena iš pretenzijų nebuvo patenkinta.

Kito JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
prezidento rinkimai, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano
Antrą kartą žengti į atvirą dangų. Ar Baidenas grįš prie sutarčių su Rusija
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Kremlius paaiškino, kodėl Putinas dar nepasiskiepijo nuo koronaviruso

(atnaujinta 09:06 2020.11.25)
Pasak Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus, Putinas galės pasiskiepyti, kai tik prasidės masinė vakcinacija

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negali dalyvauti vakcinacijos nuo koronaviruso procese kaip savanoris, o masinė gyventojų imunizacija dar neprasidėjo, sakė Rusijos vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Mes dar nepradėjome plačios vakcinacijos, o kaip savanoris, žinoma, valstybės vadovas negali dalyvauti skiepijime. Tiesiog jis, būdamas valstybės vadovas, negali dalyvauti kaip savanoris — tai neįmanoma", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kodėl Putinas dar nenusprendė pasiskiepyti nuo COVID-19.

Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova sakė, kad masinė Rusijos gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso prasidės 2021 metais, ir bus savanoriška, cituoja  ją RIA Novosti.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Георгий Зимарев

Anot jos, į apyvartą jau išleista daugiau nei 117 tūkstančių vakcinos "Sputnik V" dozių. Iki metų pabaigos planuojama pagaminti daugiau nei 2 milijonus dozių.

Prieš kelias dienas Sveikatos apsaugos ministerijos vaikų medicinos ir akušerijos tarnybos direktorė Jelena Bajbarina teigė, kad trečiasis "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso klinikinių tyrimų etapas rodo ypač didelį jos efektyvumą.

"Sputnik V" yra pirmoji Rusijos vakcina nuo koronaviruso. Tai yra adenovirusinis preparatas, sukurtas remiantis kitu adenovirusu, į kurį įterpiamas koronaviruso genas. Patekęs į ląsteles, jose susidaro baltymai, kurie sukelia imunitetą ir skatina antikūnų vystymąsi.

Per pastarąją parą Rusijoje buvo nustatyti 24 326 nauji koronaviruso atvejai, 23 226 pasveikusieji buvo išrašyti ir 491 žmogus mirė.

 

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

 

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas, koronavirusas, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Rusiška vakcina nuo COVID-19 bus pigesnė už Vakarų vakcinas, žada gamintojas
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
PSO papasakojo apie Rusijos ir ES bendradarbiavimą vakcinos "Sputnik V" srityje
Eilė Beniakonyse (Šalčininkuose), lapkričio 25 d.

Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis sunkvežimių

Tokia situacija pastebima jau antrą savaitę. Taip pat eilės susidarė Latvijos ir Lenkijos kryptimis, tačiau automobilių srautas ten mažesnis

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė didelės sunkvežimių eilės, tai patvirtina Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

Tokia situacija pastebima jau antrą savaitę.  Tuo pačiu metu automobilių skaičius svyruoja apie tūkstantį.

8:00 valandos duomenimis, į Lietuvą negali patekti daugiau kaip 990 sunkiasvorių sunkvežimių.

Didžiausios eilės susidarė "Kamenny Log" (Medininkų) patikros punkte, kuriame stovi daugiau nei 230 sunkvežimių. Beniakonyse (Šalčininkuose) eilėje laukia daugiau nei 210 sunkvežimių, o Privalkoje (Raigarde) — daugiau nei 170 sunkvežimių. Patikros punkte "Kotlovka" ("Lavoriškės") - išvykimo laukia daugiau nei 380 sunkvežimių.

Iš Latvijos į Baltarusiją negali įvažiuoti daugiau nei 460 sunkvežimių, o į Lenkiją - daugiau nei 110. Ukrainos kryptimi eilių nėra.

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje periodiškai kaupiasi sunkvežimių eilės, dažniausiai savaitgaliais ir švenčių dienomis. Paprastai į respubliką negali patekti šimtai sunkvežimių, jiems tenka laukti labai ilgai. Panaši situacija pastebima ir link Latvijos bei Lenkijos iš Baltarusijos, tačiau eilių yra mažiau.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių
Pasieniečiai Nemune aptiko vaistus ir tuščias jų pakuotes
Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus