Vokietijos ambasadorius Maskvoje Geza Andreasas fon Gairas

Vokietijos diplomatas pabrėžė doro požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją svarbą

(atnaujinta 11:00 2020.05.14)
Vokietijos ambasadorius pažymėjo, kad Vokietija turėtų prisiminti tai, kas buvo padaryta, be jokių "pagražinimų"

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Vokietijos ambasadorius Maskvoje Geza Andreasas fon Geiras (Géza Andreas von Geyr) pabrėžė sąžiningo požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją svarbą ir pareiškė, kad reikia perduoti istorinę atmintį apie jį jaunesnėms kartoms, praneša RIA Novosti

Немецкие солдаты сдаются в плен
© Sputnik / Александр Становов

"Prisimindami baisų istorijos puslapį, mes išmokome labai reikšmingą pamoką iš praeities: supratimą apie mūsų istorinę atsakomybę, atsakomybės už tai, kad pradėjome šį baisų karą ir už tai, kad pradėjome Holokaustą, įsisąmoninimą. Mums pamoka taip pat ir tai, kad mes turime prisiminti, kiek daug sielvarto mes atnešėme buvusios Sovietų Sąjungos tautoms", — pasakė ambasadorius "online" diskusijoje tema "Negyjančios žaizdos ir nauji horizontai — 75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės".

Diplomatas taip pat pareiškė, kad Vokietija turėtų prisiminti, kas buvo padaryta, be jokių "pagražinimų".

"Ir mums reikia perduoti šiuos prisiminimus jaunajai kartai, kad ji žinotų, kas buvo ir kas niekada neturi pasikartoti. Mes taip pat išmokome, kad labai svarbus sąžiningas požiūris į istoriją, kad vykdytojai ir aukos nebūtų sukeisti vietomis. Tai labai svarbu, jei mes esame suinteresuoti tuo, kad mumis tikėtų", — paaiškino ambasadorius.

Tegai:
Vokietija, Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
TSRS invazija: Pentagonas pateikė savo Antrojo pasaulinio karo versiją
Vokietija nusprendė "pažaboti" istorinius Rytų Europos karus su Rusija
Vokietija neleis rusofobams iškreipti Pergalės dienos
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams veiksmus per protestus Vašingtone

(atnaujinta 11:08 2020.06.07)
Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  JAV prezidentas Donaldas Trampas dėkoja policijai, Nacionalinei gvardijai ir JAV slaptajai tarnybai už veiksmus Vašingtone per protestus, kilusius dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties sulaikymo metu, rašo RIA Novosti.

Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių.

"Kolumbijos rajone susirinko kur kas mažiau žmonių, nei tikėtasi. Nacionalinė gvardija, Slaptoji tarnyba ir Kolumbijos apygardos policija atliko puikų darbą. Ačiū!" — Trampas parašė savo "Twitter" puslapyje.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį Vašingtone surengta daugybė tūkstančių mitingų prieš rasizmą ir policijos smurtą, siekiant prisiminti

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев
Mineapolyje nužudytą afroamerikietį George'ą Floydą. Buvo pažymėta, kad šeštadienio renginiai Amerikos sostinėje vyko taikiai.
Anksčiau protestų ir riaušių banga nuslūgo po JAV miestus po mirties Mineapolyje, Floydo policijos rankose. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floydui, numušė jį ir nukrito ant jo trijų, vienas iš jų žingsniavo jam ant kaklo keliu. Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nusiramina. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
Vašingtonas, Amerika
Dar šia tema
Trampas: Vašingtonas pirmadienį buvo "saugiausia vieta Žemėje"
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija