Kijevas

Ukrainoje atskleista nauja TVF apgaulė

(atnaujinta 20:11 2020.05.14)
Rados deputato teigimu, pagal naują programą TVF Ukrainai suteiks skolą, kuri nėra skirta plėtrai

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) vėl apgavo Ukrainą, pareiškė frakcijos Aukščiausiojoje Radoje "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" pirmininkas Vadimas Rabinovičius kanalo "NewsOne" eteryje.

Zelenskis ir Makronas aptarė situaciją dėl koronaviruso
© Sputnik / Григорий Сысоев

"Mes vėl buvome apgauti, nes paskolos iš Tarptautinio valiutos fondo suteikimo taisyklės tiesiog buvo pakeistos. Paskola "stand-by", kuri dabar išgalvota, — tai iš viso yra paskola, kuri nėra skirta plėtrai. Mums pagal naują programą duos pinigus tik palūkanoms, kurias mes jiems skolingi, išmokėti. Tai reiškia, jie duos mums pinigų, kad mes iškart jiems atiduotume šiuos pinigus", — pasakė Rabinovičius.

Jis pripažino, kad jei anksčiau klydo, kad prezidento Vladimiro Zelenskio partija "Tautos tarnas" gali būti progresyvi, dabar jis supranta, kad jų programa yra "griaunanti, vienijanti Porošenką ir vieningą Ukrainos naikinimo frontą".

"Liūdna diena Ukrainos istorijoje. Eilinė liūdna diena daugeliu aspektų. Ji liūdna pirmiausia todėl, kad dar kartą įveikėme dar vieną dugną. Nemanau, kad šiandien pasaulyje yra šalių, kurioms TVF skiria daugiau dėmesio, nes nėra nė vienos šalies pasaulyje, kuri būtų pasirengusi taip įlinkti; nėra nė vieno pavyzdžio pasaulyje, kad būtų įmanoma taip palenkti valstybę, griaunant jos pamatus, griaunant jos konstituciją", — pasiskundė deputatas.

Anksčiau fondo atstovas spaudai Džeris Raisas pareiškė, kad TVF šiuo metu diskutuoja su Ukraina apie naują pusantrų metų paskolų programą kovai su koronaviruso pandemijos padariniais. Ukrainos finansų ministerija pranešė, kad vyriausybė planuoja baigti derybas su TVF dėl naujos programos šią savaitę, jos formatas vis dar svarstomas.

Finansų ministras Sergejus Marčenka pareiškė, kad Kijevas negalės tęsti derybų su TVF dėl finansavimo programos "stand-by", nepriėmęs bankų reguliavimo įstatymo. Anot jo, Ukraina aptaria su TVF finansavimo programą "stand-by", kurios vertė siekia 5 milijardus dolerių 2020–2021 m.

Viena iš sąlygų, kad būtų tęsiamas Kijevo bendradarbiavimas su TVF, yra vadinamojo bankų įstatymo priėmimas, kuris sureguliuos nemokių bankų išvedimą iš rinkos ir neleis jų grąžinti buvusiems savininkams. Trečiadienį Rada priėmė įstatymo projektą neeiliniame posėdyje, dokumentą parėmė 270 parlamentarų, reikalingas minimumas turėjo būti 226 balsai. Visų pirma dėl naujojo įstatymo nebus įmanoma grąžinti "Privatbank" jo buvusiam savininkui Igoriui Kolomoiskiui. Šį dokumentą dar turi pasirašyti prezidentas.

Tegai:
paskola, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukraina
Ligoninė, archyvinė nuotrauka

Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas

(atnaujinta 08:37 2020.06.05)
Skelbiama, kad taikomas gydymo metodas sustiprina antivirusinio ir antibakterinio gydymo poveikį, taip pat sumažina jo šalutinį poveikį

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Maskvos Sklifosovskio greitosios medicinos pagalbos institutas taiko eksperimentinį metodą, kaip gydyti COVID-19 hiperbariniu deguonimi (HBD), 25 pacientams jau buvo atlikta daugiau kaip 100 tokių seansų, pranešama oficialiame Rusijos sostinės vyriausybės tinklalapyje.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Procedūra siekiama stengtis išvengti paciento prijungimo prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato. HBD sesijos atliekamos kartu su kita terapija", — teigė Sklifosovskio instituto kovos su koronaviruso infekcija klinikinio komiteto narys Sergejus Petrikovas.

Jau baigtos 108 sesijos. Sklifosovskio greitosios medicinos pagalbos institutas — pirmoji medicinos įstaiga Rusijoje, įdiegusi šią gydymo metodiką pacientams, sergantiems COVID-19, gydyti.

"Gydytojai sako, kad pacientai po sesijų jaučiasi geriau, mažėja dusulys ir padidėja deguonies kiekis kraujyje. Be to, hiperbarinis deguonis sustiprina antivirusinio ir antibakterinio gydymo poveikį, taip pat sumažina jo šalutinį poveikį. Visa tai prisideda prie pacientų sveikimo", — rašoma pranešime.

Per visą laiką Maskvoje buvo nustatyta daugiau kaip 189 tūkst. koronavirusinės infekcijos atvejų, jau išgydyta 94,7 tūkst. pacientų, mirė 2806 žmonės.

Per praėjusią dieną 85 Rusijos regionuose buvo nustatytas 8831 naujas užsikrėtimo atvejis, tarp jų 3 374 (38,2 %) be klinikinių požymių. Iš viso 85 Rusijos regionuose buvo nustatyti 441 108 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Maskva, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vakarai kaltina Rusiją manipuliavimu koronaviruso statistika
JT generalinis sekretorius paragino visiems užtikrinti vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Автомобиль литовской полиции, архивное фото

Naujojoje Akmenėje moteris sulaikymo metu kando policijos pareigūnui į ranką

(atnaujinta 09:14 2020.06.05)
Viešosios tvarkos pažeidėjai buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, moteris uždaryta į areštinę

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Naujojoje Akmenėje neblaivi moteris kando Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui, rašoma policijos įvykių suvestinėje.

Incidentas įvyko birželio 4 dieną popiet. Gimusi 1979 metais moteris buvo sulaikoma dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Policijos pareigūnams ją sulaikant neblaivi (2,44 prom.) moteris kando pareigūnui į ranką.

Įtariamoji uždaryta į areštinę. Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius — viešosios tvarkos pažeidimas ir pasipriešinimas valstybės tarnautojui.

Tegai:
neblaivumas, sulaikymas, policija
Dar šia tema
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
URC neblaivų prieglobsčio prašytoją VSAT pareigūnai tramdė antrankiais ir elektros šoku