Megan Markl

Princesės dienoraščiai: Megan Markl paskelbs kompromatą karališkajai šeimai

(atnaujinta 21:24 2020.05.15)
Panašu, kad maištingoji hercogienė ruošėsi nepaprastam gyvenimui, dar būdama po Jos Didenybės sparnu, ir fiksavo visas paslaptis bei rūmų intrigas

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl svarsto galimybę ištraukti savo pagrindinį kozirį ir parodyti pasauliui dienoraščius, kuriuos ji rašė nuo pirmos gyvenimo karališkuosiuose rūmuose dienos.

Žinia, kad netrukus pasirodys princo Hario ir Megan Markl autobiografija, sujaudino visuomenę: karališkųjų ekspertų publikacijoje bus pristatyta "Megxit" versija, paremta Sasekso hercogų žodžiais. Tačiau dabar paaiškėjo, kad Markl taip pat svarsto galimybę išleisti skandalingesnį rankraštį.

Kaip rašo leidinys "Daily Mail", Megan Markl nori paviešinti asmeninius dienoraščius, kur ji surinko visą kompromatą karališkajai šeimai. Apie tai papasakojo vienas artimiausių žvaigždės draugų.

Anot šaltinio, po sunkaus santykių su karališkąja šeima nutrūkimo ir sunkaus gyvenimo rūmuose, Markl svajoja "pasiimti mikrofoną" ir atskleisti visuomenei savo mintis apie tai, kas įvyko. Be to, hercogienė vargu ar bus patenkinta kitų žmonių parašyta knyga — ji yra iš tų, kurie visada kalba savo vardu.

Artimi Markl pažįstami įsitikinę, kad ji tikrai gali parašyti bestselerį, primindami, kad Markl universitete studijavo literatūrą.

Kad ir kaip būtų, kol kas visa tai lieka tik intriguojančiais gandais. Šiuo metu Markl galvoja, kaip išsaugoti savo santuoką — anksčiau leidinys "Life&Style" pranešė, kad hercogienė ir princas Haris kreipėsi į šeimos psichologą.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (121)
Dar šia tema
Megan Markl pasirodė per televiziją ir visus nuvylė
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Slaptos nuotraukos iš Megan Markl ir princo Hario vestuvių dienos sužavėjo gerbėjus
Princas Haris rado naują rimtą darbą
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo