Dezinfekcija

PSO mano, kad populiarus COVID-19 apsaugos metodas yra kenksmingas ir neveiksmingas

(atnaujinta 10:55 2020.05.18)
Organizacija taip pat nerekomenduoja purkšti dezinfekcinių priemonių esant gatvėje, nes jos nebeveikia dėl sąlyčio su nešvarumais

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Purškimas ar fumigacija dezinfekavimo priemonėse uždarose patalpose yra neveiksmingas naudojant jas prieš COVID-19, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Šis apsisaugojimo nuo koronaviruso metodas neturi reikiamo poveikio išorinėje tiesioginio medžiagų veikimo vietoje. Be to, tai gali pakenkti akims, kvėpavimo sistemai ir sudirginti odą.

Jei reikia dezinfekuoti bet kokius paviršius, geriau tai padaryti skudurėliu, sudrėkintu specialiomis priemonėmis. Prieš tai būtina pašalinti šepetėliu ar grandikliu organinės taršos likučius, priminė organizacija.

PSO taip pat nerekomenduoja purkšti dezinfekcinių priemonių esant gatvėje, nes jos nebeveikia dėl sąlyčio su nešvarumais.

"Jokiomis aplinkybėmis nerekomenduojama purkšti ant žmonių (pavyzdžiui, koridoriuose, buriuojantis ar kituose kambariuose). Tai gali būti kenksminga fiziniu ir psichologiniu požiūriu, ir nesumažins užkrėstų asmenų infekcijos plitimo oro lašeliais ar per tiesioginį kontaktą", — pažymėta pranešime.

Be to, dezinfekcinės priemonės, purškiamos ant žmonių, gali sudirginti akis ir odą, sukelti bronchų spazmus, pykinimą ir vėmimą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 307 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, dezinfekavimas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)
Dar šia tema
Lietuvoje nustatyti septyni nauji koronaviruso atvejai
Kauniečiai kviečiami savanoriauti Koronos karštojoje linijoje
Surplys priminė apie karantino režimo pokyčius
Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo teisėsaugos pareigūnams veiksmus per protestus Vašingtone

(atnaujinta 11:08 2020.06.07)
Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik.  JAV prezidentas Donaldas Trampas dėkoja policijai, Nacionalinei gvardijai ir JAV slaptajai tarnybai už veiksmus Vašingtone per protestus, kilusius dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties sulaikymo metu, rašo RIA Novosti.

Amerikos prezidentas pažymėjo, kad valdžia tikėjosi, jog protestuose Vašingtone dalyvaus žymiai daugiau žmonių.

"Kolumbijos rajone susirinko kur kas mažiau žmonių, nei tikėtasi. Nacionalinė gvardija, Slaptoji tarnyba ir Kolumbijos apygardos policija atliko puikų darbą. Ačiū!" — Trampas parašė savo "Twitter" puslapyje.

Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį Vašingtone surengta daugybė tūkstančių mitingų prieš rasizmą ir policijos smurtą, siekiant prisiminti

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев
Mineapolyje nužudytą afroamerikietį George'ą Floydą. Buvo pažymėta, kad šeštadienio renginiai Amerikos sostinėje vyko taikiai.
Anksčiau protestų ir riaušių banga nuslūgo po JAV miestus po mirties Mineapolyje, Floydo policijos rankose. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame policija antrankius uždėjo Floydui, numušė jį ir nukrito ant jo trijų, vienas iš jų žingsniavo jam ant kaklo keliu. Floydas vaizdo įraše kelis kartus sako, kad negali kvėpuoti, tada nusiramina. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas žmogžudyste.

Tegai:
Vašingtonas, Amerika
Dar šia tema
Trampas: Vašingtonas pirmadienį buvo "saugiausia vieta Žemėje"
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Trampas teigia, kad policija prieš protestuotojus nenaudojo guminių kulkų
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija