Koronaviruso testas

Kinijos gydytojas kaltina Uhano valdžios institucijas slepiant informaciją apie COVID-19

(atnaujinta 16:43 2020.05.18)
Jis taip pat priminė, kad kai tik Pekinas turėjo objektyvios informacijos apie ligą, Uhane buvo įvestas griežtas karantinas

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Pagrindinis Kinijos patarėjas dėl koronaviruso Zhong Nanshanas kaltina Uhano valdžios institucijas dėl pavėluoto atsako į infekcijos plitimą, kurios, jo teigimu, mėgino slėpti nuo centrinės valdžios institucijų informaciją apie viruso pobūdį.

"Vietos valdžia nenorėjo pasakyti tiesos", — interviu CNN sakė jis. Jis pridūrė, kad dar visai neseniai vietos valdininkai nenorėjo pranešti, kad virusas perduodamas iš žmogaus žmogui.

"Būtina, kad visos vietos valdžios institucijos būtų atviros", — pridūrė Nanshanas, atsakydamas į klausimą, kaip užkirsti kelią greitam infekcijos plitimui.

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Jis pabrėžė, kad šalies centrinei vyriausybei nėra prasmės slėpti šios informacijos nuo pasaulio.

Gydytojas taip pat priminė, kad kai tik Pekinas turėjo objektyvios informacijos apie ligą, Uhane buvo įvestas griežtas karantinas.

Paklaustas, iš kur virusas atsirado, gydytojas atsakė, kad "dabar sunku padaryti galutines išvadas, bet, mano nuomone, iš gyvūnų pasaulio".

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą yra sakęs, kad Vašingtonas neatmeta versijos, jog koronavirusas atsirado Uhano laboratorijoje.

Jis taip pat grasino Pekinui įvairiomis sankcijomis, jei paaiškės, kad įvyko tyčinis protrūkis. Kinijos užsienio reikalų ministerija tokias prielaidas atmetė.

Trampas interviu "Fox News" ketvirtadienį pareiškė, kad JAV, reaguodamos į situaciją su koronavirusu, gali visiškai nutraukti santykius su Kinija. Valstybės vadovas pakomentavo galimus JAV veiksmus reaguojant į neteisingus, pasak Vašingtono, Kinijos veiksmus situacijoje dėl koronaviruso protrūkio.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 315 tūkst. žmonių.

Tegai:
informacija, koronavirusas, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1841)
Dar šia tema
Antikūnų prieš COVID-19 testas gali būti neigiamas pirmosiomis ligos dienomis
Trampas atsakė į Obamos kritiką dėl kovos su koronavirusu priemonių
"AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų