Koronaviruso testas

Gydytojai įvertino Trampo vaistų veiksmingumą kovoje su koronavirusu

(atnaujinta 12:42 2020.05.19)
Ruijino ligoninės medicinos ekspertai atliko tikslingą išsamų vaisto tyrimą ir padarė išvadą, kad hidroksichlorokvinas neturi didelio poveikio pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo ligos forma, tačiau sukelia komplikacijas

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Antimaliarinis vaistas hidroksichlorokvinas, kurį JAV prezidentas Donaldas Trampas priėmė kaip koronaviruso profilaktiką, yra neveiksmingas gydant COVID-19, tačiau šalutinių reakcijų rizika yra gana didelė, teigia vienos iš Šanchajaus ligoninių gydytojai.

Ruijino ligoninės medicinos ekspertai atliko tikslingą išsamų vaisto tyrimą ir padarė išvadą, kad hidroksichlorokvinas neturi didelio poveikio pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo ligos forma, tačiau sukelia komplikacijas.

"The Shanghai Daily" duomenimis, tyrime nuo vasario 11 iki kovo 20 dienos dalyvavo 150 pacientų, sergančių koronavirusine infekcija, iš 16 Kinijos ligoninių.

Pacientai buvo suskirstyti į dvi grupes: pirmajai grupei buvo paskirtas hidroksichlorokvinas kartu su standartiniu gydymu, o antrajai grupei buvo paliktas įprastas gydymas be priešmaliarinio vaisto.

Pirmąsias tris dienas per dieną pirmosios grupės pacientams buvo duota 1,2 tūkstančio miligramų hidroksichlorokvino, po to paros dozė buvo sumažinta iki 800 miligramų. Pacientams, kuriems liga buvo lengva ar vidutinio sunkumo, buvo atliekamas dviejų savaičių gydymo kursas, tuo tarpu sunkesnę ligą turėję pacientai išėjo trijų savaičių kursą.

"Neradome reikšmingo skirtumo tarp dviejų grupių", — sakė gydytojas Se Cin.

Anot jo, 85,4 % pacientų, vartojusių hidroksichlorokviną, testai dėl koronaviruso galiausiai davė neigiamą rezultatą, grupėje su standartiniu gydymu jų dalis buvo 81,3 %. Pirmos grupės pacientams simptomai sumažėjo vidutiniškai per 19 dienų, iš antrosios — per 21 dieną.

Tačiau tuo pat metu pacientams, vartojantiems hidroksichlorokviną, dažnai pasireiškė komplikacijos. Pirmoje grupėje neigiama reakcija į gydymą pasireiškė 30 % atvejų, antroje — 8,8 % atvejų. Anot gydytojų, rimto šalutinio poveikio nebuvo, dažniausia nepageidaujama reakcija buvo viduriavimas.

"Tyrimas suteikia patikimos ir tikslios informacijos apie hidroksichlorokvino naudojimą klinikinėje praktikoje", — teigė dr. Qu Zemin, vienas iš pagrindinių tyrėjų.

Anot jo, "kai kurie JAV gydytojai sako, kad hidroksichlorokvinas yra labai efektyvus gydant koronavirusą, tačiau jie vartojo jį kartu su kitais vaistais skirtingiems pacientams ir kol kas nėra paskelbtas nė vienas straipsnis šia tema".

Štai kodėl tokia nuomonė negali būti naudojama kaip mokslinis ir tikslus įrodymas.

Anksčiau Baltuosiuose rūmuose išplatintame Donaldo Trampo gydytojo Šono Konlio (Sean Conley) pasirašytame laiške buvo teigiama, kad nauda iš priešmaliarinio vaisto hidroksichlorokvino nusveria riziką.

Pats Trampas anksčiau teigė, kad pastaruoju metu kasdien geria priešmaliarinį vaistą hidroksichlorokviną, kurio vartojimas anksčiau reklamuotas kaip vaistas nuo koronaviruso ir kurio veiksmingumas dar neįrodytas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, vaistai, Donaldas Trampas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1904)
Dar šia tema
JK uoslės ir skonio praradimas buvo įtrauktas į COVID-19 simptomų sąrašą
Lietuva ruošiasi antrajai koronaviruso bangai
Šuo, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie gyvūnų jautrumą skirtingoms koronaviruso rūšims

(atnaujinta 13:54 2020.06.03)
Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Koronavirusų šeimos atstovai yra plačiai paplitę laukinių ir ūkio gyvūnų populiacijose, todėl kreipimosi į veterinarą priežastis yra bet koks gyvūno klinikinės būklės pasikeitimas, pranešama remiantis Rosselchoznadzor spaudos tarnybos pateiktomis medžiagomis.

"Yra keturios koronavirusų šeimos gentys (alfa-koronavirusai, beta-koronavirusai, gama-koronavirusai ir delta-koronavirusai), kurios sukelia įvairias ligas skirtingoms gyvūnų rūšims, daugiausia šiltakraujams, įskaitant žmones ir paukščius“, — teigiama Federalinė valstybės biudžeto institucijos parengtoje medžiagoje.

Visų pirma, naujasis SARS-CoV-2 koronavirusas, sukeliantis infekciją, žinomą kaip COVID-19, priklauso beta koronavirusams.

Naujausi Nyderlandų audinių ūkių tyrimai parodė, kad tam tikromis sąlygomis gali kilti žmonių užsikrėtimo sąlytis su užkrėstomis audinėmis, tačiau šiuo metu nereikia atlikti tyrimų su gyvūnais dėl COVID-19, pabrėžia mokslininkai.

Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu.

Medžiagoje teigiama, kad sergančiam gyvūnui antivirusinis ir simptominis gydymas atliekamas prieš pasveikimą. Pagrindinė gydymo priemonė yra izoliacija sulaikymo vietoje ir kontakto su kitais žmonėmis bei gyvūnais prevencija.

Norint apsaugoti augintinį nuo infekcijos, būtina atsisakyti glaudaus kontakto su asmeniu, esančiu infekcijos židiniuose, savininko ligos atveju, perduoti priežiūros pareigas kitiems šeimos nariams, taip pat laikytis bendrų asmeninės higienos taisyklių.

Kaip bendrąsias žemės ūkio gyvūnų saugos priemones, mokslininkai rekomenduoja užkirsti kelią glaudžiam žmonių kontaktui su gyvūnais ir tarp gyvūnų gyvulių laikymo vietose bei leisti dirbti tik sveikiems darbuotojams.

Tokias pat griežtas higienos taisykles rekomenduojama laikytis kailių fermose, cirkuose, zoologijos soduose ir delfinariumuose, gatvių gyvūnų veisimo lopšeliuose ir prieglaudose.

Ekspertai primena, kad remiantis oficialia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos pozicija, šiuo metu nėra įrodymų, kad COVID-19 gali užsikrėsti žmonės iš kompanionų gyvūnų (šunų, kačių), o liga plinta daugiausia dėl tiesioginio viruso perdavimo tarp žmonių ataskaita.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, gyvūnai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1904)
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams
Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas Floydo mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina

(atnaujinta 16:49 2020.06.03)
Riaušės Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Amerikiečio George'o Floydo mirtis yra baisi ir neatleistina, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Vorošilovas.

"Tai, kas įvyko JAV, yra siaubinga ir neatleistina. Mes stebėjome, kas vyksta per ekranus. Žinoma, protestas turi vykti teisėtai ir tinkamai", — sakė Džonsonas, atsakydamas į opozicijos lyderio Keirio Starmerio prašymą pakomentuoti George'o Floydo mirtį JAV.

Škotijos nacionalistų frakcijos vadovas Ianas Blackfordas paklausė ministro pirmininko, ką jis pasakė JAV prezidentui Donaldui Trampui dėl Floydo mirties.

"Ar galite pasakyti, kad tamsiaodžių gyvybė yra svarbi?" — tarė Blackfordas.

"Žinoma, tamsiaodžių gyvybė yra svarbi. Yra tik vienas paaiškinimas — protestai turi būti taikūs", — atsakė ministras pirmininkas.

Blackfordas pareiškė, kad Džonsonas ignoravo prašymą pasakyti, kokiomis sąlygomis jis aptarė Floydo mirtį su Trampu ir paklausė, ar vyriausybė peržiūrės JAV policijos įrangos ir įrangos tiekimo sąlygas, kad būtų galima išsklaidyti demonstracijas.

"Mielai apsvarstyčiau šį klausimą, tačiau visas eksporto procedūras reglamentuoja instrukcijos ir Didžioji Britanija taikliausiai traktuoja eksporto problemas pasaulyje", — teigė Džonsonas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
Donaldas Trampas, protestai, JAV, Borisas Džonsonas
Dar šia tema
Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos