JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Politologas apie JAV ultimatumą: Trampas bando "iki galo prispausti" PSO

(atnaujinta 13:19 2020.05.19)
Anot Baltųjų rūmų vadovo, jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pateikė sąlygą, kad Pasaulio sveikatos organizacijai būtų tęsiamas finansavimas. RIA Novosti savo požiūrį į susidariusią situaciją išreiškė politologas Vladimiras Možegovas.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Vašingtonas visiškai nustos finansuoti Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ir persvarstys savo narystę, jei organizacija per 30 dienų neatliks reformų, kurių reikalauja JAV, rašoma šalies prezidento Donaldo Trampo laiške, skirtame organizacijos direktoriui Tedrosui Ghebreyesusui.

Anot Baltųjų rūmų vadovo, jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

"Šis testas patvirtino daugelį rimtų rūpesčių, kuriuos iškėliau praėjusį mėnesį, ir atskleidė kitus, į kuriuos PSO turėjo reaguoti, ypač į nerimą keliantį organizacijos nepriklausomybės nuo KLR trūkumą", — pranešime Twitter sakė Trampas.

JAV prezidentas reikalauja, kad PSO "padarytų reikšmingų esminių patobulinimų", tarp kurių yra "nepriklausomybė nuo Kinijos". Trampas taip pat pažymi, kad jau pradėjo diskutuoti su PSO apie organizacijos pertvarkymą.

"Žinoma, visa tai slypi Donaldo Trampo rinkimų strategijoje — jam reikia surasti tuos priešus, kurie "dėl visko kalti". Ir šia prasme Kinija bei PSO yra idealūs taikiniai. Kita vertus, PSO yra globali tarptautinė struktūra, joje buvo daugybė Demokratų partijos žmonių, kurie veikė prieš Trampą. Jei jis laimės rinkimus, manau, jo retorika pasikeis — tiek Kinijos, tiek PSO atžvilgiu. Tačiau dabar jis nori "iki galo prispausti" PSO ir jis gali "prispausti" — nustoti finansuoti ir bandyti pertvarkyti šią įstaigą", — teigė politologas.

Balandį JAV prezidentas paskelbė PSO finansavimo sustabdymą, apkaltinęs ją nepakankamai greitu reagavimu į koronaviruso protrūkį ir tuo, kad ji laiku neinformavo visuomenės apie tai.

Kritika buvo išreikšta atsižvelgiant į sunkią JAV pandeminę situaciją, taip pat kaltinimai skirti pačiam prezidentui, kad jis per vėlai patvirtino kovos su pandemija priemones.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Donaldas Trampas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius įvertino PSO vaidmenį kovoje su koronavirusu
PSO atliks nepriklausomą tarptautinio reagavimo į COVID-19 vertinimą
Paha, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvalgybos tarnyba: Prahos sprendimas išsiųsti diplomatus šlykšti provokacija

Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas pareiškė, kad Rusija imsis atsakomųjų veiksmų

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Sprendimas išsiųsti Rusijos diplomatus yra šlykšti Čekijos valdžios provokacija, sakė Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) direktorius Sergejus Naryškinas, praneša RIA Novosti.

Penktadienį Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas pareiškė, kad vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas. 

"Bus imtasi atsakomųjų priemonių. Bet, be abejo, tai yra labai šlykšti Čekijos valdžios provokacija", - žurnalistams sakė Naryškinas.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Praha, Rusija
Dar šia tema
Rusijos ambasada atsakė į Linkevičiaus pareiškimus apie "propagandą"
Istorikas: Rusija trukdo JAV "gaudyti žuvis drumstame vandenyje" Artimuosiuose Rytuose
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus