Amerikos kareivis Sirijoje, archyvinė nuotrauka

Pabėgęs karininkas papasakojo apie amerikiečių bendradarbiavimą su IV* Sirijoje

(atnaujinta 14:08 2020.05.19)
Kaip pranešama, pabėgę kovotojai buvo apmokyti vykdyti sabotažą naftos ir dujų bei transporto įrenginiuose, taip pat teroro išpuolius Damasko kontroliuojamoje teritorijoje

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV kariškiai, įsikūrę Al-Tanfo mieste Sirijoje, aktyviai bendradarbiauja su teroristų grupe IV*, Rusijos žurnalistams sakė Abu Chamzis, vyriausybės pajėgas palaikančios kovotojų grupuotės vadas, praneša RIA Novosti.

Maikas Pompėjas
© AP Photo / Sait Serkan Gurbuz

Grupė buvo apmokyta JAV karinėje bazėje, tačiau neseniai pasidavė Bašaro al Asado padaliniams. Kaip pranešama, pabėgę kovotojai buvo apmokyti vykdyti sabotažą naftos ir dujų bei transporto įrenginiuose, taip pat teroro išpuolius Damasko kontroliuojamoje teritorijoje.

"Amerikiečiai mano, kad ši žemė yra jų. Jie ten yra tarsi karaliai. Kapitonas Maikas, ten jie visi vienodi. <...> Jie dirbo su teroristais, leido juos į vidų, dabar juos treniruoja ir dirba su jais", — sakė Chamzis.

Kapitonas Maikas, kurį minėjo pabėgęs kariškis, buvo jo instruktorius. Pasak Chamzio, instruktorius nieko nežino apie tai, kaip Amerikos valdžia "naudojasi Sirijos kovotojais", "jis žino tik kaip naudoti ginklus" ir moko, kaip su jais elgtis. Visų pirma, Abu Chamzis buvo mokomas naudoti 40-ojo ir 50-ojo kalibro amerikietiškus kulkosvaidžius.

Al-Tanfo rajone, Sirijos pasienyje su Jordanija, yra JAV karinė bazė. 55 km zonoje aplink bazę, kurią kontroliuoja JAV kariuomenė, yra pabėgėlių stovykla.

Rusijos kariuomenė, Rusijos ir Sirijos užsienio reikalų ministerijų atstovai ne kartą yra pareiškę, kad padėtis stovykloje artima humanitarinei katastrofai.

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.    

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
Tegai:
Damaskas, kariškis, teroristinė grupuotė, terorizmas, teroristai, Sirija, JAV
Dar šia tema
Vokietija nusprendė "pažaboti" istorinius Rytų Europos karus su Rusija
JT mano, kad dėl COVID-19 pasaulyje gali padidėti badaujančių žmonių skaičius
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Saulė

Mokslininkas įvertino Saulės pliūpsnio poveikį

(atnaujinta 11:36 2020.06.02)
Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Saulėje užfiksuotas protrūkis greičiausiai neturės pastebimo poveikio žemės gyventojų gyvybei, tačiau tai gali būti galingesnių protrūkių pradininkas, RBC sakė Pulkovo observatorijos vyresnysis tyrėjas Georgijus Gončarovas.

Anksčiau Saulės dinamikos observatorija (SDO) užfiksavo didžiausią saulės pliūpsnį nuo 2017 metų spalio mėnesio. Tai buvo M klasės protrūkis, kurį astronomai klasifikuoja kaip vidutinį.

Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais.

"Ir dabar prasideda naujas saulės ciklas. Saulės aktyvumo piko galima tikėtis 2025 metais", — aiškino ekspertas.

Mokslininkas pažymėjo, kad X klasės protrūkis laikomas stipriausiu. Jis pridūrė, kad šis reiškinys patraukė dėmesį dėl to, kad pastaruoju metu nepastebėta Saulės protrūkių, o įvykis, pasak jo, "įdomus, bet ne išskirtinis".

Tegai:
sveikata, gyventojai, Žemė, mokslininkas
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo