JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Trampas nori suversti Kinijai žvėriškos sveikatos apsaugos sistemos minusus

(atnaujinta 15:39 2020.05.19)
Amerikos vadovas labai rizikuoja, grasindamas PSO, nes prarasti žodžio teisę tarptautinėje organizacijoje nėra Vašingtono interesai, mano ekspertas Gevorgas Mirzajanas

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV, kaip pasaulinė "lyderė", neturėtų nustoti finansuoti vienintelės tarptautinės sveikatos priežiūros organizacijos pandemijos metu, interviu Sputnik radijui sakė finansų universiteto prie Rusijos vyriausybės Politologijos fakulteto docentas Gevorgas Mirzajanas.

"PSO yra standartinė biurokratinė organizacija, neturinti jokios politinės valios ir tiesiog pertransliuojanti oficialius šalių pareiškimus. Tai standartinė PSO pozicija. Tai nereiškia, kad reikia nutraukti PSO, vienintelės pasaulinės tarptautinės organizacijos sveikatos srityje, finansavimą, kai pasaulyje siautėja pandemija. Tai prieštarauja Amerikos interesams. Nes kaip šiuolaikinio pasaulio lyderė turėtų demonstruoti lyderystę kovoje su pandemija. JAV, priešingai, turėtų palaikyti PSO", — mano ekspertas.

Mirzajanas pažymėjo, kad pasaulinė Amerikos lyderystė priklauso nuo tarptautinių organizacijų kontrolės, todėl Trampas daro klaidą.

"Amerikos pasaulinė lyderystė priklauso toli gražu ne nuo amerikiečių lėktuvnešių, kaip tik, ji laikosi dėl JAV kontrolės didžiosioms tarptautinėms organizacijoms. Todėl Trampas rizikuoja. <...> Trampo bandymai kaltinti Kiniją dėl daugiau nei 80 tūkst. JAV žuvusiųjų ir daugiau nei pusantro milijono užsikrėtusių JAV... Aš suprantu, kodėl Trampas taip elgiasi. Jis juk nepripažįsta, kad dėl pandemijos kalta ne Kinija, o žvėriška sveikatos apsaugos sistema, kuri yra išimtinai turtingųjų sistema", — sakė ekspertas.

JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui , kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir dar kartą persvarstys visą narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų.

Amerikos vadovas reformų įgyvendinimui PSO skyrė 30 dienų, pradedant nuo 2020 metų gegužės 18 dienos.
Pasak Trampo, Baltųjų rūmų administracija atliko tyrimą dėl PSO "nesėkmingo reagavimo" į koronaviruso pandemiją.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Donaldas Trampas, pandemija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1922)
Dar šia tema
Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Karantinas Lietuvoje gali būti atšauktas nuo vasaros pradžios
Ligoninė, archyvinė nuotrauka

Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas

(atnaujinta 08:37 2020.06.05)
Skelbiama, kad taikomas gydymo metodas sustiprina antivirusinio ir antibakterinio gydymo poveikį, taip pat sumažina jo šalutinį poveikį

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Maskvos Sklifosovskio greitosios medicinos pagalbos institutas taiko eksperimentinį metodą, kaip gydyti COVID-19 hiperbariniu deguonimi (HBD), 25 pacientams jau buvo atlikta daugiau kaip 100 tokių seansų, pranešama oficialiame Rusijos sostinės vyriausybės tinklalapyje.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Procedūra siekiama stengtis išvengti paciento prijungimo prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato. HBD sesijos atliekamos kartu su kita terapija", — teigė Sklifosovskio instituto kovos su koronaviruso infekcija klinikinio komiteto narys Sergejus Petrikovas.

Jau baigtos 108 sesijos. Sklifosovskio greitosios medicinos pagalbos institutas — pirmoji medicinos įstaiga Rusijoje, įdiegusi šią gydymo metodiką pacientams, sergantiems COVID-19, gydyti.

"Gydytojai sako, kad pacientai po sesijų jaučiasi geriau, mažėja dusulys ir padidėja deguonies kiekis kraujyje. Be to, hiperbarinis deguonis sustiprina antivirusinio ir antibakterinio gydymo poveikį, taip pat sumažina jo šalutinį poveikį. Visa tai prisideda prie pacientų sveikimo", — rašoma pranešime.

Per visą laiką Maskvoje buvo nustatyta daugiau kaip 189 tūkst. koronavirusinės infekcijos atvejų, jau išgydyta 94,7 tūkst. pacientų, mirė 2806 žmonės.

Per praėjusią dieną 85 Rusijos regionuose buvo nustatytas 8831 naujas užsikrėtimo atvejis, tarp jų 3 374 (38,2 %) be klinikinių požymių. Iš viso 85 Rusijos regionuose buvo nustatyti 441 108 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, Maskva, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1922)
Dar šia tema
Vakarai kaltina Rusiją manipuliavimu koronaviruso statistika
JT generalinis sekretorius paragino visiems užtikrinti vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1922)
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Автомобиль литовской полиции, архивное фото

Naujojoje Akmenėje moteris sulaikymo metu kando policijos pareigūnui į ranką

(atnaujinta 08:59 2020.06.05)
Viešosios tvarkos pažeidėjai buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, moteris uždaryta į areštinę

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Naujojoje Akmenėje neblaivi moteris kando Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnui, rašoma policijos įvykių suvestinėje.

Įvykis įvyko birželio 4 dieną popiet. Gimusi 1979 metais moteris buvo sulaikoma dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Policijos pareigūnams ją sulaikant neblaivi (2,44 prom.) moteris kando pareigūnui į ranką.

Įtariamoji uždaryta į areštinę. Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius — viešosios tvarkos pažeidimas ir pasipriešinimas valstybės tarnautojui.

Tegai:
neblaivumas, sulaikymas, policija
Dar šia tema
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
URC neblaivų prieglobsčio prašytoją VSAT pareigūnai tramdė antrankiais ir elektros šoku