ES vėliava

Europos Sąjunga palaiko PSO pastangas kovoje su koronavirusu

(atnaujinta 17:19 2020.05.19)
Anksčiau Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos vadovui, kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir dar kartą persvarstys savo narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Europos Sąjunga palaiko Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ir visas jos pastangas kovojant su koronaviruso pandemija ir ragina imtis tarptautinio solidarumo ieškant bendrų problemos sprendimo būdų, Briuselyje vykusioje trumpojoje konferencijoje sakė Europos Komisijos atstovė, atsakydama į žurnalistų klausimus apie tai, kaip reagavo ES į grėsmę, kad JAV atims PSO finansavimą ir iš naujo persvarstys savo narystę, praneša RIA Novosti.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui, kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir persvarstys savo narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų.

Anot JAV prezidento, jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

"Anksčiau sakėme, kad ES palaiko tarptautines pastangas ir bendras šios problemos sprendimo paieškas. Dabar kaip niekad anksčiau svarbu būti solidariems. Šiuo metu ne laikas ką nors kaltinti ar pakenkti tarptautiniam bendradarbiavimui... ES remia PSO pastangas kovojant su pandemija ir jau skyrė finansavimą šioms pastangoms paremti", — teigė EK atstovė.

Ji taip pat išreiškė europinę poziciją dėl būtinybės susivienyti aplink PSO, "kad būtų galima kartu nugalėti šį virusą".

Anot Trampo, tyrimas parodė, kad PSO "sistemingai ignoravo patikimus pranešimus apie viruso plitimą Uhane 2019 metais gruodžio pradžioje ar anksčiau", taip pat neatliko nepriklausomo pranešimų, prieštaraujančių KLR vadovybės pozicijai, tyrimo.

Be to, teigiama, kad PSO žinojo apie "viruso plitimą" jau 2019 metų gruodžio 30 dieną ir nepranešė apie tai, neinformavo pasaulio ir nepaskelbė informacijos, kurią jai perdavė Taivano valdžios institucijos, kad virusas perduodamas iš žmogaus žmogui, rašoma laiške.

Pranešama, kad PSO kelis kartus pateikė melagingus teiginius apie koronavirusą ir gyrė Kinijos valdžios institucijas už "skaidrumą" koronaviruso situacijoje, nepaisant to, kad Kinija tada nubaudė kelis gydytojus už įtarimus dėl naujo viruso.

Laiške sakoma, kad net pripažinusi koronaviruso protrūkį ekstremalia situacija, PSO nereikalavo, kad tarptautiniai ekspertai būtų nedelsiant išsiųsti į Kiniją, todėl specialistai ten atvyko tik po dviejų savaičių.

Be to, pasak Donaldo Trampo, PSO patvirtino KLR sprendimą dėl draudimo judėti šalies viduje, tačiau kartu prieštaravo JAV sienų uždarymui ar atvykėlių iš Kinijos įvažiavimo draudimui.

Balandžio viduryje Trampas pareiškė, kad Vašingtonas nutraukia finansavimą PSO, nes ji, pasak jo, laiku nepateikė informacijos apie koronavirusą, taip pat nepaskelbė tiesos pasaulio visuomenei.

Anksčiau Kinijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Kinija nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, Donaldas Trampas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Europos Sąjunga
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Dar šia tema
Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą
Darbo jėgos iš užsienio apribojimai Estijoje tęsis ir po nepaprastosios padėties
Kinijos mokslininkai mano, kad jų vaistas sustabdys COVID-19 pandemiją
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados

JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų

0
(atnaujinta 07:55 2020.06.05)
Protestuotojai prieš JAV policijos žiaurumus susirėmė netoli Baltųjų rūmų su juos saugojančiomis saugumo pajėgomis

Demonstrantai šaukė "Gėda jums" ir laikė plakatus su užrašais "Ar aš kitas?" ir "Ar taip atrodo demokratija?". Protestuotojai bandė išprovokuoti kariuomenę, tačiau ji nepasidavė.

Anksčiau pranešta, kad Vašingtono rajone specialiai dislokuota 1,6 tūkst. karių, tačiau jie nepateko į pačią sostinę.

Protestai ir riaušės JAV prasidėjo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje dėl policijos pareigūnų veiksmų jo sulaikymo metu. Policininkai pargriovė Floidą ant žemės ir surakino antrankiais, vienas iš jų keliu prispaudė sulaikytojo kaklą. Vyras kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, tada prarado sąmonę. Jis mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Po to buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas dėl netyčinio nužudymo.

JAV pradėjo vykti protestai, kurie peraugo į riaušes, masinius plėšimus ir susirėmimus su policija. Daugelis valstijų įvedė komendanto valandą.

0
Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV