Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Rusijos URM pakomentavo JAV pareiškimus dėl branduolinių ginklų perkėlimo

(atnaujinta 18:08 2020.05.19)
Tikras indėlis stiprinant Europos saugumą būtų Amerikos kovinių galvučių grąžinimas į JAV, teigė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV pareiškimai dėl galimo branduolinio ginklo perkėlimo iš Vokietijos į Lenkiją pablogina Rusijos ir NATO santykius, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą, jos žodžiai paskelbti Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

"Tikimės, kad Vašingtonas ir Varšuva pripažins pavojingą tokių pareiškimų, kurie apsunkina jau dabar sudėtingus Rusijos ir NATO santykius ir kelia grėsmę pačiam materialiniam Europos saugumo pagrindui, jau susilpnėjusiam dėl vienašališkų JAV veiksmų, visų pirma dėl pasitraukimo iš INF sutarties, pobūdį", — sakė Zacharova, komentuodama JAV ambasadorės Lenkijoje Žoržetės Mosbacher (Georgette Mosbacher) žodžius, kuri savo Twitter paskyroje pripažino, kad amerikiečiai gali perkelti savo branduolinius ginklus iš Vokietijos į Lenkiją.

"Tikras indėlis stiprinant Europos saugumą būtų Amerikos kovinių galvučių grąžinimas į JAV. Rusija tai padarė jau seniai, grąžindama visus branduolinius ginklus į savo teritoriją", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Tegai:
Europa, ginklų kontrolė, ginkluotė, JAV, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Rusijos URM: JAV vis dar nenusprendė dėl pozicijos START-III
Kinijos URM JAV išvadino didžiausia "programišių imperija" pasaulyje
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus
Saulė

Mokslininkas įvertino Saulės pliūpsnio poveikį

(atnaujinta 11:36 2020.06.02)
Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Saulėje užfiksuotas protrūkis greičiausiai neturės pastebimo poveikio žemės gyventojų gyvybei, tačiau tai gali būti galingesnių protrūkių pradininkas, RBC sakė Pulkovo observatorijos vyresnysis tyrėjas Georgijus Gončarovas.

Anksčiau Saulės dinamikos observatorija (SDO) užfiksavo didžiausią saulės pliūpsnį nuo 2017 metų spalio mėnesio. Tai buvo M klasės protrūkis, kurį astronomai klasifikuoja kaip vidutinį.

Anot jo, saulės ciklas trunka apie 11 metų, didžiausias saulės aktyvumas buvo užfiksuotas 2014 metais.

"Ir dabar prasideda naujas saulės ciklas. Saulės aktyvumo piko galima tikėtis 2025 metais", — aiškino ekspertas.

Mokslininkas pažymėjo, kad X klasės protrūkis laikomas stipriausiu. Jis pridūrė, kad šis reiškinys patraukė dėmesį dėl to, kad pastaruoju metu nepastebėta Saulės protrūkių, o įvykis, pasak jo, "įdomus, bet ne išskirtinis".

Tegai:
sveikata, gyventojai, Žemė, mokslininkas
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo