JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas demokratus laiko "psichiškai nesveikais" dėl įtarimų turint ryšių su Rusija

(atnaujinta 13:25 2020.05.20)
Anksčiau paaiškėjo, kad JAV Senato teismų komitetas birželį pradės rengti FTB tyrimą dėl Donaldo Trampo kampanijos štabo

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, kad demokratų nuolatiniai bandymai apkaltinti visus oponentus ryšiais su Rusija yra "psichinio nukrypimo" požymis, praneša RIA Novosti.

Trampas prisiminė Tulsi Gabbard, kuri dalyvavo lenktynėse dėl demokratų kandidatų į prezidentus. Dėl savo pozicijos daugeliu klausimų, kurie dažnai prieštaravo bendrai demokratų linijai, ji ne kartą buvo kritikuojama partijos narių.

"Pažiūrėkite, kaip jie užsipuolė senatorę Tulsi Gabbard. Jie sakė — "tu Rusijos agentė". Aš jos nepažįstu, bet žinau, kad ji nėra Rusijos agentė. Vėliau jie užsipuolė Žaliųjų partijos gydytoją (lyderę) Džilę Stein (Jill Stein) — sakė, kad ji yra Rusijos agentė, aš jos nepažįstu, bet žinau, kad ji nėra Rusijos agentė. Šie žmonės serga. (JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nensi) Pelosi yra serganti moteris. Ji turi daug psichikos problemų", — antradienį sakė Donaldas Trampas žurnalistų akivaizdoje.

Anksčiau paaiškėjo, kad JAV Senato teismų komitetas birželį pradės rengti FTB tyrimą dėl Donaldo Trampo kampanijos štabo.

Sausio mėnesį Gabbard pateikė ieškinį buvusiai demokratų kandidatei į prezidentus Hilarei Klinton už tai, kad ji anksčiau buvo pavadinta "Rusijos numylėtine". Politikė jai padarytą žalą įvertino 50 milijonų dolerių.

Spalio mėnesį Klinton interviu "Campaign HQ podcast" išvadino Gabbard "mėgstama Rusijos kandidate", o 2016 metais Žaliųjų partijos kandidatę Džilę Stein — "Rusijos agente". Abi kandidatės pasipiktino dėl Klinton pareiškimų ir pavadino ją "karo kurstytoja ir korupcijos įsikūnijimu".

Tegai:
Federalinis tyrimų biuras (FTB), Rusija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Neonacių grupuotės vadovas pasirodė esąs paauglys iš Estijos
Merkel plėtos gerus santykius su Rusija
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA
Lietuvos policija

Lietuvoje šiemet registruota 23% mažiau nusikalstamų veiklų

(atnaujinta 14:57 2021.04.19)
Tačiau sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis skaičius

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje užregistruota 9311 nusikalstamų veikų (t.y. 23,5 proc. mažiau nei pernai, per tą patį laikotarpį), ištirta 64,3 proc. visų nusikalstamų veikų, tai rodo Informatikos ir ryšių departamento duomenys.

Kaip pabrėžiama, sumažėjo automobilių vagysčių (64 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (42 proc.), plėšimų (42 proc.), vagysčių (42 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (38 proc.), turto sunaikinimo atvejų (37 proc.), nužudymų (7 nužudymais, arba 29 proc. mažiau), fizinio skausmo sukėlimo (24 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (23 proc.), sukčiavimų (22 proc.), grasinimų nužudyti (8 proc.), sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (3,5 proc.).

Tuo tarpu, per tris mėnesius registruotas analogiškas nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičius kaip pernai per tą patį laikotarpį.

Be to, sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis (24 proc.) skaičius. Eismo įvykiuose žuvo 37 žmonės (14 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį).

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, iki balandžio 18 dienos šalies keliuose įvyko 488 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės (28 proc. mažiau), sužeista 561 žmogus (27 proc. mažiau).

Taip pat buvo priminta, kad mažiau nusikaltimų buvo registruota ir praėjusiais metais. 2020 metais registruota 46 306 nusikalstamų veikų (t.y. 10 proc. mažiau nei 2019 metais).

Tegai:
nusikalstamumas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Švenčionių rajone po savadarbėmis akėčiomis rastas miręs vyras
Pas girtą Lietuvos gyventoją rastas aparatas naminukei gaminti
Šiuo metu Lietuvoje vakcinuota beveik 40 procentų pareigūnų